Skocz do zawartości
  • 0

Kamera do pirotechniki


piropiotr223

Pytanie

Witam. Prowadzę kanał na YT i postanowiłem założyć taki temat dla siebie (hehe), dla innych nagrywających o podobnej tematyce lub planujących zacząć taką działalność.

Zacznijmy od tego że aktualnie nagrywam telefonem Sony Xperia E4 i jak na telefon całkiem sobie radzi.

Ale jednak wolałbym przeżucić się ma coś lepszego, cena to max 500zł i mam dylemat czy kamerka sportowa czy zywkła kamera ale w tej cenie ciężko będzie.

Z sportwoych myślałem o Xiaomi Yi lub innych tego typu (np goclever). Tu pytanie gdzie taką kamere kupić najlepiej, przesyłka prosto z Chin odpada, nie chcę ryzykować i nie ma też żadnej gwarancji gdy się takowa zepsuje. Czyli gdzie taką kupić? Sklep stacjonarny typu media expert itp. Czy na przykład allegro lub stacjonarne sklepy. Przesyłka odpada z powodu długiego oczekiwania, oraz z braku możliwości ewentualnej gwarancji. Piszcie propozycje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

O nowym sprzęcie ciepłym prosto z pudełka można zapomnieć w takim budżecie a używane rzeczy nigdy nie są pewne a gdy coś się stanie gwarancji nie masz żadnej więc z problemem zostaniesz sam, ja nie polecam ci w takim przypadku żadnej kamery ponieważ w przedziale do 500 zł max nie da się nic dobrego kupić do 500 zł dostaniesz buble pierwszego sortu które nie mają dobrej opinii. Ja polecałbym ci poczekać i pozbierać więcej funduszy minimum te 800-1000 zł to na przecenie czasem idzie coś fajnego kupić (nowego) prosto z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O nowym sprzęcie ciepłym prosto z pudełka można zapomnieć w takim budżecie a używane rzeczy nigdy nie są pewne a gdy coś się stanie gwarancji nie masz żadnej więc z problemem zostaniesz sam, ja nie polecam ci w takim przypadku żadnej kamery ponieważ w przedziale do 500 zł max nie da się nic dobrego kupić do 500 zł dostaniesz buble pierwszego sortu które nie mają dobrej opinii. Ja polecałbym ci poczekać i pozbierać więcej funduszy minimum te 800-1000 zł to na przecenie czasem idzie coś fajnego kupić (nowego) prosto z pudełka.

Zdaję sobie z tego sprawę w 100%. Niestety ale raczej takie odpadają. Co myślisz/myślicie o takiej? http://allegro.pl/xiaomi-yi-kamerka-ambarella-najnowsza-wersja-fv-i6649943294.html

Warto czy lepiej coś innego, kupiłbym do tego mikrofon oddzielnie bo jest to jak dla mnie bardzo ważny aspekt przy nagrywaniu pirotechniki. Napewno będzie to lepsza jakość niż E4, do tego jakieś akcesoria. Znacie jakieś lepsze w tej cenie czy ogólnie odradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdaję sobie z tego sprawę w 100%. Niestety ale raczej takie odpadają. Co myślisz/myślicie o takiej? http://allegro.pl/xiaomi-yi-kamerka-ambarella-najnowsza-wersja-fv-i6649943294.html

Warto czy lepiej coś innego, kupiłbym do tego mikrofon oddzielnie bo jest to jak dla mnie bardzo ważny aspekt przy nagrywaniu pirotechniki. Napewno będzie to lepsza jakość niż E4, do tego jakieś akcesoria. Znacie jakieś lepsze w tej cenie czy ogólnie odradzacie?

Hmm...kamerka nie wygląda na jakąś złą. Nagrywa w wysokiej rozdzielczości, i ma wiele ciekawych funkcji jak na kwotę podaną w aukcji. Pytanie czy to nie jakaś marna podróbka, choć na jednej ze stron, gdzie towar jest wysyłany bezpośrednio z Chin (Mam na myśli Aliexpress.com) cena jest bardzo podobna. Nie znam się specjalnie na kamerkach, ale myślę, że warto jeszcze co nieco przejrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm...kamerka nie wygląda na jakąś złą. Nagrywa w wysokiej rozdzielczości, i ma wiele ciekawych funkcji jak na kwotę podaną w aukcji. Pytanie czy to nie jakaś marna podróbka, choć na jednej ze stron, gdzie towar jest wysyłany bezpośrednio z Chin (Mam na myśli Aliexpress.com) cena jest bardzo podobna. Nie znam się specjalnie na kamerkach, ale myślę, że warto jeszcze co nieco przejrzeć ;)

