Skocz do zawartości
  • 0

Pokaz weselny


markosz

Pytanie

Panowie proszę o pomoc w ułożeniu lub chociaż pomocy w dobraniu asortymentu na pokaz weselny kolegi.

 

Byliśmy razem u znajomych na sylwestra gdzie zrobiliśmy zrzutkę na kilka kostek ok 500zł. Pożnie oczywiście zmontowałem to wszystko w mały pokazik za pomocą lontu. Koleżce bardzo się spodobało i zapowiedział, że na jego wesele też sobie coś takiego życzy. Wczoraj własnie mnie poinformował żebym już zaczynał czegoś szukać.

 

Na sylwestra w wyszło całkiem nieźle poza tym, że była chwila przerwy miedzy kostkami. Tego własnie chciałbym najbardziej uniknąć. Wtedy było nas może z 10 osób, sami znajomi. Teraz ma być ponad 100 no i wiadomo siara trochę będzie jak nagle zrobi się cicho i ciemno :] Wtedy ciężko w sumie było mi tez dobrze wyliczyć czas spalania, bo były małe kosteczki które miały krótki czas trwania.

 

Myślałem może żeby zakupić jakiś mały system odpalający ale nie wiem czy jest sens się w to ładować ??

 

Kwota zaproponowana przez Pana Mlodego to 2000zł.

 

Myślę, że już coś ciekawego powinno się udać wykrzesać.

 

Na pewno na start jakiś wulkanik, no a później to już jazda z kostkami... Wolałbym chyba też raczej wziąć więcej mniejszych tzn ilościowo strzałowych niż jakieś wyrzutnie po "milion" strzałów bo z tego co patrzyłem chyba nie mają one zbyt ciekawych efektów.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co wybrać i jak to fajnie odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie masz wprawy w łączeniu lontem (co sam napisaleś) to sugeruje jednak pójść w wyrzutnie dużego kalibru 25/30mm bo w przeciwnym razie za 2000PLN to będziesz miał masakre jesli chodzi o połączenie tego, przy tej kwocie to zainwestowałbym tez w system np 12 kanałów. I podzielił całą pirotechnikę na 12 segmentów połączonych lontem ktore odpalisz z systemu :)

Jest to rozwiązanie najpewniejsze i najlepsze :)

Jeśli chodzi o system to lada dzień będę w posiadaniu bardzo fajnego systemu 12 kanałowego (nie żadnego zawodnego meteora) tylko system sprawdzony i pewny dla pół amatorów na którym odpalić można nie jeden pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma co bawic się w system.

Kup dobrej jakości lont, daj podwójną linie, do tego po wyliczeniu czasu ile średnio strzela dana kostka odejmij 2-3s. Lepiej żeby nałożyły się strzały, aniżeli miałyby byc przerwy.

Przy takiej kwocie dogadałbym się z danym sklepem i wszystko zamówił w jednym miejscu, oszczędzisz dzięki temu czas i pieniądze, bo możliwe, że będą mogli dla ciebie sprowadzic jakąś kostke gdyby nie było.

Jak widzę pokaz ?

Połowa pokazu na mniejszych kostkach, połowa na średnich/ większych ( 30mm do max 36sh ), bo mimo wszystko 1,2" to jednak 1,2" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście kwesta systemu to jest jednorazowy zakup który posłuży na długo, więc jeśli autor tematu swoją przygodę z pirotechniką chce zakończyć na tym zleceniu to nie ma tematu, jeśli jednak myśli o częstszej "zabawie" to prędzej czy później stanie przed koniecznością kupna systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Idąc najprostrzą drogą można wybrać gotowy zestaw do odpalania.Jeśli interesujesz się pirotechniką sam możesz dobrać efekty i połaczyć lontem lub skorzystać z systemu,jednak dla jednorazowego użytku kupno systemu nie będzie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardziej nazwałbym to przysługa niż zleceniem :P/>

 

Po prostu kiedyś dawno na sylwestra zrobiliśmy sobie mały "pokaz" i teraz w tym roku znów pomyślałem żeby zrobić zrzutkę, bo wiadomo wtedy można bardziej poszaleć. Więc raczej to takie spontaniczne incydenty.

 

w tym roku akurat był ten znajomy i mu się spodobało a wiadomo zamówić u kogoś to i wyjdzie drożej a i efekt pewnie będzie mniejszy. Wiec kiedy zapytał czy pomogę to czemu nie.

