Skocz do zawartości
  • 0

Własne vs sklepowe i rakiety


Destruktor

Pytanie

Witam. Ostatnio po zastanowieniach i przeglądaniu internetu stwierdziłem, że taniej wyjdzie zrobienie prochu (głównie czarnego i fotobłysku) oraz petard własnoręcznie, niż kupowanie np nowych FP3 2,1g

(prawie jak stary dobry korsarz na drache)

 

I czy jest sens owego planu na takie zabawy.

 

Drugie pytanie dotyczy rakiet, ich nie umiem robić i nie zamierzam ale chciałbym ich zakupić w ilości 120+ (małych popierdówek) tanio np rakietki fiesta.

Będę wdzięczny za podanie nazw, cen czy sklepów z takimi zestawami rakiet i za podpowiedź ku petardom.

 

Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może i taniej wyjdzie, ale jakby zwrócić uwagę na to że jeden jak i drugi proch jest szkodliwy podczas wdychania, a maski nawet z filtrami nie zredukują tego pyłu bo jest tak drobny zwłaszcza fb

 

Po drugie koszty pośrednie, czyli sprzęt, energia, woda etc.

 

Po trzecie jest to w Polsce nie legalne ( w skrócie do 10 lat, bo jest to brane pod uwagę jako broń i materiały wybuchowe )

 

Po czwarte poczytaj sobie również ile w Polsce było wypadków gdzie ktoś kręcił proch w domu i nagle latał pod blokiem z oderwaną ręką ( materiał z przed 1,5 roku )

 

Podsumowując taniej wyjdzie kupić gotowe petardy osobiście polecam Dum Bumy albo Crazy Roboty ze zwróceniem uwagi na te drugi. Wychodzą najlepiej jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wogóle zacząłbym od tego że to nie forum o samoróbkach, wcale nie trzeba uciekać tak daleko wstecz bo jeszcze w tym roku zabiło chłopaka gdy coś kręcił przy samoróbkach, przynajmiej tak było w wiadomościach. Zresztą, teraz np. chloranu itp już nie kupisz bo sprzedają tylko na firmę (zmiana ustaw) więc ochłodzę twój zapał. A po co Ci taka duża ilość tak małych rakietek? Jak zdradzisz cel to łatwiej będzie podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wogóle zacząłbym od tego że to nie forum o samoróbkach, wcale nie trzeba uciekać tak daleko wstecz bo jeszcze w tym roku zabiło chłopaka gdy coś kręcił przy samoróbkach, przynajmiej tak było w wiadomościach. Zresztą, teraz np. chloranu itp już nie kupisz bo sprzedają tylko na firmę (zmiana ustaw) więc ochłodzę twój zapał. A po co Ci taka duża ilość tak małych rakietek? Jak zdradzisz cel to łatwiej będzie podpowiedzieć

Tutaj potwierdze słowa Piotra ma rację nie opłaca się odczynników a w dzisiejszych realiach nie dostaniesz wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za opiekę, ale przepraszam że nie dodałem. Mam osprzęt chemiczny gdyż na chemika się kształcę. Jacu napisałeś że nielegalne do 10 lat chodziło ci o dzieci do 10 roku życia czy jak ?

 

A co do rakiet to żaden projekt z małymi rakietkami tylko mam już duże rakiety jak i kilka wyrzutni, chodzi o przedsylwestrowe strzelanie w dzień itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Art. 171. § 1. Kto, bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, wyrabia, przetwarza, gromadzi, posiada, posługuje się lub handluje substancją lub przyrządem wybuchowym, materiałem radioaktywnym, urządzeniem emitującym promienie jonizujące lub innym przedmiotem lub substancją, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Art. 171. § 1. Kto, bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, wyrabia, przetwarza, gromadzi, posiada, posługuje się lub handluje substancją lub przyrządem wybuchowym, materiałem radioaktywnym, urządzeniem emitującym promienie jonizujące lub innym przedmiotem lub substancją, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dziękuje za uświadomienie mi tego i za ostrzeżenie mnie przed owymi konsekwencjami :)

 

Skoro masz osprzęt chemiczny (w jakim sensie??) To nie rozumiem po co ten teamt bo wiedzę zapewne masz na tyle rozwiniętą że powinieneś znać takie Takie rzeczy.

Teoretycznie tak, ale w praktyce na chemii nie uczymy się prawa polskiego tylko związki reakcje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...