Skocz do zawartości

[mantis] Przygody Mantisa


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

E79nT4g.jpg

Kłaniam się aż po but,

Mamy roku pańskiego dwa tysiące osiemnastego. Nadaje na żywo Radio Wolna Pirotechnika. Przed nami Nowy Rok, a w nim nowe wyzwania i nowe możliwości. Nowe rodzaje fajerwerków do odkrycia. Ciekawe kto tym razem się wyłamie i wyda najwięcej na fajerwerki? Niech ten temat ma formę mikrobloga.

Szablon forum został zmieniony na nowszy. Przyznano medale "Wetaranów" dla tych spośród starogwardzistów, co wprawdzie nie postują już tak często jak kiedyś - mają jednak swój wkład dla rozwoju społeczności. Mpiwowski dostaje administratora i wspólnie z Wapsterem pracują nad ustawieniami wyglądu forum. Ciekawe co jeszcze czas przyniesie?

Rozliczmy się najpierw z poprzednim sezonem. Zróbmy renement. Napiszmy co nam zostało.

POZOSTAŁOŚCI PO SYLWKU
CzX7T0L.jpg
Zostało kilka Screamów 5s. Uznałem je za najlepsze petardy 2017. Nie odpaliły w karabinku, bo urwało im lonty.

ZAPALNICZKI
Dk94oPR.jpg
1. Jet'ka z dwiema dyszami z kiosku na dworcu: 7,50 PLN.
2. Żarowa z kiosku na dworcu: 12,50 PLN
3. Znajda z ulicy xD

ZAPOWIEDŹ
Zamówiłem coś czym się strzela z ręki. Zamówiłem również coś - dojdzie później - co strzela piorunami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku strzelam z pistoletu na fajerwerki. Otwieram rozdział z pistoletami hukowymi (zwanymi też: pistoletami alarmowymi, pistoletami na ślepaki, straszakami). Poniższy model to rewolwer Ekol Viper w kolorze szatynowym (satin) z lufą o długości 6 cali. Broń wzorowana na rewolwerze 44 Magnum.

Rewolwer strzela na amunicję hukową 6 mm long. Wkłada się ją do bębna rewolweru mieszczącego 6 naboi. Po nałożeniu na koniec lufy specjalnej nasadki do wystrzeliwania rac pistoletowych, możemy strzelać z niego racami o kalibrze 15 mm. Race pistoletowe występują również pod nazwami: race hukowe, race pistoletowe hukowe, race świetlne, race pistoletowe świetlne, race sylwestrowe, race alarmowe. Aby wystrzelić jedna racę, musimy dodatkowo wystrzelić jeden nabój hukowy. W przypadku nasadki na 4 race, również wystarczy jeden nabój hukowy.

Do zestawu z rewolwerem dołączono srebrną nasadkę do wystrzeliwania rac. Dodatkowo wziąłem dwa opakowania amunicji hukowej PTG 6 mm long, race hukowe 50 szt., czarną nasadkę do wystrzeliwania 4 rac jednocześnie. Przed samym Sylwestrem zamówię więcej rac z nastawieniem na kolorowe fajerwerkowe efekty.

Broń alarmowa jest dostępna w Polsce bez zezwolenia pod warunkiem, że jej kaliber nie przekracza 6 mm, oraz kiedy broń zostanie wyprodukowana tak, aby uniemożliwić wystrzelenie z niej ostrej amunicji. Rewolwer Ekol Viper ma pręty w środku lufy oraz blokady w otworach bębna, do którego wkłada się naboje. Dzięki temu po wystrzale z lufy wydobywają się iskry odpalające race, ale już ostra amunicja nie przejdzie.

dBBtuvr.jpg   RArJ40y.jpg

wcT6qYF.jpg

LgBrrFO.jpg   lzh6CVB.jpg

psokDLD.jpg

Wl14k4q.jpg

EdwF1Q4.jpg   p7Y6vN5.jpg

qG3nUQU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij skąd zamawiałeś, ewentualnie jaka cena tego cacka. Nad takim pistoletem też już od dawna się zastanawiałem i jak możesz to podlinkuj od razu tą czterorurkę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem model Ekol Viper 6" White za 313 PLN: http://armorshop.pl/Rewolwer-alarmowy-kal-6mm-EKOL-Viper-6-K-6L-White-p8734
Wysłali mi kolor "Satin" zamiast "White". Szatynowy na szczęście niewiele różni się od białego. Jak dla mnie biały najładniejszy i równocześnie najciężej go dostać. W tym samym sklepie powinna być do niego amunicja hukowa PTG 6 mm long (z firmy POBJEDA) i race świetlne.

***

Nasadka do wystrzeliwania 4 rac jednocześnie: http://allegro.pl/nasadka-na-4-race-do-pistoletow-i-rewolwerow-huk-i6986257593.html 
W uwagach do zamówienia trzeba wpisać, żeby dali końcówkę do konkretnego modelu pistoletu, w tym przypadku końcówka do Ekol Viper.