 

Osobiście bardzo lubię fajerwerki i zawsze gdy mam możliwość to oglądam jakieś pokazy. Np co roku jestem w Szczecinie na festiwalu, bo akurat mam 20km na miejsce.

 

W takim razie raczej odpuszczam system bo to parę stówek pójdzie a pewnie nigdy więcej go nie użyje :]/>

 

Problem z połączeniem w tego sylwestra nie stanowił sam fakt,że tak powiem "manualny" bo to ogarniam tylko własnie to,że na początek były małe kostki po 7-10 strzałów a z filmików na YT ciężko było wstrzelić się w faktyczne czasy. Dawałem czasowe "zakładki" ale coś źle gdzieś obliczyłem i powstała przerwa czasowa. Przy większych/dłuższych kostkach powinno być lepiej.

 

Odnośnie kostek to nie chce właśnie brać tych całkiem małych bo wtedy trzeba bardzo precyzyjnie się wstrzelić a i lonty do łączenia są krótkie :P

 

Gotowy zestaw też raczej odpada bo zazwyczaj jest drożej a i efekt może być mniejszy. No i nie ma zabawy z łączeniem i układaniem wiec to tez nie o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak czytam sobie wcześniejsze wypowiedzi autora i moim zdaniem najlepiej sobie kupujcie 5 dużych kostek i odpalcie ręcznie. Bo za 2000 pokazu moim zdaniem nie zrobicie. A jak zrobicie o spieprzycie na całej linii. To takie moje odczucie czytając wyżej wypowiedzi autora.

Dostajesz gotowe propozycje od sprawdzonych osób które zajmują się pirotechniką a wszystko odrzucasz co ci się proponuje.

 

Przypominam sobie moje pierwsze pokazy i dlatego tak odczuwam :)

 

Zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozpisane według kolejności odpalenia:

 

1. JW31

2. PXB3503

3. 2szt P7048

3.2szt P7211/A

4. 2szt C9008

5. P7315

6. 2szt P7047

7. 2szt PXB2404

8. PXB3603

9. LDC141

10. 2szt P7541 https://www.youtube.com/watch?v=pA9cWJKVX7k

11. 2szt P7504 https://www.youtube.com/watch?v=SDiQpJAkBlU

12. P7534 https://www.youtube.com/watch?v=oFqHI02DVlM

13. JW1006 https://www.youtube.com/watch?v=oxIZPXfCTmI

14. 2szt TXC037 https://www.youtube.com/watch?v=MZvcAj7fGss

 

Na początek nie ma co dawać wulkanów bo zginą przy odpowiedniej, bezpiecznej odległości od publiczności, zdecydowanie bardziej ludziom podobają się świstki.

Koszt tego zestawienia: 1993,40

sklep: http://taniefajerwerki.pl/

 

Opis: Początek na bateriach mniejszego kalibru ale z fajną kątówką po JW31, środek to mix efektów przeplatanych z wyrzutniami prostymi i kątowymi, co urozmaici pokaz. Finał z P7534 bardo ładna pozycja a po niej najbardziej widowiskowa wyrzutnia dostępna w Polsce JW1006, mimo swojej ceny warto się w nią zaopatrzyć bo publiczność zawsze jak ją widzi to sika z zachwytu. Warunek jest jeden że musisz mieć odpowiednio duży teren bo jest bardzo szeroka, i finałowa salwa z 2 sztuk kultowych one rowów, najlepiej jak byś je połączył tak by strzeliły na raz.

 

Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale co ja odrzucam ??

 

Przecież w sumie nie padła tu żadna propozycja która odrzuciłem... Oprócz zakupu systemu.

 

Nie chcę gotowego zestawu, bo to wg mnie nie opłacalne... Pojedynczo też nie chce odpalać, bo to nie będzie miało takiego efektu...

 

Jak dla mnie za 2tys coś już się zrobi ciekawego... Wiadomo nie będzie to super mega hiper ale coś można wykombinować z kilku fajnych kostek. W sylwestra zakupiliśmy stuffu za 500-600zł i było całkiem sympatycznie więc myślę, ze i tym razem się uda.

 

Spokojnie z połączeniem sobie poradzimy tylko trzeba dobrać asortyment.

