Skocz do zawartości

11.01.2015 - Warszawa - XXIII finał WOŚP


Patrick

Rekomendowane odpowiedzi

Data 11.01.2015

Okazja - Finał WOŚP/Światełko do nieba 2015

Miejsce - Warszawa

Godzina – 20:00

Wykonawca - Goldregen

Długość pokazu – ok. 4:40

Film -

(Film zapożyczony z yt)

 

Jak co roku światełko do niebo w stolicy było bardzo imponujące (przynajmniej z perspektywy amatora jak ja).

Po odliczaniu które odbyło się w rytm peoni, intro otwierają single shoty i wachlarze zsynchronizowane z muzyką w dynamicznym tempie. Ogólnie koncepcja w dużej mierze przypominała tą z zeszłego roku ale to chyba wynika z ograniczeń związanych z samą infrastrukturą. Efekty w dużej mierze podobne do tych z przed roku. Mimo mniejszego kalibru to najbardziej mi się spodobały szelki z efektem czerwonego pierścienia i cracklingiem. Ciekawie też były szelki których pierścień układal się w kształt przypominający serca (patrz 3:25 na filmiku). Widać, że w tym roku przywiązali trochę więcej uwagi do tego co się działo w dole, przynajmniej mi bardziej przypadło do gustu. A tak poza tym na plus to napewno dynamika pokazu. Zakończenie trochę średnie bo było powieleniem początku i spóźnione.

 

Ale chyba i tak z trzech światełek do nieba na których byłem w Warszawie (2013,2014,2015), to z 2013 roku mi najbardziej zaimponowało

Edytowane przez JMJ Pirfotechnics
Dodanie danych wykonawcy pokazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcia (ze strefy odpalania i z pokazu) dla serwisu PolskieFajerwerki.net: http://www.polskiefajerwerki.net/images/index/131

 

Film Bartosza:

 

Goldregen zdecydowanie się w tym roku przyłożył. Na niebie zobaczyliśmy wiele różnych efektów oraz kolorów, czego zdecydowanie brakowało na wielu poprzednich pokazach tej firmy, także na poprzednich finałach WOŚP. W zeszłym roku było już lepiej, a w tym widać ogromną różnicę. Warte uznanie są także sekwencje single shotów, których było wyjątkowo dużo (szczególnie na początku pokazu, który opierał się tylko na sekwencjach), spora liczba baterii, które dodatkowo urozmaicały niższy poziom pokazu, oraz ciekawe wachlarze, których także nie zabrakło. Zdecydowanie ten pokaz obfitował w urozmaiconą galanterię. Ciekawym pomysłem było także odpalanie salw wraz z odliczaniem (10x po 4 bomby w dwóch kolorach). Duże wrażenie na widowni wywołał crackling o bardzo dużej rozpiętości i gęstości ok. 2 minuty pokazu, miłych akcentem były także bomby o efekcie czerwonych serc. Finał to tradycyjna porządna nawalanka uzupełniona wachlarzami i minami. Żeby nie było za słodko, to muszę powiedzieć, że moim zdaniem ostatnie kilka salw będących kopią początku, czyli 4 bomb z efektem peonii w dwóch kolorach, nie były potrzebne i rozmyły wrażenie z finału.

Dopisała także pogoda, dzięki czemu nie mieliśmy powtórki z Sylwestra, kiedy dym i mgła zasłoniła cały pokaz. Szczęśliwie tutaj mgły nie był, a dość silny wiatr rozwiewał dym, wprawdzie razem z efektami, ale szczególnie to pokazowi nie zaszkodziło.

Podsumowując: dobra robota, tak trzymać i starać się o coraz kreatywniejsze scenariusze, dbać o synchronizację z muzyką i akcenty. Pokaz robił wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój film:

http://www.youtube.com/watch?v=Al9GDA7I3z0

 

Muszę przyznać, że w tym roku duże wrażenie zrobiło dopracowanie dolnej części pokazu. Bezbłędne i piękne sekwencje singli, wachlarzy, min i flashów. Polecam obejrzeć filmik, na którym słychać muzykę - zgranie akcentów piro z podkładem jest idealne. Mnogość i różnorodność wachlarzy zdecydowanie na plus. Efekty bomb powiedziałbym że "tradycyjne". Głównie złoto i brokat z kolorowymi akcentami, ale nie zabrakło też czegoś innego, jak np. czerwone ringi z trzeszczącą chmurą, peonie przechodzące w wielkie, trzeszczące chryzantemy oraz serduszka, które choć niepozorne to eksplodowały z wyjątkowo mocnym hukiem. Ostatnie sekundy pokazu to duża ilość bomb i więcej kolorów, a wszystko zakończone złotymi koronami oraz wachlarzami z migotaniem. Fajny pomysł z odliczaniem salwami bomb, ale bomby już po pokazie to dość nietypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bomby (czerwone i żółte piwonie) przed (wykorzystane do odliczania) i po pokazie

to ukłon w stronę sponsora tegorocznego Światełka - firmy MasterCard.

yiI2j3IW.jpeg

Pozdrawiam,

ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...