Skocz do zawartości

Pogoda


janpiroman

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatr nasilający się od godziny 19 wiejący mocno do ok.godziny 2.Do tego spory deszcz.Drugi rok z rzędu u mnie pogoda będzie naprawdę zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie dużo gorzej i chyba nie tylko ja miałem takie obawy. Miało lać, wiać i w ogóle być do kitu, a było super :) Co prawda w Warszawie wieczorem co chwilę padała mżawka, było bardzo wilgotno i robiły się zamglenia, ale im później, tym pogoda lepsza. O północy bez opadów, zamglenia przewiał lekki wiatr i przyjemnie ciepło jak na tę porę roku, bo aż 7 stopni w noc sylwestrową to naprawdę rzadkość. Pogodowo sylwester zaliczam do bardzo udanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie wieczorne odbyło się przy idealnej pogodzie,nie było mgły,wiatru,deszczu,a na dodatek było ciepło.Między godziną 22.00-22.30 zaczęło padać i to na prawdę mocno,tego nie można było nazwać mżawką,bo deszcz był większy.Niestety to bardzo mocno wpłynęło na całe widowisko.Nie było takiego polotu jak przy dobrej pogodzie.Padało tak mocno,że lont w wyrzutni nie chciał odpalić po 2-3 minutowym przyniesieniu :mad: .Pogoda prognozowana 2 doby wcześniej sprawdziła się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Już za 2 tygodnie będą wstępne prognozy pogody na Sylwestra?...Także zobaczymy jak to bedzie...Mam nadzieje,ze bedzie u mnie tak wspaniała jak w 2011,2012,2013 czy 2015 a nie mgliscie jak w 2014 czy 2016 roku abo deszczowo z wiatrem jak przed rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szkoda tylko że będą chmury. Wolę jak jest pogodnie, widać zachód słońca i zmrok zapada tak stopniowo, powoli podkręcając atmosferę. Przy pochmurnym niebie to ani się obejrzysz i już jest ciemno... Oby nie było powtórki z 2013 roku, kiedy do 20:00 z przerwami padał deszcz i była mgła taka, że prawie nikt nie strzelał, albo 2009, kiedy o północy wisiała taka mgła że na kilometr nic nie było widać, do tego doszły dymy z fajerwerków. Spośród Sylwestrów, które wyraźnie pamiętam (od 2005r), najlepiej było w 2008, 2012 i w latach 2014-16, kiedy pogoda była bezchmurna i bezwietrzna. Teraz niech przynajmniej nie pada deszcz. Jak śnieg to pół biedy, ale też pogarsza widoczność. Śledzę każdą nową odsłonę prognoz, najbardziej polecam modele UM i ECMWF. GFS ostatnio jest zawodny, lepiej sprawdza się w lecie niż w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni konkretnie pada, a moja miejscówka zamieniła się w niezłe bagno ?. Jutro niby ma nie padać ale przydałby się mróz w nocy, żeby to trochę stwardniało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...Aktualizacja pogodowa tylko pogorszyła sytuację...Wiatr zacznie wiać koło 22 i o północy około 6m/s...Spory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie pogoda była jak na zamówienie. Żadnych opadów, idealna przejrzystość powietrza i wiatr pomagający rozwiewać dym. A najlepsze jest to, że dzień przed sylwestrem był deszczowy, wieczór mglisty z nisko zawieszonymi chmurami i wysoką wilgotnością. Dzisiaj od rana też pada deszcz i w dodatku mocno wieje. Pogoda wstrzeliła się na sylwestra idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 31.12 z rana słoneczko do ok 14:30 potem do godz 01:10 zero prawie wiatru i deszczu  to było szczęście że jak pokaz się skończył to ok 15min po tym zaczęło mżyć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie pogoda w Sylwestra 2018 była ładna.Miało być gorzej.Bez opadów i mgły.Do południa mocno wiało,potem ustało.Wiedziałem,że około 23 według prognoz miało zacząć znowu wiać wiać.Jednak na szczęście się to opóźniło.Podczas strzelania północnego był tylko malutki wiaterek.Miałem szczęście jakieś 30 min po pokazie zaczęło już mocno wiać a jeszcze pare minut później mocno padać.Więc Sylwester pełen szczęścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pojawiają się już pierwsze prognozy długoterminowe i mam nadzieję, że jak to z nimi często bywa, nie sprawdzą się. Na razie w moim mieście przewidują 6 stopni, spory deszcz i mocny wiatr.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co roku nadają okropna pogodę a jak przyjdzie sylwester to cisza spokój i czyste niebo. Mam nadzieję że będzie tak w tym roku. Nie ma w co wierzyć długoterminowym prognozom bo co godzinę są inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...