[ Edit 2018.07.27 ] JAK DO TEJ PORY NIE UDAŁO MI SIĘ NICZEGO ODPALIĆ Z TEJ NASADKI NA 4 RACE. POCZEKAJCIE Z ZAKUPEM DOPÓKI NIE ODKRYJĘ JAK Z TEGO ODPALAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też bawię się racami. Race hukowe to wg mnie wszystkie strzelają tak samo dlatego najbardziej opłaca się kupować te od Jorga. Paczka 50 sztuk poniżej 40 zł ! Również posiadam rewolwer ale o wiele tańszy i pistolecik też najtańszy, no i nasadki które sam sobie dorabiałem. Zrobiłem sobie  nasadki na 3 i na 4 race bo te fabryczne to strasznie drogie. No i polecam race gwiżdżące występujące na Pfeifpatronen albo jeszcze fajniejsze takie gwiżdżąco- wydzierające jako Ratterpatronen albo Knatterpatronen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rewolwerek ;)

 

Mi od dłuższego czasu chodzi po głowie alarmówka w kalibrze 9mm na naboje PAK. Link do przykładowego modelu z czeskiego sklepu: http://www.colosus.pl/pistolet-gazowy-ekol-p29-czarny/ 

Ten akurat jest jednym z najtańszych. Jeśli już bym się zdecydował to wziąłbym replikę glocka Bruni GAP, najbardziej mi się podoba :P

Kwestia ich legalności pozostaje niestety bardzo dyskusyjna :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2018 o 22:17, Kamil™ napisał:

Fajny rewolwerek ;)

 

Mi od dłuższego czasu chodzi po głowie alarmówka w kalibrze 9mm na naboje PAK. Link do przykładowego modelu z czeskiego sklepu: http://www.colosus.pl/pistolet-gazowy-ekol-p29-czarny/ 

Ten akurat jest jednym z najtańszych. Jeśli już bym się zdecydował to wziąłbym replikę glocka Bruni GAP, najbardziej mi się podoba :P

Kwestia ich legalności pozostaje niestety bardzo dyskusyjna :D 

Kwestia legalności to jedno, miałem okazję z takiego postrzelać w sylwestra i niestety nadaje się jedynie do strzelania samymi wkładami hukowymi, o wystrzeliwaniu rac z 9mm pak można zapomnieć. Z mojego małego startera na małe wkłady 6mm wszystkie race odpalały bez problemu :D, wkłady 6mm długie do mojego nie wchodzą. Z kolei race które wziąłem ze sobą żeby sprawdzić jak będą z wkładów PAK odpalać wszystkie rozerwało w nasadce pistoletowej :|, 1 hukowa nawet  wybuchła przy rozerwaniu -_-.  PAKi są po prostu za silne do tego. Więc jakbyś miał kiedyś okazję używać hukowca na wkłady PAK, to nie strzelaj z rac, bo szkoda marnować, a po rozerwaniu w nasadce możesz skończyć z odłamkiem w oku. Jedyne co to nadają się do robienia hałasu, warto mieć stopery do uszu bo po kilku strzałach dzwoni w uszach :biggrin:. Jeśli chodzi o głośność strzału wkład PAK a z ostrej, to nie do odróżnienia. Jak chcesz coś, co strzela i robi dużo hałasu, i w dodatku legalnie to pomyśl nad kupnem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Legalna, bez zezwolenia, a radocha ze strzelania na strzelnicy przednia :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2018 o 09:45, x0rysiu0x napisał:

Kwestia legalności to jedno, miałem okazję z takiego postrzelać w sylwestra i niestety nadaje się jedynie do strzelania samymi wkładami hukowymi, o wystrzeliwaniu rac z 9mm pak można zapomnieć. Z mojego małego startera na małe wkłady 6mm wszystkie race odpalały bez problemu :D, wkłady 6mm długie do mojego nie wchodzą. Z kolei race które wziąłem ze sobą żeby sprawdzić jak będą z wkładów PAK odpalać wszystkie rozerwało w nasadce pistoletowej :|, 1 hukowa nawet  wybuchła przy rozerwaniu -_-.  PAKi są po prostu za silne do tego. Więc jakbyś miał kiedyś okazję używać hukowca na wkłady PAK, to nie strzelaj z rac, bo szkoda marnować, a po rozerwaniu w nasadce możesz skończyć z odłamkiem w oku. Jedyne co to nadają się do robienia hałasu, warto mieć stopery do uszu bo po kilku strzałach dzwoni w uszach :biggrin:. Jeśli chodzi o głośność strzału wkład PAK a z ostrej, to nie do odróżnienia. Jak chcesz coś, co strzela i robi dużo hałasu, i w dodatku legalnie to pomyśl nad kupnem broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Legalna, bez zezwolenia, a radocha ze strzelania na strzelnicy przednia :D.

