Skocz do zawartości

Wędkarstwo


Pawix12345

Wędkowanie  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lubicie wedkować?

    • Czasami
      7
    • Nałogowo
      7
    • Nie wędkuje
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście bardzo lubię. Latem sobie gdzieś na kładkę i na linka leszczyka. Wiosna to szczupaczki standardowo a jesienią sandacz szczupak i okoń czasami na grunt.

ps

z łowiectwem
chyba wędkarstwem... łowiectwo bardziej się kojarzy z byciem myśliwym lub kłusowaniem na ryby... takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poprawienie smile.gif. A ja jutro ide na gliniankę. Bede polował na karasia a potem na zywca po szczupaka wink.gif.

Na wody PZW? czy jakiś staw. Jak coś szczupak od 1stycznia do 30 kwietnia bodajże ma okres ochronny :/ Ostatnio też poszedłem sobie brzegiem to jakieś tam pistolety było widać ale trzeba czekać do maja bo u mnie to kontrolują skubańce :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W golosowaniu niema takiej odpowiedzi bo kocham to ale nie tak jak Piro.

 

Ja mam własny stawik i szczupaki jak pogoda do pisze to 10 miesięcy w roku łapie narazie szczeniaczki do 60 cm ale przynajmniej jest zabawa.

 

 

Potrafię!!! Hehehe dziś łapiąc nad stawem trafił mi się spory karlik miał 3,764 kg powiem ze powalczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 cm to nie, aż takie maluchy (średniaki) . A wczoraj złapałem karasia na stawie u sąsiada smile.gif.

''Piropilo12"! Potrafisz używać opcji edytuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 razy w roku wypadamy zawszę do Ustki i Darłowa na dorsze. 5 dni połowów w czerwcu i 7 dni we wrzesniu. Od 3 lat nieprzerwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np to nieźle a co powiecie na wspólny wypad na ryby?

 

Przy zapale forumowiczów i dużo mówią mało robią nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapale forumowiczów i dużo mówią mało robią nie ma szans.

Ja nie mam jak jechać :/ ale jak jeździsz do Ustki i Darłowa to zapraszam u mnie w miasteczku bardzo ładnie jezioro co amury ponad 10kg wyciągają liny rekordowe.. Jak ktoś lubi jeździć i ma czym ;)Ale dorszów tu nie mamy, za to są szczupaki :) tylko tutaj jak mówiłeś mało robimy.. przyznaje bo na przykład mi by się nie chciało dalej jechać na ryby niż 50km, nie wiem może z takiej racji że mam 3 duże jeziora w okolicy do 15km i stawy też w tej okolicy :)Jak coś z darłowa wg googlemaps jest do mnie 166km.. trochę dużo ale jak ktoś chce to zapraszam do Maszewa na rybki. :)Może w czasie zawodów? jak coś prezesa koła znam to mogę zagadać..

 

 

Bez sensu. Ile tu by osób pojechało 3-4?

ale w czasie zawodów to by była i zabawa i byśmy się poznali.. potem najwyżej z wieczoru po zawodach na rybki jeszcze raz.

 

Ps jak ktoś chce mogę dać fotki jeziora bo niedługo idę to się przejdę do o koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Wujaszek z Nowogardu jest skarbnikiem i zastępcą prezesa na okręg Szczeciński więc jestem tak jak mówiłem tam 2 razy do roku. Możemy cię kiedyś zgarnąć do Ustki albo Darłowa. Nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Wujaszek z Nowogardu jest skarbnikiem i zastępcą prezesa na okręg Szczeciński więc jestem tak jak mówiłem tam 2 razy do roku. Możemy cię kiedyś zgarnąć do Ustki albo Darłowa. Nie ma problemu

No było by fajnie :) tylko też tam inny sprzęt a ja mam same baty na liny leszcze i płoć,karpia i spinningi ale popatrzę może uda się ze spina zrobić jakiś morski.. na co łapiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było by fajnie :)/>/> tylko też tam inny sprzęt a ja mam same baty na liny leszcze i płoć,karpia i spinningi ale popatrzę może uda się ze spina zrobić jakiś morski.. na co łapiecie?

 

Pilkery oraz przywieszki do nich tak 2-3 sztuki

 

 

W tym roku w czerwcu nie dam rady ale w Sierpniu na pewno od 15 będę w Świnoujściu na 2 tygodnie to skok się zrobi na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilkery oraz przywieszki do nich tak 2-3 sztuki

 

 

W tym roku w czerwcu nie dam rady ale w Sierpniu na pewno od 15 będę w Świnoujściu na 2 tygodnie to skok się zrobi na kilka dni.

a jak coś ja nie mam morskiej karty :/. chyba że jakieś łowisko prywatne czy coś ;) jak będziesz w świno to jak będziesz chciał to zapraszam do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta na morze jest tania jak barszcz :D

Ja zawsze wykupuje zezwolenie na cały rok mimo tego ze jestem nad Bałtykiem najwyzej 2 razy

Polecam wszystkim połowy z brzegu lub z mola. Oczywiscie sprzet jest zupełnie inny niż do lapania z kutra .

