Skocz do zawartości

PXP305 RC5


wybuchowiec1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Miło jest nam poinformować, że obecna partia naszej topowej petardy RC5 (indeks handlowy PXP305) niebawem trafi do 10 użytkowników forum, których zadaniem będzie ocenienie jakości naszego produktu w kategoriach: jakość efektu/huk vs design opakowania vs cena produktu (6,00zł brutto).

Pirotesterzy podzielą się swoimi opiniami w tym temacie. Z góry dziękujemy za konstruktywne i rzetelne opinie.

Zespół Piromax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je na tego sylwestra i są naprawdę głośne. Wydaje mi się, że RC5 są minimalnie słabsze od FP3 Big, ale mogę się mylić, bo miałem je 3,5 miesiąca temu. Na pewno są głośniejsze od FP3 Small.

:fireworks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petardy b.głośne. co prawda strzelałem na odludziu. Głos roznosił się przed dłuższą chwilę. Petardy polecam, należą do jednych z najgłośniejszych. Cena nie jest odstraszająca, zapakowane naprawde solidnie ( opakowankowania również fajnie zaprojektowane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

 

Wielkanoc a jak wielkanoc to Rezurekcja, a jak rezurekcja to strzelanie

Wkońcu przetestowałem te cudeńka i bylem bardzo pozytywnie zaskoczony

Jak dla mnie nawet ciut mocniejsze od fp3, dobry lont, który nie wypada, bezpieczny czas zwłoki wystarczający na swobodne oddalenie sie od odpalonego wyrobu.

Bardzo fajny design zachęcający do kupna i po prostu fajnie wyglada to pudełko pośród innych petard xd

Cena wg mnie dobra jak na tak dobrej jakości produkt.

Film niestety sie nie nagrał... ale w przyszłosci planuje wrzucić

oceniam 10/10 bo mało jest petard w tak dobrym stosunku jakośc/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość efektu/huk: 9/10

 

Huk przyjemny dla ucha, póki co wstrzymam się z osądami, czy jest to rzeczywiście najgłośniejsza petarda, ale wali ładnie. Postaram się nagrać dodatkowo jakiś materiał porównawczy z innymi petardami w tej klasie cenowej i wtedy można nawet pokusić się o jakiś ranking.

 

design opakowania: 9/10

 

Design ciekawy, aczkolwiek dodałbym od siebie podpunkt jakość produktu. Nie ma tragedii, nie ma wypadających lontów albo podobnych historii, więc jest ok, niemniej jednak luz w opakowaniu powoduje, że pojawia się możliwość, że coś się posypie z jakiejś petardy ( nie zauważyłem wpływu na huk ).

 

cena produktu: (6,00zł brutto) 8/10

 

Cena adekwatna, wychodzi 0,50 gr za petardę, więc standardowo dla tego typu huku.

 

Film:

 

http://youtu.be/7AcLGYXdppg

 

Podsumowując: ciekawa alternatywa dla FP3NEW, 859, czy P2000, śmiało można kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=E34Ljmch63Q&feature=youtu.be

Bardzo dziękuje za możliwość przetestowania petard. Ciekawe wykonanie, bardzo dobra jakość produktu z zewnątrz ( nie sypie się proch, ani gips ), odpowiednie opóźnienie. Na odpalone 6szt wypaliły wszystkie z czego raz zgasł lont od wiatru. Cena porównywalna do ceny rynkowej podobnych petard. Huk mocniejszy niż JC05 oraz FP3, ale nie są głośniejsze od 859. Słabsze ale minimalnie. Na filmie huku może być za bardzo nie słychać, ponieważ film był nagrywany obok drogi szybkiego ruchu, przez co szum. Mam nadzieje że część "teoretyczna" się podobała. Jak najbardziej mogę polecić to strzelania sylwestrowego :)

 

 

 

 

 

JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petardy porównywałem z fp3 oryginale oraz 859.

