Skocz do zawartości

fajerwerkiLider.pl - RG Lider


kameleon180

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Sylwester minął. To mogę się podzielić niemiłą sytuacją związaną z tym sklepem. A tak na serio to nie chciało mi się rozpisywać wcześniej xD.

W listopadzie poszła zamówienie w którym znalazły się między innymi rzymskie ognie DALIA P2309 (6 rzymskich ogni 6 strzałowych, kaliber 20mm) 1 opakowanie i P2314 THUNDER (te same parametry) również 1 opakowanie.

Po jakimś czasie dostaję telefon, że ich brakło i dadzą jakiś fajny zamiennik. Myślę no ok, renomowany sklep to pewnie mi wsadzą coś pokroju TXC860.

Odbieram paczkę, otwieram, i w środku 2 opakowania TXC376 i jedno opakowanie JRC5678. Zamiast rzymiaków 20mm, dostałem 10mm. Zamiast pocisków z wybuchem, komety. Ale dobra dobra, pewnie ktoś się pomylił, a ja niepotrzebnie się denerwuję.

No to dzwonię do hurtowni, miła pani prosi o napisanie maila z danymi przesyłki, i że się sprawą zajmie.
15 min później dostaję telefon od chyba właścicielki sklepu, że uwaga uwaga, kalejdoskopy i te drugie są lepsze od tych z komety i w ogóle oni mi to sprzedali po trochę hurtowych cenach. A kometa to w ogóle słaby importer, a ja dostałem dobrego triplexa i jorge. No ja pier**le jak właścicielka hurtowni nie widzi różnicy pomiędzy 20mm i 10mm to nie powinna handlować piro. To tak jakbym kupił tp4 a dostał ex3. W rozmowie padły też argumenty że kalejdoskopy mają kaliber 18mm (wtf nie, nie mają tyle) a thunder to tylko sam huk, i co to za frajda z samego huku. Tyle że, co wam do tego z czego czerpię przyjemność?

Poszedł zwrot z rzymskimi ogniami (zawartość paczki która się zgadzała została u mnie) i dostałem pieniądze zarówno za  rzymiaki, jak i za koszty przesyłki zwrotnej. Niby sprawa rozwiązana ale czas zmarnowany, a niesmak pozostał.
Dziwna sytuacja :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujemy się wywołani do tablicy a więc jesteśmy ;)

Pierwszy i podstawowy problem, co ciężko nam przyznać, pojawia się niestety na stronie sklepu w opisie produktów. Zarówno rzymskie ognie Dalia jak i rzymskie ognie Thunder - niestety nigdy nie mają/miały po 20mm. Skąd ten błąd w takim razie? Ano stąd, ze firma kometa pod tym samym indeksem co Dalia wprowadziła rzymskie ognie Red Storm&Silver Storm (zgrzewka 2 sztuk) w 0.8" oraz również w tym samym indeksie co Thunder, zgrzewkę 2 sztuk rzymskich ogni w 0,8".
Są to lata około 2015-2016 / można zweryfikować, krąży to w internecie jeszcze.
A u nas widocznie ktoś wprowadzając dane na sklep się pomylił spisując z indeksów a myśmy nie zauważyli bo nikt do tej pory uwagi na to z klientów nie zwrócił.
Niestety nie mamy już na stanie nawet sztuki żeby potwierdzić, ale może ktoś gdzieś ma w swoich kolekcjach to niech się odezwie.
Dalej, rzymskie ognie Dalia były ciut grubsze od Thunderów - jednak nie miały większego kalibru. W obu produktach grubość raczej robiła tektura a nie średnica wylotu. To już jednak szczegół. Oba miały około 12, max 16mm realnej średnicy.
Różnicę łatwo jednak zauważyć w cenie produktów. Wspomniane przez pana TXC860, które faktycznie ma 20mm średnicy, kosztuje 20zł za 2 sztuki. Ten sam kaliber rzymskich ogni nie mógł by kosztować tylko 5zł więcej za 6 sztuk w paczce ...

