Jump to content
Sign in to follow this  
wapster

"NO NAME" by ForumFajerwerki.pl - autorska wyrzutnia

wyrzutnia ForumFajerwerki.pl  

64 members have voted

1. 1. Czy kupił byś autorską wyrzutnie ForumFajerwerki.pl

• Tak, kupił bym.
    • Nie.
      0
    • Nie wiem, zależy od ceny.

Recommended Posts

Bardzo fajny pomysł.

Według mnie do 100 strzałów wyrzutnia kątowa po 10 strzałów na raz i efekt taki jak jw7003 - ktoś już podawał link na pierwszej stronie.

Zawsze mi się marzyła taka wyrzutnia z takim efektem ponieważ wywiera na mnie bardzo duże wrażenie :) a przy okazji by była inna niż wszystkie

Tu się pojawia zasadniczy problem że każdy ma inne gusta, a o nich nie powinno się dyskutować. Na pewno minimum 36sh 30mm+, a co do efektów tu sie zacznie wojna, natomiast ja chętnie zobaczyłbym white kamuro with blue pistil ewentualnie fioletowy, coś innego niż brokat a równie ciekawego. Układ znów wprowadza cene. Tu też wszyscy podają 100 strzałów fun etc. Przecież to ma być dla ludzi, czym będzie tańsza, tym będą większe szanse na to że ktoś to kupi, też nie mówie do przesady, ale jeśli to gdzieś trafi na bazary, targowiska, może nawet kiedyś do sklepów to ludzie dowiedzą się przez to o forum, a to będzie duży plus. Swoją drogą, a gdyby tak w Tesco albo Kauflandzie pojawiła się cała kolekcja produktów FF, to dopiero by było coś, koniec z dziadostwem i dużymi cenami. Wszystko jest w naszych rękach więc nie można przesadzić na początek, bo trzeba brać pod uwagę że zrobienie takiej kostki to jest nie 30-40 sztuk tylko o wiele więcej a później ktoś to musi kupić.

Moja sugestia to posługiwać się filmami wybranych przez siebie efektów, nie nazwą efektu, ponieważ fabryki inaczej odczytują efekty na papierze, a jak mają na filmie to już nie ma mowy o złej interpretacji. Stąd w dalszym etapie projektu przesyłajcie linki do filmu z yt ze wskazanych momentem w którym ten efekt się pojawia.

Generalnie aby to ruszyło wydaje mi się że osoby chętne powinny przygotować projekt baterii od zera nad którym będziemy później głosować by móc wybrać ten najlepszy według większości. Chodzi tu o układy efekty ilość strzałów etc. Pamiętajcie że cudów nie ma bateria musi być w F3 więc ogranicza nas ilość strzałów:

- baterie 30mm - około 50-56 strzałów to 1kg NEC

- baterie 25mm - max 100 strzałów to 1kg NEC

- baterie 50mm - max 25 strzałów to 1kg NEC

Miksując kalibry oczywiście proporcjonalnie musicie zliczać orientacyjny NEC żeby nie szaleć. Saluty generalnie są problematyczne także też bym tu nie szalał z ich ilością i kalibrem w baterii

Ja będę się przyglądał i ewentualnie naprowadzał Was na właściwą drogę tak by projekt miał szczęśliwe zakończenie :)

Nic nie ogranicza bo zawsze można zrobić kostkę łączoną.

Compoundy są z założenia bateriami droższymi, bez sensu płacić za certyfikację (co oczywiście przekłada się na cenę półkową) Jeśli pułap cenowy ma być w przedziale 250PLN to musicie tak cyrklować żeby jej nie dzielić.

To już bym wolał zrobić łączona i zapłacić więcej. Jeśli jednak to nie przejdzie to najlepiej 30 mm 49 sh. Myślę o kątowce i pociski nie seriami 7x7 tylko jedno po drugim.

Większość osób wypowiedziała się w kwestii ceny że chcą baterie w okolicy 250PLN, więc ja bym założył że tak trzeba cyrklować z projektem, nie ma co ciągnąc każdy w swoją stronę bo będzie fiasko całej operacji. Osób wydających na sylwestra 1000+ jest kilka - kilkanaście, wydających 200-300PLN jest max, a trzeba założyć że gośc kupujący za 300PLN nie kupi jednej baterii bo zakupy forumowiczów dobrze wiemy jak wyglądają.

Za 300PLN była by wyrzutnia forumowa + jakieś petardy, zestaw rakiet etc. stąd cena wyrzutni powinna cyrklować jak dla mnie 200-250PLN max. Pamiętajcie że jak źle wyliczona zostanie cena docelowa to sprzedaż w sklepach będzie szła jak krew z nosa, więc przyszłość kolejnych takich projektów będzie słaba

Czy to będzieTriplex,Piromax,czy Jorge to według mnie nie ma różnicy.Ja rozpatruje ten pomysł w kategorii promowania forum.Oczywiście wyrzutnia nie może być byle jaka.Tak jak wcześniej pisałem,jeśli chodzi o strzelanie to najlepiej żeby miała 3 układy.Różne efekty najlepiej brokat tylko z niebieskimi gwiazdkami,cracling,trzeszczące palmy,trzeszczące wierzby,czerwone palmy,dał bym jeszcze niebieskie piwonie.