Skocz do zawartości
  • 0

Pokaz weselny


markosz

Pytanie

Panowie proszę o pomoc w ułożeniu lub chociaż pomocy w dobraniu asortymentu na pokaz weselny kolegi.

 

Byliśmy razem u znajomych na sylwestra gdzie zrobiliśmy zrzutkę na kilka kostek ok 500zł. Pożnie oczywiście zmontowałem to wszystko w mały pokazik za pomocą lontu. Koleżce bardzo się spodobało i zapowiedział, że na jego wesele też sobie coś takiego życzy. Wczoraj własnie mnie poinformował żebym już zaczynał czegoś szukać.

 

Na sylwestra w wyszło całkiem nieźle poza tym, że była chwila przerwy miedzy kostkami. Tego własnie chciałbym najbardziej uniknąć. Wtedy było nas może z 10 osób, sami znajomi. Teraz ma być ponad 100 no i wiadomo siara trochę będzie jak nagle zrobi się cicho i ciemno :] Wtedy ciężko w sumie było mi tez dobrze wyliczyć czas spalania, bo były małe kosteczki które miały krótki czas trwania.

 

Myślałem może żeby zakupić jakiś mały system odpalający ale nie wiem czy jest sens się w to ładować ??

 

Kwota zaproponowana przez Pana Mlodego to 2000zł.

 

Myślę, że już coś ciekawego powinno się udać wykrzesać.

 

Na pewno na start jakiś wulkanik, no a później to już jazda z kostkami... Wolałbym chyba też raczej wziąć więcej mniejszych tzn ilościowo strzałowych niż jakieś wyrzutnie po "milion" strzałów bo z tego co patrzyłem chyba nie mają one zbyt ciekawych efektów.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co wybrać i jak to fajnie odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"Paczuszki" dotarły...

 

Wysyłka expressowa !! Dzięki wielkie firawerkoman

 

 

Najlepsze jest to, że nie było mnie w domu jak dzwonił kurier, wiec poprosiłem aby u sasiadki zostawił. Zadzwonilem do niej i powiedziałem, że beda do mnie 2 srednie paczki...

 

A było... ponad 60kg towaru :|

 

ebfb224ccd1f1066m.jpg

 

 

Musze wywieżć to do garage i dopiero rozpakuje... Tam też bedzie stanowisko "łączenia".

 

Nie wiem tylko na czym to mocować, palety EURO będą OK...??

 

Na pewno bede musial utworzyć min 2 grupuy jak nie 3 albo i 4 i wtedy na miejscu to spiąć już razem, bo inaczej sie z tym nie zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Płyt nie mam niestety, ale w sumie Euro bedzie lepsze na teren trawiasty gdzie będzie odpalane... Palet akurat mam pod dostatkiem.

 

Co do kolejnosci odpalania, to czy odpalac wg tego jak podane w kolejnosci z zamówienia czy lepiej coś zmienić ?? Zastanawiam sie czy "szalonych plemników" nie dać gdzieś w srodek ??

 

Chętnie wyslucham propozycji rozmieszczenia.

 

Myślalem, żeby może zrobić jakieś małe podkładki, żeby np. tam gdzie są x2 strzelały lekko pod kątem a nie ładować wszystko w jeden punkt nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma za co :) 60kg to bylo tylko na kwitku kuriera, w rzeczywistości koło 80 myślę.

 

Jak wykorzystujesz euro palety to pamiętaj żeby przerwy między deskami zabić żeby nie było więcej jak 1cm szczeliny, jest taka możliwość że jak rurka z wyrzutni bedzie "w powietrzu" bez podstawki to odrzut wbije ją w dół i zerwie lont w środku baterii i będzie dziura na niebie.

 

Jeśli masz możliwość ustawienia wyrzutni w V to oczywiście że warto to zrobić :)

 

 

PS> Sprawdź czy wszystko sie zgadza z zamówieniem bo każdy jest tylko człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

firawerkoman sprawdzę jak tylko rozpakuje, a to nastapi jutro lub w niedziele, bo narazie nie mam czym tego wywieźć z domu ;)

Swoje auto akurat sprzedałem a do Matizka żony chyba tego nie upchnę hahaha...

 

Z tymi paletami to fakt, zapomniałem własnie, że euraki maja duże przerwy miedzy deskami... Sam wlasnie w sylwestra nie chciałem jej używać z tego powodu co opisałeś.

 

No nic coś wykombinuje.