ALE TO NADAL NASZ BŁĄD W OPISIE - BIERZEMY NA KLATĘ :)

Drugi "problem" to "pomyłka" w kalibrze Kalejdoskopów w rozmowie telefonicznej. Otóż firma Triplex w swojej ofercie posiada kilka rodzai rzymskich ogni Kalejdoskop i jedne z nich, pakowane właśnie po 2 sztuki, mają kaliber 18mm. Zdarza nam się niestety pomylić przy kilkuset artykułach z pamięci ;)  (
https://fajerwerkilider.pl/pl/rzymskie-ognie/2578-2-rzymskie-ognie-kalejdoskop-5-strzalow-5906160214194.html)


Zarówno z firmą Kometa (Magic Time) jak i pozostałymi importerami, współpracujemy od ponad 30 lat. Dziwnym więc byłby fakt żebyśmy klientom mówili, że jeden importer, którego mamy w swojej ofercie jest beznadziejny a inni są super. W szczególności, że mamy ponad kilkaset artykułów z Komety na stanie 🤔 Możemy się natomiast wypowiedzieć co do jakości konkretnych serii produktów którymi handlujemy i tu akurat nadal twierdzimy, że zamienione przez nas produkty wyszłyby lepiej niż to co Pan zamówił, ale rozumiem, że bazował Pan na samym opisie a nie realnym efekcie, więc okay.
PS. Oczywiście, żaden z danych przez nas w zamian rzymów nie był hukowy, ale i thunderom daleko do np. DumBumów lub Hammerów...

Do brzegu ...
Za obie zgrzewki zapłacił Pan po 25zł - 20% rabatu na BLACK FRIDAY czyli w sumie 40zł. W zamian dostał Pan od nas JRC5678 (19,99zł) + 2x TXC376 (2x13zł), dodatkowo żeby wyrównać brak, dostał Pan od nas jakiś duży motyl hukowy, kolibry z efektem i helikopter na sumę około 15zł o czym Pan nie wspomina i do nas nie wróciło razem ze zwrotem rzymskich ogni ;) Jednak to akurat nie problem, chociaż nie robimy gratisów do paczek przy już danych rabatach na -20% w zamówieniach na około 150zł ;) Niby drobnica, ale jak się podsumuje to już coś tam jest ...
Rozumiemy, że zamiana mogła się nie spodobać - dlatego też zaproponowaliśmy zwrot towaru, opłaciliśmy kuriera i zwróciliśmy równowartość na konto...


Cóż więcej moglibyśmy w tej sytuacji zrobić ?

 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało nam się znaleźć jeszcze 1 samotną sztukę Thundera na magazynie. Zdjęcia z produktami które dostał Pan w zamian.  Tak więc...

 

... Tak więc jak widać ta Pani właścicielka, po ponad 30 latach "handlowania piro", jednak wie co robi i co oferuje klientom jako zamienniki 🙃  Czasami warto posłuchać opinii ludzi, którzy się tym zajmują zawodowo 🙈 Naszym zadaniem jest zadowolenie Klienta żeby do nas wrócił i tak też zawsze działamy.

 

Oczywiście dalej nasz błąd w opisie Dali na stronie. 🙂

 

Pozdrawiam

IMG-20230111-WA0014.jpg

IMG-20230111-WA0012.jpg

IMG-20230111-WA0013.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fajerwerkiLider napisał(a):

Czujemy się wywołani do tablicy a więc jesteśmy ;)

