Skocz do zawartości
  • 0

Wyrzutnie jaki czas oraz kolejność


waflik

Pytanie

Witam robie niespodzianke na 60 jubileusz ślubu i mam dylemat co do kolejności wyrzutni oraz prosił bym o sprawdzenie czasów.

Oto co zakupiłem :)

JW06 - KASJOPEJA 18s
SM9858 GULIWER 18s
JW08 - WENUS - 25s
JW68 - NEW GENERATION 12 28s
TXB074- VISERION- TRIPLEX 23s
TXB076- BALANS TRIPLEX 56s.
TXB021 - Tourbillon- TRIPLEX 26s
TXB022- SPEKTRUM TRIPLEX 45s
czasy jakie podałem liczyłem od wystrzału ładunku do końca pokazu,trzabyło by doliczyć do tego 5 sekund od odpalenia lontu.

Lont wolny 3mm 1cm/s

Prosze mnie poprawić jak coś źle napisałem.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czasy są jak najbardziej w porządku, nie powinno być napewno żadnych przerw ;) Widzę że przyłożyłeś się do niego porządnie :D Ale zwróć uwagę że lont w wyrzutniach spala się zazwyczaj nieco dłużej niż 5sek co i tak nie powinno zepsuć pokazu. Życzyć tylko powodzenia w realizacji projektu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czasy wyrzutni masz dobre, jedyne co to czas palenia się lontu to jest jakieś 7 sekund a nie 5. Ale ja jak robiłem mały pokaz to odejmowałem jeszcze od każdego czasu poszczególnej wyrzutni tak 8-10% czasu, po to aby zachować ciągłość strzelania. Żeby nie było tzw. luk miedzy wyrzutniami. A poza tym wybrałeś bardzo fajne wyrzutnie, szczególnie te 4 ostatnie. życze udanego pokazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za odpowiedz Panowie czyli dobrze myśle ze teraz od czasów które podałem trzabyło by odjąć czas palenia lontu w wyrzutni?np.od kasjopeji do guliwera lont o dł. około 13 cm od guliwera do wenusa tak samo lont o dł. 13 cm ? dobrze myśle?Czy poprostu zostawić tak jak jest? Jeszcze jedna sprawa jak ze strzelaniem w deszczu?Pokaz ma być za tydzień w niedziele a pogoda za oknem nie ciekawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za odpowiedz Panowie czyli dobrze myśle ze teraz od czasów które podałem trzabyło by odjąć czas palenia lontu w wyrzutni?np.od kasjopeji do guliwera lont o dł. około 13 cm od guliwera do wenusa tak samo lont o dł. 13 cm ? dobrze myśle?Czy poprostu zostawić tak jak jest? Jeszcze jedna sprawa jak ze strzelaniem w deszczu?Pokaz ma być za tydzień w niedziele a pogoda za oknem nie ciekawa...

Tak, bardzo dobrze myślisz ;) Może nawet ciutkę więcej tego lotu bo zawsze na łączeniach te kilka cm na siebie nachodzi. Co do deszczu to najlepiej trzymać taki gotowy pokazik w samochodzie/pomieszczeniu i przed samym odpaleniem wyciągnąć. I przede wszystkim przykryć wszystko folią aluminiową przymocowaną taśmą np. do boku wyrzutni lub deski na której będzie pokaz ;) Sam lont także zwinąć w folie, wtedy woda nie dostanie się do lontu/wyrzutni a pociski spokojnie przebiją cienką warstwę folii. A na dodatek zwykła aluminiowa folia kuchenna to groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko rozumiem :) Dzieki wielkie za pomoc Panowie :) jak nie zapomnę zrobić to wrzucę filmik jak to wyszło :) Pewnie wielu oczekuje przed sylwestrem filmików 4 ostatnich wyrzutni :) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka razy już to było wałkowane. Czas palenia lontu od wyrzutni nie bierzesz pod uwagę (dodatkowo należy założyć że każdy pali się tyle samo).

 

Ktoś już dobrze tu pisał że od czasu na filmie należy odjąć około 15% jej czasu działania i nic więcej!

 

Powiem tak, nie chce mi się tłumaczyć dlaczego nie odejmować czasu palenia lontu z danej wyrzutni, więc musicie uwierzyć na słowo. Nie mniej jednak jest to logiczne a jak ktoś tego nie widzi polecam rozrysować sobie palenie lontu na kartce. Powinno pomóc :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, - 15%.

Czyli odstęp między początkiem lontu od kasjopeji do początku lontu od guliwera to 15cm

odstęp między początkiem lontu od guliwera do początku lontu od wenusa to 15cm

odstęp między początkiem lontu od wenusa do początku lontu od NG12 to 21cm

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka razy już to było wałkowane. Czas palenia lontu od wyrzutni nie bierzesz pod uwagę (dodatkowo należy założyć że każdy pali się tyle samo).

 

Ktoś już dobrze tu pisał że od czasu na filmie należy odjąć około 15% jej czasu działania i nic więcej!

 

Powiem tak, nie chce mi się tłumaczyć dlaczego nie odejmować czasu palenia lontu z danej wyrzutni, więc musicie uwierzyć na słowo. Nie mniej jednak jest to logiczne a jak ktoś tego nie widzi polecam rozrysować sobie palenie lontu na kartce. Powinno pomóc :)

 

Pzdr

Heh, faktycznie, głupio napisałem :facepalm: Po co odejmować jak każda wyrzutnia ma lont który się pali więc nierówności same się "wyrównają"... Co do 15% to jeszcze odejmij to od tych czasów, margines błędu, kostka może nieco szybciej wypalić, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam po nieobecności obiecałem wrzucić filmik ale tak sie podziało ze 2 były nagrywane ale straciły ostrość po odpaleniu paru wyrzutni...ogólnie wszystko dobrze sie ponakładało tylko miałem niestety mały przypadek troche z mojego błedu mianowicie kiedy pokaz sie skończył to coś mi nie pasowało ale ok wszyscy sie rozeszli i ja również (impreza taneczna wszyscy spragnieni..)i tu mój bład bo nie sprawdziłem czy wszystko odpaliło poczym po około 20 minutach odpaliła ostatnia czyli najlepsza spectrum :/ wyrzutnie układałem na kartonach sklepowych w których są owoce itp.i również uprzedzam bo od wyrzutni wszystko stanęło w ogniu i chyba po tych 20 minutach spectrum własnie od tego odpalił..Taki był własnie mój pokaz z którego wiele sie nauczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wypalone wyrzutnie często jak się ich dobrze nie ugasi potrafią się rozpalić żywym ogniem :)

 

W kwestii spektruma, jaka byla pogoda tego dnia? Padało? Jeśli tak to jak zabezpieczyłeś pirotechnikę przed wilgocią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Własnie ze nie padało tzn podłoże było może i wilgotne ale chyba w ciagu 5 minut wyrzutnia nie zawilgociła sie na tyle zeby nie wystrzeliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...