Skocz do zawartości

Dziwne zdarzenia z fajerwerkami


Dejwid

Rekomendowane odpowiedzi

1)Picolak mi wybuchł w ręce - chwilowo mnie ogłuszyło i od razu krzyknąłem do kolegi czy mam całe palce. Skończyło sie na pieczeniu końcówki kciuka i palca wskazującego przez ok. godzinę.

2)Jedna kula z moździeża wybuchła 5m nad ziemią, inna w możdzieżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba przyznać, że moje miasto w noc sylwestrową zamieniło się w jeden wielki poligon - było naprawde głośno. Niestety nie obyło się bez niespodzianek. Pierwszym zaskoczeniem był wybuch cirkoblitza od komety na ziemi, na szczęście był daleko od widownii. Kolejnym suprajsem był wybuch szelki w tubie, rozsadzając ją na szczątki, cieżko stwierdzić co poszło nie tak, możliwe, że to z mojego gapiostwa. Wywrucenie się wyrzutni też miało miejsce na szczęście na 2 ost. strzały, które poleciały w dom. Na koniec wybuch wyrzutni KIWI, huk niesamowity, porównywalny do Dum Bum :o

Mimo tych przygód, sylwester był lepszy niż kiedykolwiek, nie tylko z racji tego, że w wyroby pirotechniczne zaopatruje się coraz więcej osób, eksponujących je później na niebie, ale głównie dzięki moim znajomym, którzy podtrzymali wspaniałą sylwestrową atmosferę za co im dziękuję. Szczęśliwego nowego i przede wszystkim zdrowego roku życzy Matthew, 3majcie się, DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelka dosłownie poleciała na kilka centymetrów, wypluło ją i od razu wybuchła. Była dobrze włożona, nie wiem co poszło nie tak. Cały pokaz poszedł się walić, bo rozwaliło cały stojak :( Jakaś masakra ten sylwester, strasznie pechowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem Blue Corsair z hestii i w prawej ręce trzymałem dwa a w lewej zapalniczkę i 5 których nie chciałem odpalić, podpaliły się dwa z prawej ręki i niestety trzy z lewej.. musiałem wszystko wyrzucić z rąk, bo nie wiedziałem co bd wybuchać..

Skończyło się na dość mocnym poparzeniu-bąblu i 2x większym kciuku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelka dosłownie poleciała na kilka centymetrów, wypluło ją i od razu wybuchła. Była dobrze włożona, nie wiem co poszło nie tak. Cały pokaz poszedł się walić, bo rozwaliło cały stojak :(/>/> Jakaś masakra ten sylwester, strasznie pechowo...

 

 

Ja postanowiłem przetestować nową dostawę szelek 2" w nowej wersji oczywiście NWP. Na 30 sztuk które sobie przestrzeliłem przed pokazem jedna poleciała na wysokość 10m :)/> leciała jak bym sobie ją lekko do góry podrzucił. Widać było qm spalonego żarzącego się no i zdążyła spaść i wybuchła na ziemi. Szelka była włożona do rury prawidłowo. Wygląda na wadę fabryczną. Chińczyk miał zły dzień chyba.

 

 

 

A na pokazie spotkała mnie przygoda taka. Na 180 szelek strzeliło 154 chyba jeśli dobrze pamiętam. Powodem były PC które nie odpalały się po wystrzale szelki. Może to moja wina złego podpięcia? Dziwie się bo wszystko robiłem starannie powoli. Może czegoś jeszcze nie wiem na temat PC. Może ktoś poradzi jak to fachowo się łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRAZY ANGEL z Komety (P8082).

Rakieta wzbiła się może z 20cm w górę po czym skręciła i wybuchła na ziemi. Co ciekawe kijek został w butelce, po prostu rozpadła się na ziemi zamiast wzbić się w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas sylwestra jedna z wyrzutni sie przewrocila i zaczela strzelac we wszystkie strony...

kolo nogi mi jedno przelecialo

na szczęście nikomu nic sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj strzelałem petardami i najpierw podpaliłem to za pierwszym razem lont się trochę spalił może ze 2 mm odpaliłem za 2 razem to samo w końcu wziąłem zapałki sztormowe i odpaliłem ją a w niej spalił się cały lont a petarda nie wybuchła i było w niej widać taką dziurę po loncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj strzelałem petardami i najpierw podpaliłem to za pierwszym razem lont się trochę spalił może ze 2 mm odpaliłem za 2 razem to samo w końcu wziąłem zapałki sztormowe i odpaliłem ją a w niej spalił się cały lont a petarda nie wybuchła i było w niej widać taką dziurę po loncie

 

 

sądzę że podpaliłeś tampon ;) a nie petardę

 

a tak na serio to wiele petard nie wypala z różnego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego to zdarzało się, że niektóre ładunki z różnych wyrzutni wylatywały na 5 metrów i wybuchały.

 

nie pisz tego głośno bo E.p.t.a napiszę petycje o zamknięcie forum ;)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale bawiąc się cyrkoblitzami w sylwestrtrową noc .Cyrkoblitz przewrócił się i poleciał w moją stronę .Niestety uderzył mnie w nogę .Co było bardzo bolesny ,Jak ktoś z całj siły zadał mi low-kicka ..Przez jakaś godzine dochodzilem do siebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moździerz z biedronki - przy odpaleniu 6 szelki , szelka wybuchła w tubie rozrywając ją na kawałki .

wyrzutnia kasjopeja - wszystko ok , ale przy kilku strzałach ładunek leciał na ok 3 metry spadał i wybuchał...

wyrzutnia blue cuba - przewróciła się , a było obłożona kostkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 szelki od moździerza wyleciały na 3m i walły, podejrzewam że moździerze były kapkę zaduże dlatego taki efekt może miały 1,80" zamiast 1,75", ps były umieszczone prawidłowo w 3 moździerzach.

Udało mi się to nagrać

http://www.youtube.com/watch?v=CBcwrJxcSys

 

 

Jestem na 100% pewny że nie miałeś zatyczek albo były słabo zamontowane albo moździerz dziurawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak miałem chyba 16 lat to wbiłem rakiete w ziemie bo jeszcze nie wiedziałem, że musi mieć luz i wybuchła na ziemi, troche kurtke popaliła ale to nic była juz stara to zadna szkoda. To były czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi cyrkoblitza od jorge normalnie poleciała ale nie wybuchła tylko zaczeła spadać i dopiero jakieś 5 metrów nad ziemią zrobiła buuum i mama musiała uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi kula od mozdzieza wysadziła w rurze ale nie rozsadzilo jae a cały ładunek wyleciał tak na 6 m w gore co dało efekt jak by 20 rzymiakow naraz wywalilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

W tym roku szelka eksplodowała (?) mi w moździerzu, pewnie nie było lifta, huku żadnego, przez 2-3 minuty nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...