Pierwszy i podstawowy problem, co ciężko nam przyznać, pojawia się niestety na stronie sklepu w opisie produktów. Zarówno rzymskie ognie Dalia jak i rzymskie ognie Thunder - niestety nigdy nie mają/miały po 20mm. Skąd ten błąd w takim razie? Ano stąd, ze firma kometa pod tym samym indeksem co Dalia wprowadziła rzymskie ognie Red Storm&Silver Storm (zgrzewka 2 sztuk) w 0.8" oraz również w tym samym indeksie co Thunder, zgrzewkę 2 sztuk rzymskich ogni w 0,8".
Są to lata około 2015-2016 / można zweryfikować, krąży to w internecie jeszcze.
A u nas widocznie ktoś wprowadzając dane na sklep się pomylił spisując z indeksów a myśmy nie zauważyli bo nikt do tej pory uwagi na to z klientów nie zwrócił.
Niestety nie mamy już na stanie nawet sztuki żeby potwierdzić, ale może ktoś gdzieś ma w swoich kolekcjach to niech się odezwie.
Dalej, rzymskie ognie Dalia były ciut grubsze od Thunderów - jednak nie miały większego kalibru. W obu produktach grubość raczej robiła tektura a nie średnica wylotu. To już jednak szczegół. Oba miały około 12, max 16mm realnej średnicy.
Różnicę łatwo jednak zauważyć w cenie produktów. Wspomniane przez pana TXC860, które faktycznie ma 20mm średnicy, kosztuje 20zł za 2 sztuki. Ten sam kaliber rzymskich ogni nie mógł by kosztować tylko 5zł więcej za 6 sztuk w paczce ...

ALE TO NADAL NASZ BŁĄD W OPISIE - BIERZEMY NA KLATĘ :)

Drugi "problem" to "pomyłka" w kalibrze Kalejdoskopów w rozmowie telefonicznej. Otóż firma Triplex w swojej ofercie posiada kilka rodzai rzymskich ogni Kalejdoskop i jedne z nich, pakowane właśnie po 2 sztuki, mają kaliber 18mm. Zdarza nam się niestety pomylić przy kilkuset artykułach z pamięci ;)  (
https://fajerwerkilider.pl/pl/rzymskie-ognie/2578-2-rzymskie-ognie-kalejdoskop-5-strzalow-5906160214194.html)


Zarówno z firmą Kometa (Magic Time) jak i pozostałymi importerami, współpracujemy od ponad 30 lat. Dziwnym więc byłby fakt żebyśmy klientom mówili, że jeden importer, którego mamy w swojej ofercie jest beznadziejny a inni są super. W szczególności, że mamy ponad kilkaset artykułów z Komety na stanie 🤔 Możemy się natomiast wypowiedzieć co do jakości konkretnych serii produktów którymi handlujemy i tu akurat nadal twierdzimy, że zamienione przez nas produkty wyszłyby lepiej niż to co Pan zamówił, ale rozumiem, że bazował Pan na samym opisie a nie realnym efekcie, więc okay.
PS. Oczywiście, żaden z danych przez nas w zamian rzymów nie był hukowy, ale i thunderom daleko do np. DumBumów lub Hammerów...

Do brzegu ...
Za obie zgrzewki zapłacił Pan po 25zł - 20% rabatu na BLACK FRIDAY czyli w sumie 40zł. W zamian dostał Pan od nas JRC5678 (19,99zł) + 2x TXC376 (2x13zł), dodatkowo żeby wyrównać brak, dostał Pan od nas jakiś duży motyl hukowy, kolibry z efektem i helikopter na sumę około 15zł o czym Pan nie wspomina i do nas nie wróciło razem ze zwrotem rzymskich ogni ;) Jednak to akurat nie problem, chociaż nie robimy gratisów do paczek przy już danych rabatach na -20% w zamówieniach na około 150zł ;) Niby drobnica, ale jak się podsumuje to już coś tam jest ...
Rozumiemy, że zamiana mogła się nie spodobać - dlatego też zaproponowaliśmy zwrot towaru, opłaciliśmy kuriera i zwróciliśmy równowartość na konto...


Cóż więcej moglibyśmy w tej sytuacji zrobić ?

