Skocz do zawartości

Nawijacz Karabinków


Saek

Rekomendowane odpowiedzi

Zmechanizowałem nawijanie karabinków z petard lontowych. W tym przypadku elementem mocującym do głównego lontu jest drut nawojowy około 0,15mm. Uruchamianie silnika za pomocą włącznika "nożnego".

Myślę, że powinno być dobrze choć nie testowałem gotowego karabinka.

 

Nawijacz1

 

Nawijacz2

Edytowane przez Saek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wydajne, bo dokładasz petarde i nogą naciskacz przycisk tak długo jak potrzebujesz. Jedna ręką dokładasz petardy druga naciągasz już nawinięty karabinek. Kramelka ściska lont rownież dla potrzebnego naciągu. Drut nawinięty też musi być trochę napięty żeby odpowiednio mocno sie zawijał na lontach. Szczegłóły konstrukcji raczej widoczne nie ma co tu opisywać. Drut nawojowy prowadzony przez oczka zrobione ze spinacza, musi to być bo inaczej poleci własną drogą i się pozrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliłeś mnie tym zdjęciem z maszynką. Gratuluje pomysłowości, bardzo fajna rzecz. Zazdroszczę, też bym chciał coś takiego. Przydatne do karabinków, możesz to opatentować xdd Masz jakieś większe plany karabinkowe z tym związane ? :)

 

 

 

 

 

JaucQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nakręce ale jakość będzie średnia i narazie nia ma petard do nawinięcia. W planach mam karabinki na EX1 i FP3 small ale nie za długie.

 

Takie cos mnie zainspirowało ok. 1'40''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, a wykonanie też miodzio. Przydało by mi się takie coś, może uda się takie coś skonstruować. Na pewno jest to wydajniejsze i szybsze niż robienie karabinka ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zbyt pracochłonne ? Nie byłoby szybciej ręcznie zwykłymi opaskami ? Z resztą nie waże pomysł i wykonanie genialne, gratulacje za pomysłowość :>

 

 

PS. te fp3 troche za blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej pracochłonne niż opaskami.

Czy petardy za blisko siebie ? - karabinek docelowo ma wisieć nad ziemią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej pracochłonne niż opaskami.

Czy petardy za blisko siebie ? - karabinek docelowo ma wisieć nad ziemią :)/>

Pierwsza zniszczy tą druga :D w końcu nie jest jakieś tam Picolo Cosair xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przekozackie, możesz mi wysłać na priv szczegółową instrukcję jak to zrobić? Chętnie się pobawię z czymś takim. :)

Plusik ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No no, podstawowy sprzęt każdego bardziej zaawansowanego piromaniaka, problem może być w odległościach między petardami, bo są baaardzo blisko siebie. Pomysłowy PiroDobromir XD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...