Skocz do zawartości

Ankiety i petycje dotyczące fajerwerków i pokazów - temat zbiorczy


vocatont

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy,Koleżanki zwracam się do was z prośbą o pomoc.

W moim mieście zmienił się prezydent co za tym idzie ekipa rządząca 

Nowy prezydent wpadł na bardzo głupi pomysł. I na Facebook zrobił głosowanie które potrwa jeszcze 3 dni.

Głosowanie dotyczy tego czy w moim mieście, Kalisz na Sylwestra będzie Pokaz fajerwerków czy Sylwester bez fajerwerków.

 

Środowiska anty pirotechniczne z całej Polski mocno się mobilizują, przez co na pokaz z fajerwerkami jest tylko 38% głosów a na sylwestra bez fajerwerków aż 62%.

 

Związku z czym proszę was o wsparcie i oddanie swojego głosu na jedyną słuszną opcję.

Każdy kto ma konto na Facebook'u może pomóc.

Link do głosowania:

https://www.facebook.com/PrezydentMiastaKalisza/posts/1148433671988622?__xts__[0]=68.ARBBwBKGSUfKLLO9wd-nnamZGgZYizAd1CRR51xf5v6u8XLfqT58MVIeoWGRLYCv-vCMFdoYsD2cSdchdY7ZdZRX5fN6HKoOyPwL6cpNrYXaL50qivoM-lMVqVjR6jkjJurkwBlKDdz1XaJJqQWOqsquCiVH9y_7ZhR5tOwbc9B_UN1v5PNCu9T8Tm7dbfyEbEhFobOggKa3tZ9F2ziyZcSiomGY4o4J4Eyme7D_Tr6r6P3zza2e_vwdGeaGT_WWd6xSsR8YgbuWi4D2pSWdINwdWOkxF89LkDvxDMe3Ln-E8Xn577YDVr8d4vKCcF-nnu4J8bVMNHMOvA&__tn__=C-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany. Mam nadzieje, że u mnie w mieście będzie pokaz jak co roku, chociaż też coś ostatnio kombinowali z tym pokazem laserów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym wszystkim podziękować którzy poświęcili tą chwilkę i oddali głos.

Niestety mobilizacja Nowoczesnych Środowisk była na tyle duża że oczywiście wygrali.

Zamiast pokazu sylwestrowego będą lasery, pokaz z okazji WOŚP pod znakiem zapytania.

 

Osobiście jest to dla mnie śmieszne nowy prezydent (Mały FanPage) nagonka nowoczesnych środowisk z całej Polski i nie tylko.

Zadecydowała o tym czy będzie pokaz w moim mieście czy nie, zamiast zapytać mieszkańców.

Szkoda że tak łatwo, nie oddaje się głosów w innych miejskich głosowaniach, bez żadnej weryfikacji tożsamości, jednym słowem ŻENADA.

 

Byłem w jednym sklepie całorocznym (Z PIRO) na moim osiedlu, który zazwyczaj organizował pokaz sylwestrowy między innymi w moim mieście. 

Co tu dużo mówić śmiech na sali.

Zarazem działa to w dwie strony pokazu nie będzie, ale ludzie są za to wkur****i i przychodzą kupować fajerwerki i mówią to otwarcie, że kupują z tego jasnego powodu https://fireworks.net.pl/uploads/emoticons/smile.png

 

Oberwie się też boga winnemu PISu (Tym razem) bo w moim mieście nie rządzi PIS, ale chyba każdy zakazy wiąże już tą partią no i niosąc dzisiaj moją skromną pirotechnikę miałem 2 podobne sytuację kiedy to ktoś zagadywał " Dobrze dobrze jazda z PIS'em niech więcej zakazów porobią CENZURA CENZURA CENZURA jedyne co robią to Ukraińców ściągają, tak trzymać strzelać strzelać)

 

Jeszcze raz dziękuję każdemu kto oddał głos 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, niestety u mnie też jednak miasto nie będzie organizowało pokazu, ani na sylwestra ani na wośp. Chociaż gdy jeden z nieoficjalnych FP miasta zrobił podobną ankietę to była lekka przewaga zwolenników pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasery są nudne (moim zdaniem) i myślę, że sporo osób zda sobie z tego sprawę, jak już pójdą na taki pokaz laserowy. W fajerwerkach cieszy właśnie to zatykające dech w piersiach "pier***nięcie połączone z efektami. Tego nie zapewniają lasery. Mnie cieszy, że wciąż taka duża rzesza ludzi jest za strzelaniem (nawet jeżeli są w mniejszości). Przynajmniej wiem, że władze nie mogą sobie pozwolić na całkowity zakaz, z tego względu, że spotkałoby się to z niezadowoleniem dużej liczby wyborców (a tego przecież nie chcą). Pokaz laserowy to mały ukłon w stronę przeciwnikow strzelania (taki kompromis), który tak naprawdę nic nie wnosi, bo wiadomo, że i tak ludzie będą strzelać, nawet więcej z tego powodu (przynajmniej na to liczę). Ludzie mimo wszechobecnych kampanii anty-fajerwerkowych strzelali, strzelają i będą strzelać. Chwała im za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • mantis zmienił(a) tytuł na Ankiety i petycje dotyczące fajerwerków i pokazów - temat zbiorczy

Tym razem obrońcy z Wrześni się odezwali. Napisali o samych minusach fajerwerków dla zwierząt i szkodliwych substancjach, nie mówiąc o rozrywkowych, emocjonalnych, wspomnieniowych, sentymentalnych, społecznościowych i gospodarczych korzyściach dla ludzi.

Na stronie jest ankieta, którą uzupełniamy (u mnie nie działa w Google Chrome, ale działa w Operze i Firefox):

https://wrzesnia.info.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/635_wrzesnia/26393_wrzesnia-z-zakazem-sprzedazy-i-uzywania-petard-jest-petycja-.html#ank

Na dole tej strony jest link do petycji, której NIE uzupełniamy, bo to oznacza poparcie zakazu używania petard i fajerwerków!!! Uzupełniamy samą ankietę, ale bez petycji.

Na szczęście, bez względu na wynik petycji, taki lokalny zakaz nawet jakby powstał, będzie sprzeczny z prawem:

https://fundacjapirotechnika.org/index.php/regulacje-prawne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...