 

Faktycznie opierałem się na opisie na stronie (też dlatego że nigdzie indziej nie było żadnej informacji o tych rzymskich ogniach) ufając że jest zgodny z rzeczywistością. I dlatego że wychodziły dużo taniej od innych rzymskich ogni 20mm, je wziąłem. I opierając się właśnie na opisie w sklepie, spodziewałem się łącznie 12 rzymskich ogni w kalibrze 20mm. Rozumiem skąd nieporozumienie skoro jakiś pracownik się pomylił wpisując dane do sklepu. I rozumiem teraz co państwo mieli na myśli mówiąc że to jest lepsze, ale opierałem się o informację na stronie że kaliber to 20mm, i takich też rzymskich ogni szukałem. Gdyby miały mniejszy to po prostu bym tego nie zamawiał.
Co do kosztu zamienników, uznałem że jestem poszkodowany bo u mnie w lokalnej hurtowni TXC376 kosztują 6,50 a JRC5678 jakieś 10, więc nie wiem czemu je tak wysoko wyceniacie.

A co do motylków. Zamówiłem w tym zamówieniu również 2 paczki bączków osa od komety po 4zł, a dostałem jedną. I uznałem że te motylki są takim zadość uczynieniem i gratisem za te bączki. A że to taka pierdoła, to o tym nie wspominałem. Nie miałem pojęcia że to też jest za te rzymskie ognie.

Tak czy siak ciesze się że sprawa się do końca wyjaśniła, bo czułem się jakbyście próbowali mi wcisnąć coś gorszego co wam nie schodzi ze sklepu, jako zamiennik. Mam nadzieje że nie ma więcej takich błędów na stronie internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, PiroMan25 napisał(a):

Co do kosztu zamienników, uznałem że jestem poszkodowany bo u mnie w lokalnej hurtowni TXC376 kosztują 6,50 a JRC5678 jakieś 10, więc nie wiem czemu je tak wysoko wyceniacie.
 

Te ceny to z przed ilu lat? 🤔

TXC376:

ARKA 13

Fajerwerkishop 14.50

PyroTech 24

Piro Master w promocji 13

Allegro od 20 do 30

Bezpieczne fajerwerki 16.30

Te 6,50 to może za sztukę jedną prędzej??

 

JRC5678

PIROART 18,50

Obornicka 19,90

Biegun 18,21

Arrison 35

Fire.shop 22

Dobrefajerwerki 25

Petardyshop 22.50

Bigfun 23.25

 

Serio nie wiem z przed ilu lat Pan wytrzasnął te ceny, ale jak Pan kupi w tej cenie obecnie to proszę podesłać tu wszystkim paragon. Bo klasyka w stylu wrzucam w internet cene 6zl i mam "brak na stanie" to nie to samo, ze ktos wtej cenie rzeczywiście sprzedaje. To raczej marketing lat 90 i robienie z ludzi kretynów 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mantis zmienił(a) tytuł na fajerwerkiLider.pl - RG Lider
2 godziny temu, fajerwerkiLider napisał(a):

Te ceny to z przed ilu lat? 🤔

TXC376:

ARKA 13

Fajerwerkishop 14.50

PyroTech 24

Piro Master w promocji 13

Allegro od 20 do 30

Bezpieczne fajerwerki 16.30

Te 6,50 to może za sztukę jedną prędzej??

 

JRC5678

PIROART 18,50

Obornicka 19,90

Biegun 18,21

Arrison 35

Fire.shop 22

Dobrefajerwerki 25

Petardyshop 22.50

Bigfun 23.25

 

Serio nie wiem z przed ilu lat Pan wytrzasnął te ceny, ale jak Pan kupi w tej cenie obecnie to proszę podesłać tu wszystkim paragon. Bo klasyka w stylu wrzucam w internet cene 6zl i mam "brak na stanie" to nie to samo, ze ktos wtej cenie rzeczywiście sprzedaje. To raczej marketing lat 90 i robienie z ludzi kretynów 😉

 

Cena z listopada i grudnia 2022 w sklepie sklepfajerwerki.pl. Dokłada cena wynosiła 6,70 za 2 rzymskie ognie. Obecnie już nie ma bo się sprzedało, a sam nie kupowałem bo uważam że jest to nadal nieopłacalne, gdy w tej samej hurtowni za 23zł mam 12szt rzymskich ogni 30 strzałowych od jorge, które strzelają praktycznie tak samo. A za to już mogę wam podesłać fakturę jeśli tak bardzo chcecie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...