Skocz do zawartości

Rekordowo drogie fajerwerki


mateo1992

Rekomendowane odpowiedzi

panie kochany kiedyś to było, zimne ognie waliły jak bazooki ale przepisy się zmieniły jakieś ce i się skończyło bajabongo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k4n4li4 napisał:

panie kochany kiedyś to było, zimne ognie waliły jak bazooki ale przepisy się zmieniły jakieś ce i się skończyło bajabongo

Dokładnie lepiej bym tego nie ujął,"kiedyś to było..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty i stwierdzam, że przez niektórych przemawia tu Janusz Nosacz. "Kiedyś to było", to dobre określenie. Nie chcę generalizować, ale niektórym się chyba nie dogodzi w kwestii pirotechniki. Pamiętam jak kilka lat temu na forum była żałoba po wycofaniu FP3 New od Fenixa. Co z tego że przyszły szare 859 od Triplexa, które biły wtedy równie mocno, co tego że były P1000n od Maxsema i jeszcze więcej bardzo mocnych petard? FP3 New to były petardy, teraz już nie ma petard. Jak wchodziło CE, było to samo - koniec pirotechniki, zostaną tylko pikolaki (ups, pikolaki też wycofają...) Minęło kilka lat i nadal cieszymy się swoimi stuffami, mamy wiele wspaniałych wyrzutni, godne polecenia rakiety i naprawdę wiele wyjątkowo głośnych petard. Wycofali setki? Weszły compondy, są jakie są, ale jak komuś zależy na tak dużej wyrzutni, to dalej może ją kupić. 20mm strzelało jak 30mm? Nie sądzę, tu już ktoś mocno konfabułuje. Wiem że z biegiem czasu pamięć się zaciera i niektóre wydarzenia wspomina się z nostalgią, ale trawa w 2018 nie jest mniej zielona niż w 2008. Może jeszcze powiecie, że kiedyś FP3 Small waliło jak dziś petardy od Funke za 40 zł? W takie gadanie nie uwierzę, owszem niektóre 30-tki walą lepiej, inne gorzej, ale tak zawsze było. Były wyrzutnie, o które wszyscy się zabijali z powodu ich efektów i rozpiętości i takie, które schodziły tylko na bazarach w Sylwestra, jak innych już nie było. A co do cen, to (boję się że wywołam gównoburzę) tak - zarobki rosną. I nie sieję tu "socjalistycznej propagandy", tylko powołuję się na rzetelne dane. Ale oczywiście to nieprawda, skoro ja dalej mało zarabiam, to znaczy że wszyscy tak mają, a dane o płacach to propaganda itd. Zgoda, nie zawsze ceny różnych produktów rosną symetrycznie do wynagrodzeń i pirotechnika jest droga, ale w tej dziedzinie życia jaką są finanse, nic nie jest czarno-białe. Zobaczycie, że w Sylwestra na niebie rozbłysków nie będzie mniej niż rok, dwa czy pięć lat temu. Pozdrawiam :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony CE a z drugiej januszowanie nwp, niektóre sklepy zrobiły spore zapasy i teraz sprzedają po złodziejskich cenach

 

 

-Wiele za te petardy??

-Kierowniku jak dla ciebie to pinć dych

-Panie co tak drogo

-Bo z nwp, bier pan bo późni nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie, że CE zepsuło piro to jest totalna bzdura i tyle, jak ma być gorsze to z innych czynników a nie z samej certyfikacji. Dla przykładu mars z jorge swego czasu miałem  to lepiej mi strzelał na CE. Także pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinator5608
13 godzin temu, mpiwowski napisał:

Gadanie, że CE zepsuło piro to jest totalna bzdura i tyle, jak ma być gorsze to z innych czynników a nie z samej certyfikacji. Dla przykładu mars z jorge swego czasu miałem  to lepiej mi strzelał na CE. Także pozdrawiam. :D

To twoje zdanie i tak samo powiedzieć że gadasz bzdury. Jeszcze może mi powiesz ze towar z ce jest lepszy od nwp. Kto jak kto ale ty chyba najlepiej z nas powinieneś wiedzieć skoro tyle siedzisz w Piro. I jak już napisałem WIĘKSZOŚĆ a nie wszystko. Ógolnie w Piro jest tak że często pierwsza partia jest najlepsza a potem co raz gorsze :) a ce tylko to ułatwia i tym mogą sb producenci tłumaczyć pogorszenie Piro :). Także Elo 3 2 0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, martinator5608 napisał:

Jeszcze może mi powiesz ze towar z ce jest lepszy od nwp.

Tylko już lepiej idź kostki dalej kupować bo nie chcę patrzeć na takie wpisy. :P

PS: Twoje filmiki na necie także po części będą się przyczyniać, że będzie coraz gorzej jak to mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinator5608

Mpiwowski niczym MACHONY, to co powie to święte ? 

PS. Mordo jak nie chcesz patrzeć na takie wpisy to trudno. Będziesz musiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, martinator5608 napisał:

Mpiwowski niczym MACHONY, to co powie to święte ? 

PS. Mordo jak nie chcesz patrzeć na takie wpisy to trudno. Będziesz musiał ?