 

Jeszcze mam pytanko... może laickie, ale do czego użyć tego szybszego lontu ?? Zawsze jak do tej pory kupowałem to brałem tylko 1cm/s.

 

Ogolnie właśnie wszelkie porady połączeniowe mile widziane... Czym łaączyć jak łączyć itd. Sprawdzonych porad nigdy za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

firawerkoman sprawdzę jak tylko rozpakuje, a to nastapi jutro lub w niedziele, bo narazie nie mam czym tego wywieźć z domu ;)/>

Swoje auto akurat sprzedałem a do Matizka żony chyba tego nie upchnę hahaha...

 

Z tymi paletami to fakt, zapomniałem własnie, że euraki maja duże przerwy miedzy deskami... Sam wlasnie w sylwestra nie chciałem jej używać z tego powodu co opisałeś.

 

No nic coś wykombinuje.

 

Jeszcze mam pytanko... może laickie, ale do czego użyć tego szybszego lontu ?? Zawsze jak do tej pory kupowałem to brałem tylko 1cm/s.

 

Ogolnie właśnie wszelkie porady połączeniowe mile widziane... Czym łaączyć jak łączyć itd. Sprawdzonych porad nigdy za wiele...

Szybszy lont użyj gdy np mają kostki jedna po drugiej zaraz strzelać (np kostki an finał możesz nim połączyć)

 

Łączysz lonty opaskami zaciskowymi (gdy łączysz lont z lontem od wyrzutni to dawaj zakupione visco przez cały lont od wyrzutni żeby potem nie było ze nie odpali). A jak nie masz oapsek zaciskowych to tasmą najlepiej izolacyjną bo jesz wąska i lepiej się to wtedy łączy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spoko opaski sie zakupi jakieś małe... chyba bardziej to poręczne niż taśma... Czyli w sumie nic nowego tak zawsze robiłem... Jeszcze tak sam dla siebie nacinałem lekko lonty od wyzutni, żeby proch był na zewnatrz wtedy w sumie każda odpaliła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spoko opaski sie zakupi jakieś małe... chyba bardziej to poręczne niż taśma... Czyli w sumie nic nowego tak zawsze robiłem... Jeszcze tak sam dla siebie nacinałem lekko lonty od wyzutni, żeby proch był na zewnatrz wtedy w sumie każda odpaliła...

No tez bardzo dobry pomysł, myslę że wszystko wypali tak jak chciałes i żadna kostka nie zawiedzie. Zrób fotki jak to wszystko rozstawisz już do wystrzału jak to wyglądało + film z pokazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawiozłem graty do garażu i rozpakowalem...

 

Wszystko OK nic nie brakuje, wszystko całe...

 

39539bc3ac1cab33m.jpg fbd7a0936df58e61m.jpg

 

 

Teraz pozostaje przywieżć palety i powoli zaczynać układać, bo czasu coraz mniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy ktos móglby sprawdzic czasy jakie przyjąłem dla tech dwóch wyrzutni.... bedzie OK??

 

K17A Singapur - 30s

TXB475 Painting Sky 13s

 

 

 

 

Nabiłem płyte na palete więc można brać sie za montowanie... Dziś zakupie jeszcze jakieś blaszki żeby zamocować wyrzutnie i trzeba brać sie za robote.

 

 

1.3szt PXF204

2. JW31

3. PXB3503

4. 2szt P7048

5.2szt P7211/A

6. 2szt C9008

7. P7315

8. 2szt P7047

9. 2szt PXB2404

10. PXB3603

11. LDC141

12. 2szt K17A

13. 2szt P7504

14. P7534

15. TXB475

16. TXB506

 

Ma ktoś jakąś koncepcje na kolejności odpalania ?? Tak jak jest powyżej to coś średnio mi pasuje a szczególnie okolice finału...

 

Czy nie bedzie zbyt duzym zmuleniem "akcji" po Duszanbe i Singapurze dać te dwie kątówki i nagle TXB506 ??

 

NIe wiem też jeszcze do końca gdzie dać wlasnie JW31 myślalem, że wlasnie moze gdzieś przy Duszanbe ??

 

Wtedy znoów pojawia się pytanieo początek pokazu, czy po fontannach dać odrazu kątówke PXB3503....

 

Ogladałem to odpalając każdy link na YT i pózniej oglądałem pokoleii hehe..

 

Zwariooować mooożnaaa :wacko:

 

heeelp heeelp heelp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...