Skocz do zawartości

11.11.2018 - Warszawa - Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości


Pioter

Rekomendowane odpowiedzi

Okoliczność: Wielki pokaz zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Wykonawca: Surex
Czas trwania: około 17 minut
Godzina rozpoczęcia: ok 19:20
Rekomendacje: Pokaz zapowiadany przez premiera. :P
Film (nie jest mojego autorstwa): https://www.youtube.com/watch?v=Xl3Wgt6jLII

Czy ktoś wie jak duży był budżet na to widowisko? Byłem zaskoczony długością trwania pokazu. Zorganizowany z rozmachem. Ładunki były odpalane z 13 barek ustawionych na Wiśle. Bardzo dobre dopasowanie do rytmu, muzyki etc. Szkoda tylko, że było mglisto, kiepski wiatr no ale co zrobić. Zachęcam do dzielenia się opiniami, przemyśleniami. Pozdrawiam :)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisali na FanPage firmy Surex odpalone zostało 5 tyś ładunków oraz zostało użyte 8 ton materiałów pirotechnicznych. :) Pokaz w mojej ocenie bardzo ładny jak na Polskę tylko jedyne co przeszkadzało to ujęcia z kamery takie wielkie wydarzenie i taka amatorszczyzna ?! zdecydowanie za mało perspektyw moment w  minucie 13:40 był epicki  ;) oraz masa dymu to norma przy takich pokazach ale głównym winowajcą  nie był dym tylko duża wilgotność powietrza przez co  strasznie utrzymywał się w miejscu. :( mimo to i tak było  bardzo ładnie !  co innego oglądać w TV  a w rzeczywistości żałuję tylko że nie mogłem w tym uczestniczyć na żywo. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się mylę czy nie bo nie mam pojęcia jaki mógł być budżet, ale realnie licząc i biorą pod uwagę inne realizacje to myślę że 300-400k. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowa okazja, więc wyjątkowy pokaz ???

Już oglądając przygotowania i rozstawione na Wiśle pontony, całość robiła ogromne wrażenie, zwłaszcza ilość materiału i długość na jakiej znajdowały się stanowiska. A sam pokaz? Trudno opisać słowami. Najlepiej było zobaczyć go na własne oczy. Ogromna ilość bomb i idealnie zgrane najdrobniejsze szczegóły. W ziemię chyba wszystkich wgniótł finał przed właściwym finałem. Potężne saluty i nie do ogarnięcia ilość złotych bomb. Pokaz zakończyła piękna biało-czerwona flaga. Warto dodać, że w pokazie nie brakowało baterii i bomb wodnych, oraz napisów pirotechnicznych "100" i na samym końcu "POLSKA". Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to pompatyczna muzyka. Wolałbym coś lekkiego i współczesnego. Niestety nie dopisała pogoda. Odbiór widowiska psuł gęsty dym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...