Skocz do zawartości

Legendarna Pirotechnika


KrychFire

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Naszedł mnie pomysł,żeby stworzyć temat o tematyce legendarnych fajerwerków, których już nie kupimy albo jest rzadko spotykana.

 

Kilka propozycji od mnie :

 

JC024 Szok

3396b0a03df1550emed.jpg

 

JW92 Korsarz

bc7a3cf916c10f69med.jpg

 

JW96 Show Of Fireworks

 

Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć zdjęcia mini wersji JW408

 

 

JW10 Jaguar

d2071de330057b92med.jpg

 

JW14 Artic

3d4b531a3a07fbfcmed.jpg

 

M6 Sfinx

b91e33669b65be12med.jpg

 

 

 

Zapraszam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś z petard dodam od siebie :>

 

P2000 Saper

yE7XZbi.jpg

 

Madame White World

atLIecm.jpg

 

Torpedka

dSOOaMP.png

 

Wrecking bomb

gomA7uN.png

b2APsFp.png

 

BV2002

r8yzPN3.png

 

NitroBomb

ALnW5LI.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sfinx, oj tak... Zamierzchła przeszłość kiedy miało się kilkanaście lat. No i Arctic ale wyrzutnią jakby przeciwstawną do Arctica był HOT czyli wyrzutnia o tej samej wielkości zaś w czerwonej owijce i z różnymi efektami. 8 zł za 1 taką wyrzutnię to na prawdę się opłacało no i Sfinx za 25zł.... Niestety im dalej tym gorzej. Piro zmarniało, podrożało... Pamiętam też takie dziwne spłaszczone bączki koloru czerwonego często dołączane były do zestawów. Dziś już ich nie widzę nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW103 Imagine. Był szał na tę wyrzutnię :) Mega różnorodna, przepiękna, 19-sto strzałowa za jedyne 25-27 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś pirotechnikę z lat 2000-2005? Z tego co pamiętam wtedy były na prawdę fajne fajerwerki ale nie miałem okazji nimi strzelać ponieważ miałem wtedy około 5 lat. Zawsze obserwowałem zza okna w sylwestra i większość to były rakiety ale efekty miały tak piękne że do dziś nie mam pojęcia czy dalej takie są w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale pamiętam te Sylwestry 2000-2004,miałem wtedy te 6-10 lat.Nie przypominam sobie by w tych czasach ktoś strzelał wyrzutniami,faktycznie strzelano tylko rakietami,rzymskimi ogniami itp.Niestety u mnie w domu nikt pirotechniką się nie interesował,dlatego jak miałem kilka lat nie miałem przyjemności oglądać piro z bliska.Nie mieszkam w mieście więc ciężko o duża ilość fajerwerków.Pamiętam jak z oddali widać było piękne fajerwerki,duże rozpryski,ale strzały pojedyńcze.Jednego roku mój sąsiad zaszalał był to podajże 2005 rok,kupił chyba ze sto rakiet strzelał je bardzo długo i na pewno nie miał żadnych wyrzutni.Właśnie od tamtego momentu zainteresowałem się pirotehniką :) Wygląda,że moda na wyrzutnie dopiero została wprowadzona gdzieś 10-12 lat temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

JW10 Jaguar

d2071de330057b92med.jpg

 

 

Moja pierwsza w życiu wyrzutnia. Pamiętam to jak dziś, kiedy mama kupiła ją w Topazie :) Miałem wtedy 12 lat, Sylwester 2005/2006. Zauroczyła mnie nieziemsko wtedy ta wyrzutnia. Piękny crackling na całe niebo!

 

Super temat wspominkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Moja pierwsza w życiu wyrzutnia. Pamiętam to jak dziś, kiedy mama kupiła ją w Topazie :) Miałem wtedy 12 lat, Sylwester 2005/2006. Zauroczyła mnie nieziemsko wtedy ta wyrzutnia. Piękny crackling na całe niebo!

 

Super temat wspominkowy :)

 

 

wczoraj nawet ją strzelaliśmy sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale pamiętam te Sylwestry 2000-2004,miałem wtedy te 6-10 lat.Nie przypominam sobie by w tych czasach ktoś strzelał wyrzutniami,faktycznie strzelano tylko rakietami,rzymskimi ogniami itp.Niestety u mnie w domu nikt pirotechniką się nie interesował,dlatego jak miałem kilka lat nie miałem przyjemności oglądać piro z bliska.Nie mieszkam w mieście więc ciężko o duża ilość fajerwerków.Pamiętam jak z oddali widać było piękne fajerwerki,duże rozpryski,ale strzały pojedyńcze.Jednego roku mój sąsiad zaszalał był to podajże 2005 rok,kupił chyba ze sto rakiet strzelał je bardzo długo i na pewno nie miał żadnych wyrzutni.Właśnie od tamtego momentu zainteresowałem się pirotehniką :) Wygląda,że moda na wyrzutnie dopiero została wprowadzona gdzieś 10-12 lat temu ;)

Dokładnie ;) i strzelali dłużej niż teraz. Pamiętam że nie raz obserwowałem nawet do 2 godziny jak jeszcze strzelali rakietami lub rzymskimi ogniami a hukowe było słychać nie raz nawet do rana. Później się to zmieniło jak każdy zaczął kupować wyrzutnie i zazwyczaj 15 minut po północy mało co widać żeby ktoś strzelał. Ja tam pierwsze wyrzutnie kojarzę ze sfinksem, hotem, arcticiem itp. ale nie kojarzę czy wcześniej jakieś były i w ogóle kiedy się to pojawiło a bardzo mnie ten temat interesuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak się wchodziło do marketów przed sylwestrem to ściany obklejone zestawami rakiet. Gdzieniegdzie stały wulkany i jakieś pudełka, nikt nie wiedział za bardzo co to takiego. Było całkiem drogie więc nikt się tego nie tykał. Chyba właśnie dzięki biedrze i niskich cenach ludzie zaczęli inwestować w kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Mini Cipolla/Cipolla 5g/The Gum/Mini Big Boy/Bóg wie co jeszcze

05e772e69f87008e.jpg

Petarda była dostępna ok 2012r. w jednym ze sklepów internetowych,nazwy niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć.Sprzedawana była tylko w foliowym woreczku,według informacji na stronie zawierała ok 5g mieszaniny.Wykonana była z gumy co czyniło ją względnie bezpieczną.W chwili obecnej jest praktycznie niedostępna,przeglądając filmy na youtube można było zobaczyć ją pod różnymi nazwami-mutacjami. :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
22 minuty temu, Kamil911 napisał:

Petardy draskowe 6 strzałowe (NWP)

Ależ złoto. Zrobienie słoneczka z takich 6-cio strzałowych petard na szczycie jakiegoś gruzowiska z betonowych płyt to przepiękna rzecz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...