Skocz do zawartości

Rekordowo drogie fajerwerki


mateo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie macie wrażenia,że w tym roku fajerwerki są jeszcze droższe niż w poprzednich latach?

Moim zdaniem cena osiągnęła już swój maksymalny pułap :/ 

Zapraszam do wypowiadania się w temacie co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinator5608

Heh, cena idzie w górę a jakość często w dół w dzisiejszy czasach. Crazy roboty po 8 zł hmm? Można sb pomarzyć. Setki po 180 zł na wyprzedaży Big Funa, dawno i nie prawda :p. Teraz trzeba trochę wydać żeby postrzelac. Gorzej jak ktoś np. miał parę lat przerwy i wraca do Piro. Wtedy to dopiero rozczarowanie ??

Szkoda że wypłaty tak szybko nie idą w górę, np 2-3 x wyższe w przeciągu roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brydzio12346 napisał:

Już nie wspominając stragany na których wyrzutnia np typu mars będzie za 50 zł :D

To teraz 3 razy tyle będą ceny z uwagi na ceny już hurtowe podniesione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brydzio12346 napisał:

Już nie wspominając stragany na których wyrzutnia np typu mars będzie za 50 zł :D

A to nie było takich cen jeszcze?? Nie chce mi się wyciągać kartonów ale mam wyrzutnie z naklejonymi cenami straganowymi np. Jw 409 za 420zl i jw 4009 za 300 coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest trend że wszystko drożeje, ale to już niczyja wina, wspomniane ceny ropy mają wpływ praktycznie na wszystko. Można nie interesować się ekonomią, ale ekonomia interesuje się nami :) Ja mimo wszystko się tym zbytnio nie przejmuję, bo kto ma na coś ochotę, ten i tak to kupi. Pensje też idą w górę, więc spodziewam się że zainteresowanie piro nie będzie wcale mniejsze niż w poprzednich latach. A co do licytowania się na to, jakie ceny były x lat temu... uważam że to nie ma sensu. I tak nic nie zmienimy, więc trzeba takie fakty przyjąć. Nic w tej dziedzinie nie jest niezmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak każdy somsiad chce zarabiać więcej tak i Chińczyk chce więcej. Tam akurat społeczeństwo bogaci się teraz szybciej niż my, jest coraz mniej średnich i dobrych fabryk, dochodzą nowe przepisy, przepychanki w portach, warunki pogodowe i taki jest finał. Skupiacie się tu na pirotechnice, ale inne części gospodarki galopują jeszcze bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, capodanno napisał:

Taki jest trend że wszystko drożeje, ale to już niczyja wina, wspomniane ceny ropy mają wpływ praktycznie na wszystko. Można nie interesować się ekonomią, ale ekonomia interesuje się nami :) Ja mimo wszystko się tym zbytnio nie przejmuję, bo kto ma na coś ochotę, ten i tak to kupi. Pensje też idą w górę, więc spodziewam się że zainteresowanie piro nie będzie wcale mniejsze niż w poprzednich latach. A co do licytowania się na to, jakie ceny były x lat temu... uważam że to nie ma sensu. I tak nic nie zmienimy, więc trzeba takie fakty przyjąć. Nic w tej dziedzinie nie jest niezmienne.

Czy ja wiem,ze wyższe pensje pomogą...Ale oni tam podnieśli...Ceny ktore podskoczyly w surowcach,jedzeniu czy oplatach nie rownowaza sie z podniesionym pensjami...Przy niższych pensjach to niezauważalny postep płacy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjaliści u władzy a ktoś tu pisze, że pensje idą w górę, puknij się w łeb :D

 

jest jedna dobra strona drogich fajerwerków, będę miał czyste niebo do strzelania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, k4n4li4 napisał:

Socjaliści u władzy a ktoś tu pisze, że pensje idą w górę, puknij się w łeb :D

 

jest jedna dobra strona drogich fajerwerków, będę miał czyste niebo do strzelania :D

Święta racja :) Pincest plus wcyhodzi powoli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, :D i co w tym dziwnego wszystko idzie do góry rzecz normalna a jak ktoś mało zarabia to proponuje zmienić pracę bo co rok ten sam temat powraca jak bumerang że piro drogie. A tak przy okazji xD

 

556765b2a61b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinator5608
1 godzinę temu, Kamil911 napisał:

