Skocz do zawartości

Strzelanie z balkonu? a prawo?


malfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiałem się czy można strzelać z balkonu, chodzi mi głównie z rur, mam zrobiona z betonu zbrojonego mocowanie na 10 rur i mieszkam na 6 pietrze, przed balkonem nie ma żadnego budynku ani lasu jedynie ulica i garaże. Czy jest gdzieś napisane że nie można uzywać srodków wybuchowych na balkonie lub strzelać nimi z balkonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja sie przejmował takimi pierdołami dawno bym umarł : P tez mieszkam w blokowisku i zawsze po sylwestrze sa dziury w blokach rakiety powbijane w styropian : D :xmas_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja sie przejmował takimi pierdołami dawno bym umarł : P tez mieszkam w blokowisku i zawsze po sylwestrze sa dziury w blokach rakiety powbijane w styropian : D :xmas_biggrin:/>

 

 

lol!, ja nie mam zadnego bloku na przeciwko, naszczescie, czyli nie ma problemu ze strzelaniem z shelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku lat latają rakiety a nawet szelki z balkonu. Mieszkam na 9 piętrze a przed moim blokiem stoi kolejny. Wszystko co wystrzeliwuję leci prawie pionowo w górę. Jak na razie nikt się nie przyczepił :).

 

 

Pozdrawiam Buli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie z balkonu to głupota. Raz, że może się zapalić mieszkanie dwa, może się poparzyć a trzy jest to po prostu niebezpieczne, w razie jakiejś niebezpiecznej sytuacji nie macie gdzie szybko uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie z balkonu to głupota. Raz, że może się zapalić mieszkanie dwa, możecie się poparzyć a trzy jest to po prostu niebezpieczne, w razie jakiejś niebezpiecznej sytuacji nie macie gdzie szybko uciec.

 

fakt, tez tak na to patrzylem, no nic bedzie trzeba znowu na dach wejsc :) co do bezpieczenstwa zawsze stawiam szybe z pleksi raz wlozylem 2.5" szelke odwrotnie nie wiem czemu, noi wiadomo co sie stalo gdyby nie ta wnęka z pleksi to bym pewnie niezle oberwał a stoje zawsze 2 metry od rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze takich tematów założycie ? Może proponuje temat ,,Czy można strzelać na parkingu'' ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobei strzelam z balkonu bo mam domek jednordozinny wlasny :D to sobie moge robic mo misie podaba xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie z balkonu to głupota. Raz, że może się zapalić mieszkanie dwa, może się poparzyć a trzy jest to po prostu niebezpieczne, w razie jakiejś niebezpiecznej sytuacji nie macie gdzie szybko uciec.

Bardzo rozsądnie napisane. Kwestia bezpieczeństwa to piorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo raczej nie zabrania tego. Możesz sobie odpalić nawet wyrzutnie na balkonie, BA! nawet w domu! Po 1. brak bezpieczeństwa, po 2.brak bezpieczeństwa i po 3.brak bezpieczeństwa. Możesz się zranić, poparzyć, podpalić dom itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze takich tematów założycie ? Może proponuje temat ,,Czy można strzelać na parkingu'' ..

 

chociaz by 100, nie ma drugie takiego tematu, przynajmniej ta wasza wyszukiwarka cygańska nie znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze

Pożary prawdopodobnie wywołane przez strzelanie z balkonu bądź zbyt blisko zabudowań. Sam sobie odpowiedz czy chciałbyś aby z twoim mieszkaniem działo się coś takiego jak na filmiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze

Pożary prawdopodobnie wywołane przez strzelanie z balkonu bądź zbyt blisko zabudowań. Sam sobie odpowiedz czy chciałbyś aby z twoim mieszkaniem działo się coś takiego jak na filmiku...

 

Jeden filmik z moje miasta, co prawda fakt faktem mozliwe ze od fajerwerkow, ale na drugim ewidentnie widac ze w mieszkaniu nikogo nie bylo, wiec musiala jakas rakieta wleciec ciuchy sie zapalily, osoba nagrywajaca prawdopodobnie, tymbardziej że w noc sylwestrowa na balkonie ktoś wystawił jakieś szmatki/ciuchy.