 

firawerkomandzieki bardzo... Teraz w robocie siedzę wiec jak wrócę do domu to przejże.

 

Własnie obawiam się tylko o ten teren otwarty, bo to jakaś sala na wsi więc może być ciężko. Ale to do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Jeżeli jeszcze aktualne, to zachęcam do rozważenia moich Trezch propozycji ;) :

 

I Wersja :

 

2x BRC-2 Wyrzutnia Rzymskich Ogni \ /

JW38 New Generation 8

P7315 Black Sea

JW34 New Generation 7

2x JW25 Cudak

3x JW4060 Styx

JW77 Show of Fireworks

JW31 Crazy Whistling Comets

TXB763 X-Power

YHW009 Song

TXB925 Wyrzutnia Profesjonalna 2,5'' (kostka do nabycia na Dobrefajerwerki.pl)

P7881 Golden Crowns

2x BS-101 One Row

 

_______________________________________ koszt ok. 1900 zł

 

II Wersja :

 

JW38 New Generation 8

JW61 New Generation 14

JW32 New Generation 5

TXB756 X-Emotion

TXB760 Wyrzutnia Profesjonalna

JW98 Show of Fireworks

JW415 Super Show 5

JW425 Imagine

JW1018 One Row

JW419 Genesis

JW407 The Legend

JW1019 One Row

TXC037 One Row

JW1020 One Row

 

______________________________________ koszt ok 1800 zł

 

Jeżeli żaden z podanych zestawów nie przypadnie Ci do gustu, to ewentualnie możesz się jeszcze zastanowić

nad pewną profesjonalna baterią ;) (gotowy Pokaz) ;

 

- TXB869 - 600 sh. , http://www.dobrefajerwerki.pl/index.php?route=product/product&product_id=334&search=txb869

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, po przerwie urlopowej ;)/>

 

Jak to czesto i gesto bywa, bylo dużo czasu jest juz mało...

 

Wesele 20.09 a ja dopiero czas znalazłem aby zacząć sie ogarniać....

 

firawerkoman przejrzałm na spokojnie twoja propozycje i wydaje mi sie, że jest bardzo fajna... Dużo efektów, yebnięcie też całkiem dobre i czas chyba powinien byc tez w mare ok. Ostatnio Pani Młoda pytała sie mojej kobiki ile to bedzie wogóle trwało... Powiedziałem, zeby nie nastawiała sie na bóg wie ile. Wydaje mi sie jednak, że nie powinno byc źle.

 

Jeśli moge Cie prosić o pomoc w wykonaniu tego mini pokazu to bedę bardzo wdzięczny.

 

Jeśli sie już zgodzisz na "poprowadzenie mnie za rekę" :cool: to jednak musielibyśmy chyba zrezygnować z końcowych szerokich pozycji, bo jednak tam jest troche drzewek i zabudowania....

 

Ogólnie cała reszta podobuje mnie się nawet bardzo i chyba bardziej efektownie nie uda sie tych $$ wydać.

 

 

Najwazniejsze to, żeby udalo się uniknąć przerwy wtedy bedzie wszystko ok.

Pamietam, że na sylwestra miałem małą czarna dzurę, ale to wtedy użylem nalych kosteczek i niestety nie udało mi sie precyzyjnie określić ich czasu działania i strzeliły szybciej niż zakładałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj,

 

To moja propozycja jest taka by wyrzucić JW1006 i 2x TXC037, bo tak jak mówisz nie ma miejsca i w to miejsce wrzucić TXB587 https://www.youtube.com/watch?v=mdnIxJ2PhN4'>https://www.youtube.com/watch?v=mdnIxJ2PhN4 która jest znacznie węższa niż pierwotna wersja finału i myślę że nie będzie problemu z miejscem :)

 

Czyli całość wyglądałaby następująco:

 

1. JW31

2. PXB3503

3. 2szt P7048

3.2szt P7211/A

4. 2szt C9008

5. P7315

6. 2szt P7047

7. 2szt PXB2404

8. PXB3603

9. LDC141

10. 2szt P7541

11. 2szt P7504

12. P7534

13. TXB587 https://www.youtube.com/watch?v=mdnIxJ2PhN4

 

Czyli chcesz żebym określił Ci jakie czasy przyjąć na każdą z pozycji?