No ba, :D i co w tym dziwnego wszystko idzie do góry rzecz normalna a jak ktoś mało zarabia to proponuje zmienić pracę bo co rok ten sam temat powraca jak bumerang że piro drogie. A tak przy okazji xD

 

556765b2a61b3.jpg

Ja mało nie zarabiam, aczkolwiek śmie twierdzić iż często ceny pirotechniki (szczególnie tej nowej z ce) nie są adekwatne co do jakości to tak jak by kupować rzeczy jakościowo z pepco ale płacić za nie jak za armaniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, martinator5608 napisał:

Ja mało nie zarabiam, aczkolwiek śmie twierdzić iż często ceny pirotechniki (szczególnie tej nowej z ce) nie są adekwatne co do jakości to tak jak by kupować rzeczy jakościowo z pepco ale płacić za nie jak za armaniego :)

CE zostało wprowadzone także do pirotechniki tak samo jak do zabawek czy nawet desek klozetowych po to by produkty spełniały surowe normy m.in. bezpieczeństwa dla użytkowników. CE w zamyśle nie miało ani poprawiać ani psuć efektów tylko uporządkować ten rynek. Dla nas tutaj wielu łezka w oku się kręci jak się wspomina stare cyrkoblitze itp ale taki jest postęp. A że wyrobienie takiego  certyfikatu dodatkowo kosztuje to taki mamy tego efekt. Certyfikacja trwa też dodatkowo długo i musi mieć to przełożenie na cenę niestety. My bardzo długo mieliśmy NWP, ale to musiało się skończyć, bo firmy i tak wyrabiałyby certyfikat CE chociażby dla eksportu. Rosja i kraje wschodnie mają "swoje CE" i polskie firmy też tam sprzedają swoje produkty. To znów wymaga kolejnego certyfikatu, kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, martinator5608 napisał:

Ja mało nie zarabiam, aczkolwiek śmie twierdzić iż często ceny pirotechniki (szczególnie tej nowej z ce) nie są adekwatne co do jakości to tak jak by kupować rzeczy jakościowo z pepco ale płacić za nie jak za armaniego :)

Dokładnie tak zgadzam się pirotechnika obecna CE a stara NWP to niebo do ziemi tak samo zgodzę się z tą jakością lecz nie przesadzajmy ;) nie  zeszliśmy jeszcze tak nisko aby nasze produkty były tak kiepskie jak chociażby w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil911 napisał:

Dokładnie tak zgadzam się pirotechnika obecna CE a stara NWP to niebo do ziemi tak samo zgodzę się z tą jakością lecz nie przesadzajmy ;) nie  zeszliśmy jeszcze tak nisko aby nasze produkty były tak kiepskie jak chociażby w Niemczech.

To podaj dobrą wyrzutnie,która ma duże efekty na niebie,ma dobrą cenę i nie odbiega aż tak bardzo od tych starych "prawdziwych" fajerwerków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mateo1992 napisał:

To podaj dobrą wyrzutnie,która ma duże efekty na niebie,ma dobrą cenę i nie odbiega aż tak bardzo od tych starych "prawdziwych" fajerwerków. 

Oczywiście znajdzie się pare perełek tylko śmiem twierdzić że twoje oczekiwania są trochę zbyt wygórowane byś chciał Tanio i Duuuże efekty nie da się tego połączyć wymienie ci kilka kostek to napiszesz że małe efekty.Wybór kostek to w dzisiejszych czasach sztuka, więc po co mam ci wymienić  skoro dla ciebie i tak wszystko będzie małe :D mam pomysł jedź do osinowa nakup sobie szelek 4 i pirotechniki klasy 4 to będziesz miał duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinator5608
31 minut temu, Kamil911 napisał:

Oczywiście znajdzie się pare perełek tylko śmiem twierdzić że twoje oczekiwania są trochę zbyt wygórowane byś chciał Tanio i Duuuże efekty nie da się tego połączyć wymienie ci kilka kostek to napiszesz że małe efekty.Wybór kostek to w dzisiejszych czasach sztuka, więc po co mam ci wymienić  skoro dla ciebie i tak wszystko będzie małe :D mam pomysł jedź do osinowa nakup sobie szelek 4 i pirotechniki klasy 4 to będziesz miał duże.

Kiedyś niektóre wyrzutnie 20mm strzelały lepiej niż dzisiejsze wyrzutnie "30mm" xD smutne ale prawda. Z drugiej strony nie mówię że wszystko z ce jest do niczego ale generalnie tak jest... Płacisz więcej za gorszy efekt :)

Thug life.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...