Nie przypominaj mi tego typa, który do tej pory zrywa papier z góry wyrzutni mówiąc, że tak się robi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, capodanno napisał:

Czytam te posty i stwierdzam, że przez niektórych przemawia tu Janusz Nosacz. "Kiedyś to było", to dobre określenie. Nie chcę generalizować, ale niektórym się chyba nie dogodzi w kwestii pirotechniki. Pamiętam jak kilka lat temu na forum była żałoba po wycofaniu FP3 New od Fenixa. Co z tego że przyszły szare 859 od Triplexa, które biły wtedy równie mocno, co tego że były P1000n od Maxsema i jeszcze więcej bardzo mocnych petard? FP3 New to były petardy, teraz już nie ma petard. Jak wchodziło CE, było to samo - koniec pirotechniki, zostaną tylko pikolaki (ups, pikolaki też wycofają...) Minęło kilka lat i nadal cieszymy się swoimi stuffami, mamy wiele wspaniałych wyrzutni, godne polecenia rakiety i naprawdę wiele wyjątkowo głośnych petard. Wycofali setki? Weszły compondy, są jakie są, ale jak komuś zależy na tak dużej wyrzutni, to dalej może ją kupić. 20mm strzelało jak 30mm? Nie sądzę, tu już ktoś mocno konfabułuje. Wiem że z biegiem czasu pamięć się zaciera i niektóre wydarzenia wspomina się z nostalgią, ale trawa w 2018 nie jest mniej zielona niż w 2008. Może jeszcze powiecie, że kiedyś FP3 Small waliło jak dziś petardy od Funke za 40 zł? W takie gadanie nie uwierzę, owszem niektóre 30-tki walą lepiej, inne gorzej, ale tak zawsze było. Były wyrzutnie, o które wszyscy się zabijali z powodu ich efektów i rozpiętości i takie, które schodziły tylko na bazarach w Sylwestra, jak innych już nie było. A co do cen, to (boję się że wywołam gównoburzę) tak - zarobki rosną. I nie sieję tu "socjalistycznej propagandy", tylko powołuję się na rzetelne dane. Ale oczywiście to nieprawda, skoro ja dalej mało zarabiam, to znaczy że wszyscy tak mają, a dane o płacach to propaganda itd. Zgoda, nie zawsze ceny różnych produktów rosną symetrycznie do wynagrodzeń i pirotechnika jest droga, ale w tej dziedzinie życia jaką są finanse, nic nie jest czarno-białe. Zobaczycie, że w Sylwestra na niebie rozbłysków nie będzie mniej niż rok, dwa czy pięć lat temu. Pozdrawiam :)

Kolega pozamiatał, ten post to złoto. sama prawda zero koloryzowania co niektórym to nie dogodzisz. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kamil911 napisał:

Kolega pozamiatał, ten post to złoto. sama prawda zero koloryzowania co niektórym to nie dogodzisz. ;) 

Co prawda to prawda. Jest też coś takiego, że te same efekty już nie cieszą bo się dużo strzelało. I jak za pierwszy razem i kiedyś było fajnie, to teraz może być gorsze odczucie a sama jakość się nie zmieniła w ogóle. Ja przynajmniej tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mpiwowski napisał:

Co prawda to prawda. Jest też coś takiego, że te same efekty już nie cieszą bo się dużo strzelało. I jak za pierwszy razem i kiedyś było fajnie, to teraz może być gorsze odczucie a sama jakość się nie zmieniła w ogóle. Ja przynajmniej tak mam.

No dokładnie też tak uważam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 9.11.2018 o 12:28, mateo1992 napisał:

To podaj dobrą wyrzutnie,która ma duże efekty na niebie,ma dobrą cenę i nie odbiega aż tak bardzo od tych starych "prawdziwych" fajerwerków. 

virus 54 kaliber 25mm 54 strzały za 60zł była w carrefourze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiroMan25 napisał:

virus 54 kaliber 25mm 54 strzały za 60zł była w carrefourze ?

 

No tak średnio bym powiedział tak średnio ( ͡° ͜ʖ ͡°)  dobre efekty na niebie to miał stary song  37sh 30mm i cena 70zł xd Co bardziej ogarnięci mogli zakupić też inne ciekawe 37sh od tripla takie jak sorbety czy spektrumy w cenie około 60zł na bigfunie przy nich ten virus wygląda jak Jw01 xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mroczny napisał:

No tak średnio bym powiedział tak średnio ( ͡° ͜ʖ ͡°)  dobre efekty na niebie to miał stary song  37sh 30mm i cena 70zł xd Co bardziej ogarnięci mogli zakupić też inne ciekawe 37sh od tripla takie jak sorbety czy spektrumy w cenie około 60zł na bigfunie przy nich ten virus wygląda jak Jw01 xd

jak dla mnie za taką cenę był super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 7.11.2018 o 11:42, PiroArt.eu napisał:

jakość benzyny i ropy też jest taka a nie inna i też drożeje :) kapitalizm

W kapitalizmie tanieje a w socjalizmie drożeje. Tyle że teraz to taki kapitalizm w stanie stałego zagrożenia przez interwencję państwową. Drożeje wszystko nie tylko fajerwerki ale to inflacja.

Kamil911

Nieco mijasz się z faktami tak uważam. Mi się pamięć nie zatarła bo swoje lata już mam i pamiętam. Obecnie jakość wyrzutni spadła i to sporo ale to mój punkt widzenia. Najlepszy przykład to song,samum,jw408,jw07,jw05 brak wielu fajnych kostek od komety yellow sea,black sea itd.  Oczywiście nadal są hiciory ale w dolnym i średnim zakresie cen do 100zł bardzo się popsuło. Dla mnie niewątpliwą zaletą było to że wybuchy były sporo niżej a to było naprawdę świetne to też zmienili. Dla mnie jest gorzej ale masz prawo mieć inne zdanie bez urazy.

 

k4n4li4

 

Jednak coś w tym jest że większa część ludzi woli to co starsze nie bez powodu. Są też lepsze poprawione ale zazwyczaj jest odwrotnie ;(

Edytowane przez Homer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...