 

Ciekawe, ciekawe ;)

Z czarnoprochową to dopiero musi być zabawa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kamil™ napisał:

Ciekawe, ciekawe ;)

Z czarnoprochową to dopiero musi być zabawa :D 

I jest, trochę już strzelałem, ładowanie takiego Remingtona 1858 chwilę trwa, ale jak sypniesz prochu pełen bęben, to fajnie kopie, może w tarcze ciężko trafić wtedy ale do niszczenia wszelakich przedmiotów fajna sprawa :D. I co ciekawe, mając taką broń można legalnie posiadać proch. A jakby ktoś myślał o robieniu z takiego prochu fajerwerków to nie ma co się napalać, nie warto, taniej i o wiele lepiej kupić mocne petardy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapalniczka plazmowa nr 1

Znana na Aliexpress jako "arc lighter", "electric lighter" zyskuje coraz więcej fanów wśród piromaniaków. Od tego roku wiele modeli dostępnych jest również na allegro.

K3dRAgj.jpg HCpuuWL.jpg

Jak tylko wyczerpie się ogień, wystarczy podładować ją podpinając kablem USB do komputera.

Jl9UHEX.jpg N1dB1Bn.jpg 2tK7gHF.jpg D9aiRO6.jpg

Dla zapalniczki plazmowej wiatr po prostu nie istnieje. Wiązka plazmy pozostaje niewzruszona przez nawet przy mocnych powiewach wiatru. Pod tym względem jest lepsza nawet od zapalniczek żarowych. Do lontów i fajerwerków nadaje się idealnie. Gorzej z rozpalaniem ogniska, bo wtedy ciężko jest umieścić duży przedmiot pomiędzy łukami zapalniczki.

hxoUaRP.jpg LRCwFdj.jpg VDsTqph.jpg

Jakbyście mieli problem ze znalezieniem przycisku, to jest podświetlony na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 17.02.2018 o 12:30, mantis napisał:

EdwF1Q4.jpgp7Y6vN5.jpg

 

Dnia 17.02.2018 o 13:11, mantis napisał:

Nasadka do wystrzeliwania 4 rac jednocześnie: http://allegro.pl/nasadka-na-4-race-do-pistoletow-i-rewolwerow-huk-i6986257593.html 
W uwagach do zamówienia trzeba wpisać, żeby dali końcówkę do konkretnego modelu pistoletu, w tym przypadku końcówka do Ekol Viper.

Wygląda na to, że czarna nasadka na cztery race nie działa przy racach "50 ABA Knallpatronen". Spróbuję przetestować nasadkę na innych racach.

Edit 2018-07-26: Testowałem nasadkę na 4 race na racach "Pyro-Pfeifpatronen (Zink)" oraz "Pyro-Knatterpatronen (Zink)". Nasadka na 4 race nie działa również z nimi. Możliwe, że lufa rewolweru jest zbyt długa i iskra nie jest na tyle mocna by odpalić race w tej nasadzie. Na razie żadnego pożytku z nasadki na 4 race nie ma. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zapalniczki konkretne. Musze się w plazmówkę doposażyć. :P Na srogi mróz kiedy żarowe odmawiają posłuszeństwa idealne.

Tak sobie pomyślałem. Ciekawe czy dalej wybuchałyby race od dziewiątki strzelając z dużej nasadki po te 4 sztuki. Jak ktoś ma to niech napisze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem rok temu te race comety ? Super są tylko nie polecam odpalać na blokowiskach xDD Niby wszystko calculated i efekt był fajny jak całe bloki oświetlało ALE jakby na balkon spadło to trzeba uciekać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego tak ciekawego i miło prowadzonego tematu, o sylwestrowej kolekcji pirotechniki bez dwóch zdań, Nie ma na całym forum :) zaangażowanie które poświęcasz na przygotowania się do tego wyjątkowego dnia, jak i sama kolekcja, jest naprawdę imponująca. Mam nadzieję że dzięki wspólnemu sylwestrowi w Tarnowie, naprawdę konkretnie rozświetlacie niebo i narobicie huku na całą okolicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

64 x rzymskie ognie 55 strzałów

asVKmxf.jpg

+ zestaw promocyjny "funbox" za 1 PLN

6wH3n7p.jpg

Top 10 - fajerwerkimarket.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kamil911 napisał:

Ogrom rzymiaków :) chyba szykuję się jakiś większy projekt z nich tak podejrzewam wygląda to bardzo interesująco.;)

Wigilia + przywiązywanie rzymiaków do ogrodzenia pod różnym kątem i łączenie jednym lontem. Wigilia btw fajna okazja do strzelania niehukowym piro.

9 godzin temu, hl1030 napisał:

Mantisku być może problem z nasatką tkwi w kapiszonach pabiedy

Obejrzyj całość (...)

Spróbuje się za rok tych Kolterów 5,6 mm. Szkoda tylko, że są dwa razy droższe od amunicji Pobjeda 6 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Największe i ostatnie zamówienie w tym roku. Zakupy wojenno-hukowe na piroart.pl

s6dbhtW.jpg

Dzięki za gratis w postaci petard draskowych Widow Maker, Super Cracker. Zrobiło się Mantisowi nostalgicznie.

To zdziwienie, gdy rakiety Scream trzystopniowe okazały się być takie małe, zapakowane jak cygaretki, a kosztują prawie 50 PLN.

Adres siedziby Funke 66-600 z piekła rodem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...