Skocz do zawartości

[capodanno] Capodanno wraca do gry! Sylwester 2018 :)


capodanno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie :) Jak chyba mieliście już okazję się przekonać lubię się rozpisywać, więc i tym razem zaskoczenia nie będzie. Na wstępie przepraszam że dodaję ten temat i zdjęcia dopiero teraz, już ponad tydzień od otrzymania paczki, ale niestety mijający tydzień ustawił mnie na bardzo wysokie obroty i zwyczajnie nie miałem czasu. Teraz jednak już nic nie stanie mi na przeszkodzie :)

Rok temu kompletując swój zbierany od marca stuff mentalnie przygotowywałem się na to, że za rok (czyli teraz) tak kolorowo może nie być. Bieżący rok jest dla mnie szczególny, przyniósł wiele wyznań, z których na szczęście wychodzę obronną ręką. Zakres środków na zakupy był zależny od wielu kwestii, ale zawsze wiedziałem że nie odpuszczę :) Pasja nie tylko nie ustaje, ale ciągle się rozwija. Zawsze będzie mi daleko do niektórych z Was, ale nie czuję z tego powodu dyskomfortu ani zazdrości - w tym aspekcie najważniejsza jest dla mnie po prostu spełnianie swoich marzeń, planów i aranżowanie jednego z moich dwóch ulubionych dni w roku tak, aby po jego zakończeniu czuć wewnętrzne spełnienie i radość. Podobno z biegiem lat przeżywanie takich dni jak Sylwester spłyca się i nie jest już takie jak w najmłodszych lat. Mnie to chyba nie dotyczy - Sylwester i wszystko co się z nim wiąże nadal jest dla mnie czymś magicznym, niezwykłym w każdym calu, nieporównywalnym z niczym innym. Wtajemniczeni wiedzą że Sylwestry niezależnie od czasu są w mojej pamięci wyjątkowo żywe. Pamiętam z nich wszystko, ze szczegółami, niemal minuta po minucie Pirotechniczna pasja trwa, na forum obecny byłem nawet wtedy, gdy było na nim cicho i spokojnie (jedynie wiosną miałem jakieś dwa tygodnie "przestoju", jak miałem inne ważne rzeczy na głowie). I w ten sposób ze skromnego, małego stuffu robi się najlepszy zestawik jaki miałem, lepszy nawet od ubiegłorocznego, który już był dla mnie czymś :)

6 grudnia otrzymałem od piroart.eu paczkę o wartości 300 zł:

 

http://i65.tinypic.com/nyu2a1.jpg

 

Do tego "jeszcze skromnego" zestawu dorzucamy pozostałości sprzed roku i części z małych zakupów robionych "po drodze". Teraz wygląda to fajniej:

 

http://i67.tinypic.com/wtdd0h.jpg

"Goła", rozebrana wyrzutnia to Fireworks od PyroMoravii :)

http://i64.tinypic.com/2wmp938.jpg

http://i63.tinypic.com/2zggj2v.jpg

http://i68.tinypic.com/t7cy0n.jpg

http://i65.tinypic.com/fk7fd4.jpg

http://i68.tinypic.com/4q0xzl.jpg

Wartość całości to około 420-440 zł.

 

Niektórych może tu zdziwić obecność rakiet, na które "pogniewałem się" pięć lat temu i od tego czasu żadnych nie kupiłem (gwiżdżące się nie liczą xD). Miałem na nie pogląd, że nie są opłacalne i mają już słabe efekty. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że tylko krowa i Janusz Korwin-Mikke nie zmieniają poglądów. Mój pogląd uległ zmianie w sierpniu, kiedy któregoś pogodnego i ciepłego wieczora mój przyjaciel piropiotr223 zaprosił mnie na strzelanie połączone z testowaniem rakiet Perfect. Przeżyłem prawie że szok. Te rakiety nie różnią się niczym od tych Perfectów, jakie miałem w 2011 roku. Postanowiłem sobie wtedy, że muszę je mieć, a jak Capodanno sobie coś zaplanuje, to musi to zrobić od A do Z. Mam nadzieję że tegoroczny Sylwester obfitować będzie wyłącznie w tak pozytywne zaskoczenia, a wszystkie przygody będą dobre.

