Skocz do zawartości
  • 0

Jak ułożyć pokaz? - prośbao pomoc


LastStraw

Pytanie

Cześć,

 

Jest to mój pierwszy post więc tym samym chciałem powitać wszystkich.

Chciałbym prosić Was o pomoc – będę organizował swój pierwszy amatorski mini pokaz i prosiłbym o rady w jakiej kolejności ułożyć oraz połączyć zakupiony przeze mnie stuff.

Kostki które posiadam to (w porządku jaki wydaje mi się słuszny):

 

- JW06 Kasjopeja x2 (odpalone razem)

- JW05 Pluton x2 (odpalone razem)

- P7307 Kama x2 (odpalone pojedyńczo)

- PXB3504 Hydra

https://www.youtube.com/watch?v=U9tmFXEGS3k&feature=player_detailpage

- JW90 Show of Fireworks x2 (odpalone pojedyńczo)

- Tajfun z Lidla

 

Jak Waszym zdaniem powinna wyglądać kolejność? Teoretycznie JW90 powinno iść na koniec jako finał (FAN) ale jest dużo mniej dynamiczne niż Tajfun… Jak połączyć kostki? Będę używał tylko Visco 1cm/sek (nie mam już kasy na systemy itp.). Czy połączyć je tak, że do każdej kostki oddzielny lont odpowiedniej długości i potem wszystkie lonty w jedną „wiązkę”?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

kasjopeja/pluton/kama/jw90/hydra/tajfun według mnie taka kolejność bedzie najbardziej odpowiednia, ewentualnie jak masz 2x jw90 to mozesz jedna zostawic po tajfunie na finał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1.2x P7307 kama

2.2x Pluton JW05

3.2x Kasjopeja JW06

4.Hydra PXB3504

5.Tajfun JW6021

6.JW90 na Final

Na twoim miejscu ustawil bym kostki jedna za druga polaczylem je lontem by pokaz trwal bez przerwy a na koniec gdyby strzelal tajfun to zaraz za nim odpalila by sie JW90 i pieknie by to sie zgralo ze soba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Mam jeszcze trochę czasu więc przemyślę jeszcze schemat ustawienia kostek.

Nurtuje mnie jednak kwestia połączenia ich ze sobą. Nie chodzi mi o to jak łączyć lonty ale o to jaką metodą połączyć kostki ze sobą aby tworzyły ciągłość pokazu z możliwie jak najmniejszymi przerwami pomiędzy wystrzałami poszczególnych wyrzutni… Czy mam to połączyć „szeregowo” czy raczej do każdej kostki dać lont o odpowiedniej długości (czyli tyle lontów ile kostek) i potem połączyć w jeden pęczek i odpalić je wszystkie naraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupujesz lont 1cm/sek i tniesz na długości odpowiadające czasowi strzelania kostki.JEśli kostka A strzela 30 sek , B 25 sek , C 35 sek to łączysz kostkę A z B lontem o długości 30 sek , kostkę B z C lontem o długości 25 cm itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupujesz lont 1cm/sek i tniesz na długości odpowiadające czasowi strzelania kostki.JEśli kostka A strzela 30 sek , B 25 sek , C 35 sek to łączysz kostkę A z B lontem o długości 30 sek , kostkę B z C lontem o długości 25 cm itd.

 

Czyli iskra odpalając pierwszą baterie przechodzi na lont podłączony do następne j baterii i tak dalej?

Sorki za takie dopytywanie ale myślałem, że robi się jeden główny lont do którego podłącza się kolejne baterie po kolei (ustawia się jedną za drugą i podłącza w odpowiednim miejscu odpowiadającemu czasowi trwania następnej w kolejności kostki… Kurde najłatwiej to byłoby rozrysować….

Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak kolega wyżej, ustawiasz w kolejności odpalnia każdą wyrzutnie. I do każdej wyrzutni dajesz lont którego spalanie będzie trwało tyle co czas danej wyrzutni. Ale nie zapomnij o spalaniu lontu od wyrzutni +/- 5/6 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli iskra odpalając pierwszą baterie przechodzi na lont podłączony do następne j baterii i tak dalej?

Sorki za takie dopytywanie ale myślałem, że robi się jeden główny lont do którego podłącza się kolejne baterie po kolei (ustawia się jedną za drugą i podłącza w odpowiednim miejscu odpowiadającemu czasowi trwania następnej w kolejności kostki… Kurde najłatwiej to byłoby rozrysować….

Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.

 

Słusznie myślałeś i tak zrób, nie wiem po co ktoś pisze że trzeba ciąć itp...

 

Każde cięcie to szansa na to by na połączeniu lont główny zgasł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli iskra odpalając pierwszą baterie przechodzi na lont podłączony do następne j baterii i tak dalej?

Sorki za takie dopytywanie ale myślałem, że robi się jeden główny lont do którego podłącza się kolejne baterie po kolei (ustawia się jedną za drugą i podłącza w odpowiednim miejscu odpowiadającemu czasowi trwania następnej w kolejności kostki… Kurde najłatwiej to byłoby rozrysować….

Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.

 

Cześć kolego wrzucę Ci tu rysunek taki, że wszystko zrozumiesz

 

Prosto, skutecznie, na chłopski rozum:

7d07c00339c585d5gen.jpg

 

to 20s,45s to przykładowy czas trwania wystrzałów z kostek.

 

Lonty łączysz trytytkami (opaski zaciskowe) najlepiej 2 sztuki, 1 na samym początku i 2 gdzieś troszkę dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć kolego wrzucę Ci tu rysunek taki, że wszystko zrozumiesz

 

Prosto, skutecznie, na chłopski rozum:

7d07c00339c585d5gen.jpg

 

to 20s,45s to przykładowy czas trwania wystrzałów z kostek.

 

Lonty łączysz trytytkami (opaski zaciskowe) najlepiej 2 sztuki, 1 na samym początku i 2 gdzieś troszkę dalej.

 

Pozdrawiam

Super! Dziękuję za rysunek poglądowy (i za Twój czas) – rozwiał moje wątpliwości.

Jeżeli będę chciał odpalić 2 kostki w tym samym czasie to lontu głównego wystarczy podpiąć lonty od kostek po obu jego stronach, zgadza się? Czy lepiej przedłużyć fabryczne lonty i dopiero podpiąć pod główny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super! Dziękuję za rysunek poglądowy (i za Twój czas) – rozwiał moje wątpliwości.

Jeżeli będę chciał odpalić 2 kostki w tym samym czasie to lontu głównego wystarczy podpiąć lonty od kostek po obu jego stronach, zgadza się? Czy lepiej przedłużyć fabryczne lonty i dopiero podpiąć pod główny?

Nie ma problemu kolego, pamiętaj jedną rzecz nie robisz tego profesjonalnie więc jakieś tam niedociągnięcia itd nie są zabronione ;) poza tym i tak każdemu będzie się podobało :) jeśli chodzi o Twoje pytanie to śmiało możesz podpiąć w tym samym miejscu albo zostawić kilka mm odległości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...