Huk pomimo małej ilości prochu ( 1,2g ) jest porównywalny z fp3 oryginale, która to ma jej aż 2,5 razy więcej, co świadczyłoby o bardzo dobrej jakości mieszanki pirotechnicznej w przeciwieństwie do konkurencji. Przewaga PXP305 nad fp3 oryginalne jest nie tylko w jakości prochu, ale także w tym, że z petard nie wypadają lonty tak jak to nagminnie ma miejsce w przypadku fp3.

Design ? Opakowanie oraz sam wygląd petard odbiega od tego do czego jesteśmy już przyzwyczajeni w petardach tej klasy, bo jest kolorowe pudełko, petardy przybrane w czerwony kolor, a nie jak w przypadku innych petard które są wzorowanane i korzystają z renomy dawnych, zasłużonych fp3/new których niestety już nie ma na rynku.

Cena jest adekwatna do tego co otrzymujemy, a otrzymujemy 12 świetnych petard za 6zł ;)

Ogólnie petardy polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem okazję testować te petardy.

Oto wygląd opakowania:

a67d5043f4507572.jpg

 

A to sama petarda oraz porównanie jej wielkości do FP3/New oraz FP3/Small, a także pudełka zapałek:

82b591ecc8429f4f.jpg

 

Film:

http://youtu.be/MNvXfBdox4g

 

Porównanie do FP3/New oraz FP3/Small:

http://youtu.be/xrwXiJv6Kx4

 

Recenzja: Petardy mają podobną moc do FP3 i pokrewnych (P2000 Maxsema, TXP859 Triplexa) i są zauważalnie mocniejsze od FP3/Small. Mają od nich również mocniejszy bas. Opakowanie zawiera sporo informacji i ma ciekawą szatę graficzną, ale bez szału - to zwykły cienki kartonik, bez usztywnienia i bez folii. Może to powodować zgniatanie się petard. Te z kolei wykonane są oszczędnie, są dosyć duże w porównaniu z wymienionymi materiałami podobnej klasy, zawinięte w czerwony papier z symbolem produktu. Jakość wykonania jest przyzwoita, nie znalazłem petardy z której sypałby się proch. Lont jest sztywny, a czas od jego zapalenia do wybuchu wystarczająco długi, aby umożliwić bezpieczne oddalenie się/rzut petardą.

Cena petardy (50gr/sztuka) jest standardową ceną petard w tej klasie, skoro jednak za taką cenę otrzymujemy produkt o dużej sile, dobrym wykonaniu i estetycznym opakowaniu, to warto go kupić.

Ogólna ocena całokształtu: 8,5/10, Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za konstruktywne opinie.

Postaramy się w miarę możliwości podnieść jeszcze jakość opakowania petardy RC5.

Czekamy na dalsze opinie testerów.

Z poważaniem

Zespół Piromax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Efekt:

Muszę przyznać, że zaskoczył mnie jej huk już po pierwszym strzale. Być może było to spowodowane wilgotnością powietrza (pora wieczorna, teren pagórkowaty), ale efekt ładnie rozszedł się dookoła i znikał w oddali(chodzi tu o echo niesione po lesie, którym jestem otoczony). Nie jest to specjalne faworyzowanie petardy ale huk ten przypadł mi do gustu tak samo ja FP3( ponieważ lubię dobre pie****nięcie). Petarda jest na pewno silna - może śmiało równać się z FP3. Czy jest głośniejsza ? Ciężko stwierdzić, na pewno nie jest jakoś znacznie głośniejsza.

 

Poligrafia:

Żółte napisy na czarnym tle w paski po bokach :D/>/> czyżby nawiązanie do ostrzeżenia by uważać przed czymś niebezpiecznym ?( takowa prawda w tym jest). Tył opakowania - żadnych zastrzeżeń nie mam, jest instrukcja obsługi elegancko wypisana, zresztą tak jak w każdym opakowaniu jakichkolwiek innych petard klasy 3 i nie tylko.

Ważna rzecz - to nie pudełko wpływa w 80% na zakup, petarda jak jest dobra to zasłuży sobie na to, że będzie sprzedawana w wielkich ilościach (tak jak było to i jest z FP3, a gdzie tam jakaś znacząca poligrafia ?)