 

Ogólnie jesli chodzi o te strzelanie z balkonu, balkon nie jest z drewna, nic sie nanim nie moze zapalić okna są plastikowe wypełnione gazem wiec wytrzymają. Dzis z balkonu widzialem jak gośc strzelał chyba z rzymskich ogni trzymał coś dośc dużego i długiego na ramieniu wszystko by bylo ok gdyby tego nie wyrzucil za szybko :D noi tak sie stało że jeden pocisk jeszcze był i udeżył w dolne balkony nic sie co prawda nie stało.

 

Jednak sam fakt że Pan wyzej nie znalazł żadnego filmu strzelania z balkonu potwierdza że nie wolno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślisz, że nic się nie może zapalić ? Ocieplone styropianem ściany bloków są idealną pożywką dla ognia. Takie plastikowe okna palą się jeszcze lepiej od drewnianych. No nic, jak będziesz chciał odpalać to odpalisz. Pamiętaj jednak, że to dosłownie igranie z ogniem -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślisz, że nic się nie może zapalić ? Ocieplone styropianem ściany bloków są idealną pożywką dla ognia. Takie plastikowe okna palą się jeszcze lepiej od drewnianych. No nic, jak będziesz chciał odpalać to odpalisz. Pamiętaj jednak, że to dosłownie igranie z ogniem -_-/>

Ocieplone ściany bloków to nie goły styropian. Są otynkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślisz, że nic się nie może zapalić ? Ocieplone styropianem ściany bloków są idealną pożywką dla ognia. Takie plastikowe okna palą się jeszcze lepiej od drewnianych. No nic, jak będziesz chciał odpalać to odpalisz. Pamiętaj jednak, że to dosłownie igranie z ogniem -_-/>/>

 

Bzdura! Styropian to inaczej polistyren. Wiele osób uważa, że jest to materiał łatwopalny, nic bardziej mylnego! Składa się on z 98% z powietrza a tylko z 2% z polistyrenu. Najważniejszą właściwością styropianu, zaraz po dobrej izolacyjności cieplnej jest samogaśnięcie - nie zapala się od iskry lub papierosa, pod wpływem płomienia topi się i zwęgla z niewielką prędkością. Dodam tylko, że zazwyczaj budynki a szczególnie bloki zanim zostaną oddane do użytku są tynkowane. Co do strzelania z balkonu - totalna głupota. Pozdrawiam technik budownictwa Matthew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura! Styropian to inaczej polistyren. Wiele osób uważa, że jest to materiał łatwopalny, nic bardziej mylnego! Składa się on z 98% z powietrza a tylko z 2% z polistyrenu. Najważniejszą właściwością styropianu, zaraz po dobrej izolacyjności cieplnej jest samogaśnięcie - nie zapala się od iskry lub papierosa, pod wpływem płomienia topi się i zwęgla z niewielką prędkością. Dodam tylko, że zazwyczaj budynki a szczególnie bloki zanim zostaną oddane do użytku są tynkowane. Co do strzelania z balkonu - totalna głupota. Pozdrawiam technik budownictwa Matthew.

Tutaj się zgodze z kolegą, weź se kawałek styropianu i spróbuj go podpalić.. Powodzenia :] Co do tematu, osobiście odradzam, pare lat temu między balustrady wsadziłem rakiete (bodajże "Demon" ) niestety nie wyleciała w góre tylko została na balkonie, co za tym poszło ? Spalony dywan oraz stopione ramy okien (plastikowe) Naprawa? ok 200zł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na temat styropianu możecie skończyć wątek i wrócić do przygotowania pokazu

 

http://www.fakt.pl/Pozar-bloku-ocieplanemu-styropianem-FILM,artykuly,197763,1.html

 

oraz pożar fabryki styropianu

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,12426444,Pozar_fabryki_styropianu_pod_Warszawa.html

 

umnie pare lat temu blok dalej ten sam blok co ja mieszkam byl pożar, plilo sie całe mieszkanie ogien buchał :D/> chyba 4 godziny płoneło, balkon pokryty elewacją nawet sie nie zapalił, a bychały na niego płomienie od kilku godzin, po ugaszeniu. W sumie strat w elewacji nie było żadnych. nic nie odpadło od elewacji w miejscu płonącego mieszkania pożar się nie rozniusł na inne sciany zew. Wiec albo na tym filmiku jest jakaś kiepska elewacja, albo nie wiem.

 

Widze ze duze oburzenie wywołał temat który rzekomo już był na forum.

 

Można go już zamknąć co nie? gdzie jest woźny?

 

MOD: "woźny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...