Skocz do zawartości
  • 0

czy mozna strzelac na swojej dzialce


pirovskyyy

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mi się wydaje że można, zawsze możesz poszukać gdzieś w necie czy w twojej miejscowości nie ma jakiś dodatkowych zakazów (raczej nie ma).

A te działki są daleko od domów lub bloków i czy w okolicji jest komenda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=70402

 

jest to najnowsza (październik '13) ustawa wojewody warmińsko-mazurskiego na temat fajerwerków i ich używania, jaką można znaleźć - wspomina JEDYNIE o miejscach publicznych Twoja działka oczywiście nie jest miejscem publicznym, więc zgodnie z prawem ogólnopolskim możesz na niej strzelać legalnie nie zakłocając ciszy nocnej (czyli 6-22), poza tym oczywiście jesteś zobowiązany przestrzegać zasad bezpieczeństwa używania wyrobów pirotechnicznych i uszanować spokój osób, mieszkajacych niedaleko (jeśli masz dobre kontakty z sąsiadem zawsze można go delikatnie uprzedzić :xmas_wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=70402

 

jest to najnowsza (październik '13) ustawa wojewody warmińsko-mazurskiego na temat fajerwerków i ich używania, jaką można znaleźć - wspomina JEDYNIE o miejscach publicznych Twoja działka oczywiście nie jest miejscem publicznym, więc zgodnie z prawem ogólnopolskim możesz na niej strzelać legalnie nie zakłocając ciszy nocnej (czyli 6-22), poza tym oczywiście jesteś zobowiązany przestrzegać zasad bezpieczeństwa używania wyrobów pirotechnicznych i uszanować spokój osób, mieszkajacych niedaleko (jeśli masz dobre kontakty z sąsiadem zawsze można go delikatnie uprzedzić :xmas_wink:/>/> )

Tu wokol jest moja rodzina

 

Zapytaj Mamy i Taty czy wyrazaja zgode poniewaz to oni sa wlascicielami dzialki

:xmas_biggrin:/>/>/>

Reszte masz wyzej opisana.

Moi rodzice wyrazaja zgode

 

Dziekuje za pomoc.Tylko trzeba teraz zamowic fajerwerki :D/>

Edytowane przez Arturo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli strzelasz na swoim terenie, nie zakłócasz ciszy nocnej, nie zagrażasz niczyjemu bezpieczeństwu i używasz tylko materiałów NWP, to jest OK ;) . Strzelaj jednak umiarkowanie, bo niektórzy mogą się czepiać mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli strzelasz na swoim terenie, nie zakłócasz ciszy nocnej, nie zagrażasz niczyjemu bezpieczeństwu i używasz tylko materiałów NWP, to jest OK ;)/> . Strzelaj jednak umiarkowanie, bo niektórzy mogą się czepiać mimo wszystko.

Czy petardy fp3 sa oznaczone nwp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie oprócz petard typu cobra 6, cipolla, retorno 70itp. Ale myśle że nigdzie nie uda Ci się ich dostać.

Te petardy są nielegalne nawet w sylwester. No chyba że masz koncesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź rozporządzenie wojewody w twoim wojewódzctwie czy mozna strzelac na swojej posesji a jak nie to jak bd chciał jakis pokaz strzelić to poiszesz do państwojej straży ruchu powietrznego i tam jest formularz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź rozporządzenie wojewody w twoim wojewódzctwie czy mozna strzelac na swojej posesji a jak nie to jak bd chciał jakis pokaz strzelić to poiszesz do państwojej straży ruchu powietrznego i tam jest formularz

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te petardy są nielegalne nawet w sylwester. No chyba że masz koncesję.

 

 

 

 

 

 

 

Myślisz że o tym nie wiem? Nie pisze że są legalne tylko że ONE WYMAGAJĄ POZWOLENIA, czytaj uważniej posty. Można nimi strzelać ale tylko osoby które mają uprawnienia. A poza tym są pewne zródła gdzie można je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślisz że o tym nie wiem? Nie pisze że są legalne tylko że ONE WYMAGAJĄ POZWOLENIA, czytaj uważniej posty. Można nimi strzelać ale tylko osoby które mają uprawnienia. A poza tym są pewne zródła gdzie można je dostać.

 

Proste jak but jednym z nich to Osinów Dolny tam nawet 4" bombe bez pozwolenia kupisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślisz że o tym nie wiem? Nie pisze że są legalne tylko że ONE WYMAGAJĄ POZWOLENIA, czytaj uważniej posty. Można nimi strzelać ale tylko osoby które mają uprawnienia. A poza tym są pewne zródła gdzie można je dostać.

Wcale nie myślę że o tym nie wiesz, tym postem chciałem poinformować pirovskyy że są nielegane.

A jak poczułeś się urażony moim postem to sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcale nie myślę że o tym nie wiesz, tym postem chciałem poinformować pirovskyy że są nielegane.

A jak poczułeś się urażony moim postem to sorki :)/>

 

 

 

 

 

 

Nie ma problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...