 

Cena produktu:

Uważam tak jak i inni, że cena 50gr/sztuka jest ceną adekwatną. Petarda ma całkiem dobre zatyczki, nie kruszą się łatwo, proch również się nie sypie

 

Lont - zdarzyło mi się, że pomimo odpalania petardy na ziemi, bez jej rzucania lont po chwili przestał się palić. Przez luz w opakowaniu lonty się łamią – osobiście pokusiłem się na jej ponowne odpalenie, lecz przy takiej petardzie jest to już niebezpieczne( warto zauważyć, że mentalność ludzka sprawia, iż pokusa ponownego odpalenia jest ogromna).

Przede wszystkim zmieniłbym lont na grubszy i bardziej sztywny adekwatny do tego w FP3(lub FP3small).

 

Ogólnie uważam, że produkt jest dobrej jakości i warto zakupić tę petardę. Ocena 8/10

 

Zapraszam na nieco inny film testowy, bardziej porównujący siłę.

https://www.youtube.com/watch?v=pUxqcVCk0l4&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinie.

Test z garnkiem "rozwalił" nas :)

Hmm... a nie mierzyliście wysokości lotu garnka ?

Co do opinii n/t lontów - tegoroczna petarda będzie miała poprawiony lont i pakowanie w foli (tak, że jeśli czasami efekt łamania lontu się pojawiał, to ta modernizacja go wyeliminuje)

Pozdrawiam

Zespół Piromax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnek był i tak ciężki, jego waga to 1,5kg, mniejsze i lżejsze leciały dużo dużo za wysoko. Ciężko by zmierzyć wysokość lotu garnka. Porównaniem mogą być drzewa, ale jak zauważyłem w trakcie sklejania filmu podczas strzału fp3big kamerzysta stał znacznie bliżej aniżeli podczas wcześniejszych petard.

Można zmierzyć czas lotu garnka od wystrzału do momentu uderzenia o ziemię - tak tez się pokusiłem i z tego co mi wyszło to przy wystrzale fp3big garnek leci ok. 0,40 sekundy dłużej.

Zachęcam każdego zainteresowanego do wykonania podobnego testu dokładnym stoperem - film w poście wyżej. ;)( być możne to da jakiś pogląd na sprawę, niemniej jednak cieszę się, że test się spodobał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsze od fp3 (tylko, że obecnie większośc petard mocniejsza od fp3)

Mocniejsza od p2000.

Porównywalna z 859, jednak nadal o wiele słabsza i mniej opłacalna od czeskich Dum bum.

Podobna do starych colour salute (jednak nadal słabsza).

Słabsza tez od Colour salute firmy privatex Pyro.

 

Design na mocny plus. Jakość wykonania na plus.

żeby nie było - testowałem wiec wyrażam opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Bardzo dobre petardy, gruby korpus, dobre zatyczki, długi lont, przed chwilą odpaliłem, głośniejsze niż FP3 i bardziej opłacalne, Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre petardy do odstraszania dzików z mojego pola kukurydzy :) Głośne i dzików nie było \

 

Petardy zostały mi z prezentacji i naprawdę bardzo dobrze zostały wykorzystane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja opinia :xmas_laugh:

Petarda głośna, według mnie taka sama jest jak Fp3 Big.

Szary lont który długo się wypala pozwala na oddalenie się na odpowiednią odległość od produktu.

Nie sypie się nic z niej, ma dobrze wykonany korpus i świetnie wykonane logo wyrobu, no i co tu dużo gadać filmik wam daję :xmas_happy:

https://www.youtube.com/watch?v=XrStEECZzPs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Krótko na temat tego wyrobu: Pomimo małej ilości prochu (1,2g w petardzie) jest mocniejsza od FP3. Opakowanie zawiera 12 sztuk, a cena (5-6zł) nie jest zbyt wysoką. Brakuje mi tylko flary na początku, no ale cóż. Wszystkiego też nie można mieć. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...