Skocz do zawartości

Odpalanie


Saek

Rekomendowane odpowiedzi

A co do gazu, to co sie dziwisz, ze szybko, jak to jest sztormowka, ktora pali sie baardzo intensywnym plomieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za jakiś czas zacznę się rozglądać za dobrą zapalniczką - w tym roku mam sporo petard, a jak wiadomo draska na pudełkach lubi odpalać.

I tutaj zastanawiam się - wybrać zapalniczkę żarową, czy benzynową? Żarowej poszukiwałem w moim mieście w zeszłym roku, ale praktycznie nie mogłem tego dostać. Były w jednym sklepie, ale to były takie bardziej ozdobne, na przykład na prezent, a i kosztowały swoje. Z benzynowymi nie ma kłopotu, tylko trzeba byłoby dolewać benzyny / nafty, a często także zdarza się, że zbiorniczek ulega uszkodzeniu i wycieka z niego ciecz. Co polecacie bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobra benzynowka, to nie przecieka, ale nie jestem pewien, czy ona by nie zgasla na wietrze... ale jak zapalniczke chcesz miec na kilka dobrych lat, wez zippo, najlepsze benzynowki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up od kiedy benzynowa Ci na wietrze gaśnie? :] ja nie miałem nigdy takiej niespodzianki żeby moja benzynówka (zippo) kiedykolwiek zgasła :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kupować takie drogie zapalniczki na allegro, 2 lata temu kupiłem i wydałem chyba z 40 zł z przesyłką miała być taka super 2 palnikowa itd. a wytrwała do połowy mojego stuffu :???: Na ostatniego sylwka kupiłem sobie jedną zapalniczkę żarową w sklepie za 3 zł taka najzwyklejsza, działała od listopada do lipca więc nie wiem po co tyle wydawać jak taka za 3 zł też daje rade i myślę że nawet może udało by się nią przepalić puszkę, tylko nie wiem po co? No chyba że ktoś chce używać zapalniczki do spawania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To którą podał Adri wgląda na ciekawą ;)
Ja jk miałbym kupować to wziąłbym tórąś z przedstawionych na filmoku (gdzieś wyżej link)
bo chyba warto dopłacić 10zła maić zapalniczke a lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie w białymstoku mógłbym kupić zapalniczke żarową? W kiosku? W c.h.? Może być dość droga bo nie chce kupić szajsu tylko to ma sie trzymać sporo czasu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1

Ja rok temu kupiłem 5 zapalniczek żarowych za 10 zł. Do fajerwerków starczyło potem wywalałem kolejno bo się psuły. Ale wolę mieć takie 'jednorazowe' bo nie widzę potrzeby wydawania aż 40 zł na zapalniczkę bo np przepala puszkę. A i jeszcze kupujecie sprzęt jakbyście mieli pół wywrotki fajerwerków odpalać. Do odpalenia lontu wystarczy zwykła zapałka lecz gaśnie a te za 2 zł żarowe wcale nie są takie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w białymstoku mógłbym kupić zapalniczke żarową? W kiosku? W c.h.? Może być dość droga bo nie chce kupić szajsu tylko to ma sie trzymać sporo czasu :grin:


Rok temu w Stokrotce na Paderewskiego był kiosk i tam kupiłem za 2 zł kozackie i 2 mi na długo starczyły . Ale niestety już tego kiosku nie ma :sad: Też szukam czegoś w miarę porządnego , myślę , że w jakimś kiosku na pewno coś się znajdzie .

Jak coś znajde to tam znać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i szybko mi się zepsuła , przy zwiększaniu płomienia ta gumeczka się trochę postrzępiła i d*pa . Gaz wyleciał a jak włożę ten zawór z powrotem to przy ładowaniu wypada . Ale może taka felerna mi się trafiła :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i szybko mi się zepsuła , przy zwiększaniu płomienia ta gumeczka się trochę postrzępiła i d*pa . Gaz wyleciał a jak włożę ten zawór z powrotem to przy ładowaniu wypada . Ale może taka felerna mi się trafiła :sad:

jak się zwiększa płomień ?? mi już się nie chce palić ale to pewnie dlatego że kupiłem najtańszy gaz jutro kupie lepszy i zobaczę czy działa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tymi żarowymi zapalniczkami. Mało kto ma taki stuff co by mu jedna zwykła zapalniczka nie starczyła na odpalenie wszystkiego. Ja odpalam zapalniczką za 1.20 zł i jest git mowie o tej bez tego kamienia czy jak to sie tam nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jedna zapalniczka zwykla starcza na odpalenie stuffu o wartosci około 120 pln (kilkanascie rakiet, duzo petard i 3 wyrzutnie) a teraz już mam na 3 stowy i bedzie wiecej tak wiec musze zainwestowac w cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o tym mowa to ja się wypowiem że JEDNĄ zapalniczką zwykłą, nie żarową, odpaliłem stuff za 600 zł i nie to że były jakieś przerwy bo coś się nie chciało odpalić, wszystko śmigało od razu po kolei.
A to co miałem jest w profilu. Żadnego wiatru nie było i odpala się wszystko szybko, ale gdyby był pewnie musiałbym mieć żarową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Ja w tym roku zainwestowałem w nową zapalniczkę żarową, mimo, że stara jeszcze działa dobrze i raczej jeszcze długo sobie podziała. Ale odrobinę rutyny nie zaszkodzi. Nabytek kosztował mnie 12 zł, załączam zdjęcie (jest mała, elegancka, bardzo praktyczna)
(Aż się prosi aby coś nią odpalić)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i szybko mi się zepsuła , przy zwiększaniu płomienia ta gumeczka się trochę postrzępiła i d*pa . Gaz wyleciał a jak włożę ten zawór z powrotem to przy ładowaniu wypada . Ale może taka felerna mi się trafiła :sad:

jak się zwiększa płomień ?? mi już się nie chce palić ale to pewnie dlatego że kupiłem najtańszy gaz jutro kupie lepszy i zobaczę czy działa :wink:


przekręcasz ten zawór na dole , tylko uważaj by nie wyleciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...