W opisie mamy ORYGINALNE, ale dzięki za radę. Zadzwonie do sprzedawcy i się dopytam bo nie chcę kupić bubla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gowno a nie kamera sportowa, nie chce mi sie nawet czytac dyskusji bo przerabialem temat bardzo dawno temu, wszystkie te kamerki sportowe zaczynajac od xiaomi a konczac na innych a zwlaszcza sportowych sony, maja bardzo wysokie szumy przez co obraz zmierzchowy a o ciemnosci nie wspomne jest bardzo zamazany i nieostry. Ze sportowych tylko go pro wersja od 4, jesli chcesz miec konkretna jakosc obrazu, a jesli chcesz nagrywac w dzien lub w nocy, a nie o zachodzie to hero 3 ( uzywane mozna znalezc za 700/800zł w calkiem dobry stanie ) na pewno daj sobie spokoj z kamerami klasycznymi za 1000/1500zł bo lepsze mają komórki, przykladów na forum jest bardzo duzo, że iphon 6 nagra lepiej piro niż go pro hero 3, ale w tym temacie powinien wypowiedzieć sie specjalista filmowiec @mpiwowski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ta kamera sportowa nie nadaje się do ujęć nocnych ze względu na małą matryce, posiada może dużą rozdzielczość ale przy mocnym oświetleniu. Wykonywanie ujęć nocą staje się nie możliwe ze względu na ogromne szumy które są wynikiem zakłóceń podczas naświetlania. Jest na to prosta zasada im ciemniej (mniej światła) tym potrzebna jest mniejsza wartość przysłony żeby nie iść z ISO do góry bo wtedy matryca jest bardziej czuła na światło i powstają szumy. Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie taniej lustrzanki z jak najmniejszą wartością przysłony, na aukcjach można dopaść takie po 600zł ale to i tak poza budżetem więc nie warto wydawać teraz tylko lepiej dołożyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ta kamera sportowa nie nadaje się do ujęć nocnych ze względu na małą matryce, posiada może dużą rozdzielczość ale przy mocnym oświetleniu. Wykonywanie ujęć nocą staje się nie możliwe ze względu na ogromne szumy które są wynikiem zakłóceń podczas naświetlania. Jest na to prosta zasada im ciemniej (mniej światła) tym potrzebna jest mniejsza wartość przysłony żeby nie iść z ISO do góry bo wtedy matryca jest bardziej czuła na światło i powstają szumy. Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie taniej lustrzanki z jak najmniejszą wartością przysłony, na aukcjach można dopaść takie po 600zł ale to i tak poza budżetem więc nie warto wydawać teraz tylko lepiej dołożyć.

Pozdrawiam

 

Bardzo dziękuję za tak rzetelne odpowiedzi, narazie budżetu takiego nie mam. Gdy kanał bardziej się rozwinie (mam taką nadzieję) planuję zakup właśnie jakiejś lustrzanki. Co myślicie o canonie 550d? Xiaomi sobie jednak zakupie bo będzie mi potrzebna do innych rzeczy też a myślę że za tą cene warto. Jeszcze jedno pytanie, wg Was ma sens kupowanie czegoś typu cyfrówki kodak v1273? Albo innych tego typu i czy jakość w nocy byłaby lepsza od xiaomi czy innych kamer w tej półce cenowej (czyli bardzo niskiej)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak ja sam posiadam kamerę sportową ale służy mi do tych celów do których została stworzona. Co do Canona to polecam dla ciebie, Będzie to idealny początek, posiada fajny manualny system nagrywania filmów i co najważniejsze chyba dla ciebie to wejście mikrofonowe 3,5mm bo jak będziesz nagrywał dźwięk to przyda ci się nawet najtańszy mikrofon. Całkiem fajny autofokus no co najważniejsze bogaty wybór szkieł polecam szerokokątny fajerwerki wyglądają bajecznie. Co do drugiej części pytania to jestem sceptycznie nastawiony do kodaka i nie kojarzę togo modelu pewnie jest stary więc tu się nie wypowiem. Jak kupisz kamerkę Xiaomi to filmuj w nocy przy jak najmniejszym FPS bo będziesz mieć ryż na ekranie lepiej będzie wyglądać 1440p przy 30k niż 1080p przy 60k albo 720p 120k

 

Pozdrawiam i życzę pięknych ujęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...