Skocz do zawartości

DUM BUM (Klasek - CZECHY)


Marcin_Pce

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oj byłbym innego zdania ;)

Wydaje się ze niby petardy te same, ale jak dla mnie te z fioletową flarą są minimalnie mocniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dum bum są słabe bo i ciensze korpusy są. Pamiętam, że w tamtym roku były jednakowe grube a teraz jakieś takie mieszane są i można wgniatać palcami petardę.

 

Dum bum z green i purple to jest to samo tylko inna flara - też miałem wątpliwości ale w hurtowni mi wyjaśnili.

 

Ogólnie już nie patrze na markę petardy tylko nec i przede wszystkim grubość korpusu, jak jest cienki to i cienki wybuch będzie. Reszta to już żadna technoligia wszystkie jednakowo są robione.

 

Dum bumy kupiłem ze względu na fioletowa flara ale widze, że z korpusami tak sobie i nie spodziewam się rewelacji.

 

Zobaczcie na fp3 small - one mają cały czas grube korpusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, ale Dum-Bumy już się skończyły. W tym roku były niewiele głośniejsze od 859. W dodatku ciągle gubiły lont.

 

Za rok będzie trzeba poszukać czegoś zamiast DB... Może Vipery :P

 

Edit: Dokładnie jak napisał ponczo przed chwilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dostalem informacje listownie ze dum bumy są zbyt głośne według jakiejś instytucji i jezeli posiadam jakies w sprzedaż to musze je oddać do miejsca zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem informacje listownie ze dum bumy są zbyt głośne według jakiejś instytucji i jezeli posiadam jakies w sprzedaż to musze je oddać do miejsca zakupu.

Dobra beka xD mają 5 g ? mają ! możesz je mieć i używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem informacje listownie ze dum bumy są zbyt głośne według jakiejś instytucji i jezeli posiadam jakies w sprzedaż to musze je oddać do miejsca zakupu.

Weź człowieku nie siej takich bzdur na forum. Tu są poważni ludzie. Jaka instytucja kwapiła by się żeby wysyłać list z taką treśćią do szanownego Pana Marcina_Pce. Nudzi ci się to do piadkownicy babki klepać. Może sąsiad podrzucił list ale skąd mógł wiedzieć że strzelasz tymi petardami? Wrzuć na forum skan lub focie tego listu co? Taki pomysłowy jesteś? Tylko nie ściemniaj że wyrzuciłeś albo zalałeś kawą nie masz skanera lub aparatu. Najwyżej zasługujesz na korsarki! Słabe to było :) Jakaś instytucja, ale jaka jej nazwa? Heheeee. Żałosne! Dla oszołomów nie ma tu miejsca. Dzieci mogą bawić się korsarkami tylko pod nadzorem osób dorosłych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowieku nie siej takich bzdur na forum. Tu są poważni ludzie. Jaka instytucja kwapiła by się żeby wysyłać list z taką treśćią do szanownego Pana Marcina_Pce. Nudzi ci się to do piadkownicy babki klepać. Może sąsiad podrzucił list ale skąd mógł wiedzieć że strzelasz tymi petardami? Wrzuć na forum skan lub focie tego listu co? Taki pomysłowy jesteś? Tylko nie ściemniaj że wyrzuciłeś albo zalałeś kawą nie masz skanera lub aparatu. Najwyżej zasługujesz na korsarki! Słabe to było :)

Z tego co pamiętam to Marcin handluje sezonowo pirotechniką więc jak najbardziej mógł otrzymać takie pismo od importera.

 

A co do tego ile dana petarda może mieć dB mówi nam europejska dyrektywa o nadawaniu CE wyrobom pirotechnicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Marcin handluje sezonowo pirotechniką więc jak najbardziej mógł otrzymać takie pismo od importera.

 

A co do tego ile dana petarda może mieć dB mówi nam europejska dyrektywa o nadawaniu CE wyrobom pirotechnicznym.

Handluje? Chyba korsarkami w przedszkolu. Nowe przepisy ściśle okreslają jaka dopuszczalna granica dB, ale nowe przepisy będą nas obowiązywać od lipca. Uwaga! wszyscy którzy zakupili DumBumy proszeni są o odesłanie w miejsce zakupu. Co za ludzie! Kolejny pouczający się znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dum-bum od klasek nie będą mogły przekrać 120db ale to dopiero ma wejść od lipca 2017r, albo mają zmniejszyć dawkę prochu lub je oskubać bardziej, tak samo tyczy się innych petard aha i mają zniknąć petardy na dreskę i wyrzutnie 100 i możdzierze. Jak się myle poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dum-bum od klasek nie będą mogły przekrać 120db ale to dopiero ma wejść od lipca 2017r, albo mają zmniejszyć dawkę prochu lub je oskubać bardziej, tak samo tyczy się innych petard aha i mają zniknąć petardy na dreskę i wyrzutnie 100 i możdzierze. Jak się myle poprawić :)

 

To jest bardzo duże uogólnienie i jednak jest w tym trochę nieprawdy, bo np:

 

wyrzutnia 100 strzałów jw416 i w sumie wiele innych jeszcze ma CE kat.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczniej chłopczyku. Handluje pirotechnika nie z garażu po tablicy i kiedy Ty pewnie jeszcze byles w gimnazjum. Taka informacja listem poleconym do mnie dotarła od oficjalnego przedstawiciela klasek w Polsce. Oni mają wyraźnie w fakturach kto kupowal hurtowo te petardy. Jak nie wierzysz to zadzwon do nich to cie oświecą ;) petarda zakupiona przez moją firmę przekracza dopuszczalną normę db w związku z czym jest ona wycofywana z rynku. Proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczniej chłopczyku. Handluje pirotechnika nie z garażu po tablicy i kiedy Ty pewnie jeszcze byles w gimnazjum. Taka informacja listem poleconym do mnie dotarła od oficjalnego przedstawiciela klasek w Polsce. Oni mają wyraźnie w fakturach kto kupowal hurtowo te petardy. Jak nie wierzysz to zadzwon do nich to cie oświecą ;) petarda zakupiona przez moją firmę przekracza dopuszczalną normę db w związku z czym jest ona wycofywana z rynku. Proste jak budowowa cepa.

Edit: Ale mój ziomeczek posiada Sklep nie duży i w tamtym tygodniu miał kontrole i sprawdzali wszystkie jego petardy ! czy nie przekraczają norm CE czy coś w tym stylu, ale nie dopatrzyli się niczego bo akurat u niego najgłośniejsze są fp3, i przeryli mu wyrzutnie czyli coś w tym jest hmm ? odp. mi ktoś na to pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialem na tym samym poziomie ( bo innego nie zrozumie) dzieciakowi któremu żyłka pękła od napinki w moją stronę (Pyrox cos tam) który nie ma pojęcia o legalnym handlu pirotechniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...