Dla mnie nie ma lepszych lowisk w Polsce niż wlaśnie morze i dopływy do niego.

Oczywiscie miejscówek nie zdradzę :D ale zachodnie rejony rządzą :D

Pozdrawiam przy okazji wszystkich zapaleńców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc 2 razy do roku na dorszach oczywiście na pełnym morzu nie płacę za pozwolenie bo to pozwolenie jest w cenie wynajęcia kutra. 150 zł średnio kosztuje 8-10 godzin na kutrze w tym jest jakiś posiłek + kawa czy herbata.

 

5 dni wystarczająco człowiekowi wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sezon powoli rusza :) jak tam ktoś już coś złowił? u mnie 2maja zawody były 6 miejsce :/ 20gram do 3 a więc róznice minimalne.Ostatnio wybrałem się na leszcza to po kilkudniowym nęceniu w 3 godziny ok 30 leszczy takich 20-30cm :) żadnej płoci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na zawodach spiningowych 1 miejsce!! Miałem 12 ponad kilo zawody trwały 6 godzin po dwie tury po 3 godziny . Zwycięstwo dal szczubel 5.382 kg i bolen 4.975kg i za dwa tygodnie jade także może znowu pierwsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Piro 123 gratulacje.. ja na spławikowych jak narazie 2 razy byłem raz pierwsze z wagą prawie 2kg a raz 3 z wagą 750g.. (brało bo brało)

Drodzy wędkarze mam za dwa dni zawody dzisiaj się dowiedziałem i chciał bym się poradzić jakiś karpiarzy o dodatki do zanęty i przynętę.. zawody na stawach kapriowych.. tutaj już nawet nie liczę na podium ponieważ karpi nie łowię.. Miałem pomysł żeby do zanęty owocowej dodać ziarna konopi.. tylko czy to pasuje karpią i amurom okazom do 5kg? Albo wanilia, miód.. o tych dodatkach myślałem bo melasa odpada leszcza tam prawie nie ma :) Ewentualnie jakieś ziemniaczki.. z tego co mi wiadomo to tam karmią rybę właśnie ziemniakami. Dodać można jeszcze kukurydzę, białe albo czerwone robaki.. I nie wiem na co się zdecydować.. jak to na mnie przystało torf się w zanęcie znajdzie innej opcji nie ma więc robaczki przeżyją.. Może macie jakieś sprawdzone dodatki na karpia?.. Z góry dzięki.. Aa i mój tata mówi żeby spróbować na zwykły chleb bo kiedyś tam łapał tak.. duży hak i kawałek chleba na powierzchni i karpia ponad 2 kg nie był problem ale ja nie wiem bo karpia po prostu jakoś tak specjalnie nie łowię. Bardzo proszę o pomoc bo tyle tego że już nie wiem a w internecie piszą różne bzdury które nawet uklejki nie zwabią :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piro 123 gratulacje.. ja na spławikowych jak narazie 2 razy byłem raz pierwsze z wagą prawie 2kg a raz 3 z wagą 750g.. (brało bo brało)

Drodzy wędkarze mam za dwa dni zawody dzisiaj się dowiedziałem i chciał bym się poradzić jakiś karpiarzy o dodatki do zanęty i przynętę.. zawody na stawach kapriowych.. tutaj już nawet nie liczę na podium ponieważ karpi nie łowię.. Miałem pomysł żeby do zanęty owocowej dodać ziarna konopi.. tylko czy to pasuje karpią i amurom okazom do 5kg? Albo wanilia, miód.. o tych dodatkach myślałem bo melasa odpada leszcza tam prawie nie ma smile.gif Ewentualnie jakieś ziemniaczki.. z tego co mi wiadomo to tam karmią rybę właśnie ziemniakami. Dodać można jeszcze kukurydzę, białe albo czerwone robaki.. I nie wiem na co się zdecydować.. jak to na mnie przystało torf się w zanęcie znajdzie innej opcji nie ma więc robaczki przeżyją.. Może macie jakieś sprawdzone dodatki na karpia?.. Z góry dzięki.. Aa i mój tata mówi żeby spróbować na zwykły chleb bo kiedyś tam łapał tak.. duży hak i kawałek chleba na powierzchni i karpia ponad 2 kg nie był problem ale ja nie wiem bo karpia po prostu jakoś tak specjalnie nie łowię. Bardzo proszę o pomoc bo tyle tego że już nie wiem a w internecie piszą różne bzdury które nawet uklejki nie zwabią angry.gif

Niedawno kupiłem w bricomarche słoiczek nasion konopi z dodatkiem wanilii za 6 zł i muszę kiedys wypróbowac ale nie mam kiedy. Czytałem różne opinie na internecie, pytałem znajomych i mówili, że ryby na konopie z dodatkiem wanilii brały choć nie wiem ile jest w tym prawdy a ile kłamstwa.

Jak chcesz to spróbuj ja cie do niczego nie namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...