Napisz mi czy taką opcję akceptujesz z taką podmianką, kosztowo to wyjdzie nawet taniej niż pierwotna wersja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

firawerkoman porada bardziej doświadczonego zawsze sie przyda.

 

Więc jeśli bedziesz miał w takim razie chwilę wolnego czasu i chciał wspomóc to bede wdzięczny :]/>

 

Ogolnie, już a moze tylko 2x, jakies tam "pokaziki" robilemz 9-15 kostek...

Także nie mam 2 lewych rąk ;)

 

Czasy zawsze staralem sie wyciągać z kiku oglądnietych filmików. Tylko ostatnio wyszła ta przerwa, przez te małe kostkie za 10zł.

 

Ta finałowa wyrzutnia jest OK. patrzylem na nią i też na

Nie ukrywam, że bardziej mi odpowiada pod kątem efektów, ale pokieruję się teraz czasem trwania :P Żeby nie było... tyle $$ a tak krótko hehe :biggrin:/

 

Odnośnie stuffu to wiekszość mi odpowiada,przejrzę jeszcze oferte ale zamieszania nie bedzie, bo nie ma co kombinować...

 

Widzę tyko, że nie ma PXB2404 a szkoda bo fajna a w duecie to efekt byłby ciekawy... Wiec tu trzeba jakieś godne zastepstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PXB2404 na pewno dojedzie do końca następnego tygodnia więc można śmiało zakładać że znajdzie się w pokazie.

 

Nie proponowałem CI TXB506 ponieważ przekroczymy budżet ale moim zdaniem jest dużo lepsza niż TXB857. Twoja decyzja :)

 

 

Czasy rozpiszę Ci za chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. JW31 20sekund

2. PXB3503 14sekund

3. 2szt P7048 20sekund

3.2szt P7211/A 11sekund

4. 2szt C9008 28sekund

5. P7315 21sekund

6. 2szt P7047 30sekund

7. 2szt PXB2404 30sekund

8. PXB3603 15sekund

9. LDC141 35sekund

10. 2szt P7541 27sekund

11. 2szt P7504 16sekund

12. P7534 15sekund

13. TXB587

 

Całość: niecałe 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niecałe pięć... Ciche oczekiwania Panny z tego co wiem, były na 10 heh... No ale... albo nudne 10 albo konkretne 5... chyba taka zasadą można się kierować haha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest podstawowa zasada, lepiej krócej a dynamicznie. Możesz nie mówić ile będzie trwał pokaz a po pokazie zapytać się jak myślą ile to trwało, gwarantuje Ci że powiedzą że koło 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i tak bedzi trzeba zrobić, ewentualnie jak ktos nagra filmik to na jaw wyjdzie. Jednak liczy sie i tak bardziej przeżycie na live.

 

OK w takim razie działamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sensie... ptasz o dokładny adres czy tak ogólnikowo ;)/>

 

 

Zamowienie zlożone opłacone, czekam w takim razie na paczke/paczki... pewnie mała i lekka nie bedzie :]/>

 

Finalnie udział wezmą...

 

 

1.3szt PXF204

2. JW31

3. PXB3503

4. 2szt P7048

5.2szt P7211/A

6. 2szt C9008

7. P7315

8. 2szt P7047

9. 2szt PXB2404

10. PXB3603

11. LDC141

12. 2szt K17A

13. 2szt P7504

14. P7534

15. TXB475

16. TXB506

 

 

Teraz pozostaje tylko jakoś to poukładać i połaczyć, żeby siary nie było przy odpaleniu, że nagle jakaś głucha cisza nastanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zachodniopomorski rejon Polski ;)

 

 

endriu123457 właśnie teraz potrzebuję pomocy merytorycznej, aby wszystko zrobić jak należy żeby siarrryyy nnie było ;) Do tej pory jakieś tam odpalania były ale w sumie nie bło takiej presji jak coś nie odpaliło. W tej sytuacji raczej nie chcialbym aby tak sie zdarzyło :]

 

Wszystkie wskazówki bardzo chetnie przyjmę i wysłucham... Poczekam aż paczki dotra i wtedy liczę na Waszą pomoc aby wszystko odbyło sie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli będzie Ci potrzebna pomoc w łączeniu to mogę pomóc, nie mam też jakiegoś dużego doświadczenia, ale kilka drobnych pokazów odpaliłem i wszystko się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...