Skocz do zawartości
  • 0

Cisza Nocna ,a Sylwester


Micrus

Pytanie

Witam,

Mam pytanie , czy cisza nocna obowiązuje w sylwestra i w nowy rok (31 grudnia i 1 stycznia)?

Dokładniej chodzi mi czy z 30 na 31 grudnia mogę strzelać petardami? (przykładowo czy o 2:00 rano w sylwestra można bez obaw strzelać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cisza nocna jest od 22 do 6 więc jeśli strzelać o 0:00 to czemu nie o 2 tym bardziej że w sylwestra cisza nocna nie obowiązuje z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

31 Grudnia i 1 Stycznia nie obowiązuje cisza nocna. Jak masz ukończone 18 lat i nie stwarzasz zagrożenia dla innych osób to ci nic nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

31 Grudnia i 1 Stycznia nie obowiązuje cisza nocna. Jak masz ukończone 18 lat i nie stwarzasz zagrożenia dla innych osób to ci nic nie grozi.

 

Nie ma ciszy nocnej, ale i tak może dostać kare za zakłócanie porządku. :P Jak nikt w koło nie strzela i nie jest to tuż przed nowym rokiem. Mogą się mocno uczepić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jesteście tacy pewni to pokażcie mi decyzję o uchyleniu obowiązywania ciszy nocnej w dniach 31 i 1.01

 

To że nikt się ciebie nie czepia że o godzinie 12 zaczniesz strzelać to tylko przyzwyczajenie do tradycji strzelania o północy.

 

Od razu powiem że rozporządzenie wojewody o tym że materiały pirotechniczne mogą byc używane 31 i 1.01 nie dotyczy ciszy nocnej wiec pokażcie mi inne rozporządzenie uchylające ciszę nocną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mpi i Fira wyjaśnili konkretnie. Reszta jak mantrę powtarza sobie, że dnia 31.12 jest królem podwórza i wszystko mu wolno. Policja może będzie według własnych upodobań pana przyjmującego zgłoszenia je ignorować ALE! przy natarczywym wydzwanianiu i tak musi się zjawić. Nie wspominam już w ogóle o melanżach. W ten dzień na szczęście wśród nawet czepialskich sąsiadów budzi się zrozumienie dla imprezowiczów. Średnio co zaobserwowałem (na moim osiedlu) huki trwają do ok. 1:00 - 1:30. Jednak nikt nie będzie się myślę czepiać jak ktoś trochę postrzela koło godziny 3. Większość i tak melanżuje albo zawitał Procentowy Morfeusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jesteście tacy pewni to pokażcie mi decyzję o uchyleniu obowiązywania ciszy nocnej w dniach 31 i 1.01

 

To że nikt się ciebie nie czepia że o godzinie 12 zaczniesz strzelać to tylko przyzwyczajenie do tradycji strzelania o północy.

 

Od razu powiem że rozporządzenie wojewody o tym że materiały pirotechniczne mogą byc używane 31 i 1.01 nie dotyczy ciszy nocnej wiec pokażcie mi inne rozporządzenie uchylające ciszę nocną ;)/>

Popieram, o ile dobrze pamiętam do są ściśle określone godziny typu 12.00 ( 31 ) do 2.00 ( 1 ) czy jakoś tak. Kiedyś miałem wykład policji w szkole na ten temat, i właśnie to zapamiętałem, że można tylko w określonych godzinach, nie jestem jednak pewien czy to są te które wypisałem wyżej.

 

 

 

 

JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już teraz nie ma czegoś takiego jak CISZA NOCNA. Na ten moment 24h/dobę można zgłaszać zakłócanie porządku, bez względu czy to 14:00 czy 2:00.

Jeśli sąsiad w bloku robi remont i wierci do oporu między np godziną 12:00 a 16:00 to policja nie przyjedzie, a jak robi to po 22:00 to przyjadą. No niestety nadal istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę powiedzieć,że policja i straż miejska bardzo niechętnie podejmują tego typu zgłoszenia. Oczywiście przyjadą , ale dawno po zajściu lub nie złapią "delikwenta" na gorącym uczynku - bo kto wali petardami w jednym miejscu przez kilka godzin? Mandat można dostać zawsze, w sylwestra jednak jest to mało możliwe...Patroli na ulicach jest kilka razy mniej niż taksówek, poza tym tego typu rozważania są dość bezsensowne. Chyba każdy z nas przeżył już ten dzień i wie jak tej nocy wyglądają miasta...

Nie radzę jednak ładować bez opamiętania o 4 w nocy pod oknem sąsiada. Strzelajcie z głową i wszystko będzie ok...albo nie stójcie w miejscu widząc idących w waszą stronę policjantów... :xmas_biggrin:/>/>/>/>

 

ps: Najbardziej zburzonych ludzi, strzelającymi wokoło petardami, widziałem właśnie w sylwestra. Ba, sam nawet padłem raz ofiarą takiego Pana, więc może coś w tym jest...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już teraz nie ma czegoś takiego jak CISZA NOCNA. Na ten moment 24h/dobę można zgłaszać zakłócanie porządku, bez względu czy to 14:00 czy 2:00.

 

 

Co z tego że zgłosisz zakłócanie porządku np. o 17 jak przyjedzie Policja i ci nic nie może zrobić a po 22:00 przyjadą i masz albo upomnienie albo mandat.

 

 

Cisza nocna jest od 22:00 do 6:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...