Może ten zestaw i tak jest skromny, ale pamiętajcie w ocenie o jednym. Jeśli czytaliście najdłuższy post na tym forum w temacie "Co robiliście na ostatnim Sylwestrze", to wiecie że już taka, a nawet nieco mniejsza ilość pirotechniki potrafi zapewnić mi niesamowitą frajdę, doskonałą zabawę od świtu do północy. Delektuję się każdym wystrzałem, klimatem i atmosferą, wszystkim co w Sylwestra następuje. Nie wiem czy chciałbym jakiegoś wielkiego stuffu. Boję się "przesytu", a już z tym co mam jestem w stanie wstrząsnąć całą okolicą i bardzo się nacieszyć. Chyba to znak tego że pasja jest prawdziwa i niezagrożona :)

Serdecznie dziękuję piropiotrowi223 za nieocenioną pomoc przy wielu moich przedsięwzięciach, zawsze trafne porady i wsparcie, oraz Wam wszystkim za wszystkie pogadanki na chatboxie, rozwiewanie moich wątpliwości i współtowarzyszenie mojemu pirotechnicznemu upodobaniu :) Trzymajcie kciuki za udanego Sylwestra. Pozdrawiam serdecznie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz jakiś dar do pisania dużych postów. Musisz pomyśleć nad rolą redaktora w jakichś mediach. :D

Stuff jak zwykle w twoim stylu, zróżnicowany. Sorbet napewno zrobi robotę, także kolejny raz go wziąłem. Czekam na filmy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość prezentuję się wyśmienicie i napewno cieszy nie tylko Twoje oko, w tej cenie idealna równowaga w efektach do zabawy i huku. Nie mogę się doczekać wspólnego strzelania a może nawet i nie w liczbie pojedyńczej ;) Wiele osób mogłoby się uczyć ld Ciebie szacunku do pirotechniki i radości jakiej można z niej czerpać. Wracając do przyziemnych spraw to ode mnie pewne 10/10 za tak wyśmienite produkty dobrane przy takim budżecie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mpiwowski napisał:

Ty to masz jakiś dar do pisania dużych postów. Musisz pomyśleć nad rolą redaktora w jakichś mediach. :D

Stuff jak zwykle w twoim stylu, zróżnicowany. Sorbet napewno zrobi robotę, także kolejny raz go wziąłem. Czekam na filmy. :)

Nie jesteś pierwszym kto mi to doradza :D Bardzo lubię takie pisanie i podobno jestem w tym dobry, więc - kto wie - może coś z tego będzie ;) Dzięki za miłe słowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłeś mnie jak pokazałeś zdjęcie zakupów z PiroArt.eu, a potem zdjęcie razem z pozostałościami. Nagle przybyło drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy stuff taki tradycyjny :) powiem  że przykuwa oko ale to zasługa Sorbetu :P nie no żartuje kupiłeś świetne kostki Bastion z Triplexu oraz X-type są świetne zrobią  robotę o północy a sorbet będzie idealnym dopełnieniem  wisienką na sam finał ;) masz bardzo dobry moździerz i rakiety z dość konkretnym efektem a huku też ci nie zabraknie jak widzę :P pozostało tylko czekać do 31 grudnia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niesamowicie profesjonalny.Mpi ma racje☺.Pomyśl o redakcji bo nie można zmarnować takiego talentu☺.Masz bardzo rozszeżone horyzonty myślenia?.Co do stuffu...Nudzić się nie będziesz.Dwa dantastyczne konkrety które z pewnością wywołają wielki podziw.Widze też małe kostki,niezłe rakiety i sporo art. rożnych...Dobrze sie to wszystko prezentuje.Życzę udanej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mantis zmienił(a) tytuł na [capodanno] Capodanno wraca do gry! Sylwester 2018 :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...