Skocz do zawartości

IV Festiwal Ognia i Wody - Nysa 2013


JacuQM

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla Efektu, szkoda, że nie było nam dane powalczyć w tym roku w bezpośrednim starciu...

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich ekip co brały udział w starciu ale szczególnie dane jest mi pogratulować firmie Efekt. Zapewne strzelili nieziemski pokaz (przekonam się po obejrzeniu filmu). Żałuje że nie pojechałem, ale tak lało że po prostu nie dane było jechać, zobaczymy za rok.

 

 

 

endriu123457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne są już filmy w dobrej jakości ze wszystkich tegorocznych pokazów. Poniżej umieszczam linki do filmów znalezionych na yt na kanale Michała Rudnickiego.

Po obejrzeniu filmów zw wszystkich tegorocznych pokazów stwierdzam obiektywnie, że w tym roku zwycięzca mógł być tylko jeden. Nie mam też wątpliwości, że zwycięstwo należało się firmie Efekt z Chełma. Szkoda tylko, że przeciwnicy nie dorównali poziomem widowisk do tego co pokazała chełmska firma. Myślę, że jak na festiwalu starłyby się jednak wyłącznie polskie firmy, to mogłoby być nieco ciekawiej, ale i tak Ci co pojechali to na pewno nie żałują. Warto było się wybrać do Nysy chociażby na sam pokaz zwycięzców, bo tego typu realizacji nie ma za wiele w naszym kraju. Tym razem wszystko zagrało i materiał był na prawdę dobrze dobrany. Szczególną uwagę zwracały bomby Yao-Feng z importu firmy Triplex i dobrej jakości kule Jorge. Nie zabrakło też ciekawych propozycji z katalogu firm Tropic i Surex. Ogólnie widać, ze materiał był wyselekcjonowany z głową i pomysłem pod ten konkretny pokaz. Bardzo dobrym pomysłem, moim zdaniem było wykorzystanie kul wodnych, które nyska publiczność miała okazję oglądać po raz pierwszy w czteroletniej historii festiwalu. Jedyny mankament pokazu to uproszczone sekwencje ss, ale było to wymuszone, przez wylosowanie krótkiej barki, z której pokładu nie dało się wyczarować cudów.

Jeszcze raz gratulacje i oby tak dalej!

 

Filmy z pokazów:

 

Miejsce 1. Firma Efekt z Chełma

 

 

Miejsce 2. Firma pyro-Moravia Czechy

 

 

Miejsce 3. Firma Jup Fireworks Niemcy

 

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za miłe słowa w imieniu całej ekipy EFEKT-u ;)

 

Słowem komentarza mogę powiedzieć, że festiwal w Nysie jest bardzo, ale to bardzo klimatyczną imprezą, z nadspodziewanie dużą i żywo reagującą publicznością. Frekwencją Ogień i Wodę przebija chyba tylko PyroMagic. Szkoda, że barka odpłynęła za daleko i efekty nisko-kalibrowe nie pokazywały 100% swojego piękna, ale główne skrzypce ( między innymi ze względu na małą powierzchnię barki, jak już fps zauważył ) i tak grały ładunki 75-150 mm.

 

Gratulacje należą się również pozostałym dwóm ekipom - rywalizowanie z Czechami i Niemcami było bardzo przyjemne, a same ekipy bardzo przyjazne i traktujące festiwal jako zabawę, a nie bitwę na śmierć i życie. Strzelanie z JUPem i Pyro Moravią to sama przyjemność!

 

Po ogłoszeniu wyników nastąpiła jeszcze prezentacja 6 bomb: 5 x 300 mm i 1 x 400 mm - był to największy ładunek pirotechniczny strzelany od 2000 roku w Polsce, szkoda tylko, że wybuchł w rurze, która na całe szczęście wytrzymała strzał i nikomu nic się nie stało.

 

q4T8s3X.jpg

 

( po lewej 400 mm, po prawej 300 mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za miłe słowa w imieniu całej ekipy EFEKT-u ;)/>/>/>/>

 

Słowem komentarza mogę powiedzieć, że festiwal w Nysie jest bardzo, ale to bardzo klimatyczną imprezą, z nadspodziewanie dużą i żywo reagującą publicznością. Frekwencją Ogień i Wodę przebija chyba tylko PyroMagic. Szkoda, że barka odpłynęła za daleko i efekty nisko-kalibrowe nie pokazywały 100% swojego piękna, ale główne skrzypce ( między innymi ze względu na małą powierzchnię barki, jak już fps zauważył ) i tak grały ładunki 75-150 mm.

 

Gratulacje należą się również pozostałym dwóm ekipom - rywalizowanie z Czechami i Niemcami było bardzo przyjemne, a same ekipy bardzo przyjazne i traktujące festiwal jako zabawę, a nie bitwę na śmierć i życie. Strzelanie z JUPem i Pyro Moravią to sama przyjemność!

 

Po ogłoszeniu wyników nastąpiła jeszcze prezentacja 6 bomb: 5 x 300 mm i 1 x 400 mm - był to największy ładunek pirotechniczny strzelany od 2000 roku w Polsce, szkoda tylko, że wybuchł w rurze, która na całe szczęście wytrzymała strzał i nikomu nic się nie stało.

 

q4T8s3X.jpg

 

( po lewej 400 mm, po prawej 300 mm )

 

Kurde nawet nie wiesz ja Ci tej foty zazdroszczę :) Bardzo dobry pomysł szkoda, że nie udało się go zrealizować w 100%. Tak dla ścisłości największy ładunek od 2002r., kiedy to taki kolos rozbłysnął na Wisłą pod Wawelem...

Ja niestety nie miałem możliwości dotrzeć do Nysy w tym roku, a wielka szkoda, niestety sprawy osobiste zatrzymały mnie w krk. Może za rok się znowu zobaczymy się na miejscu. Mam nadzieję, że festiwal wróci do formuły mistrzostw Polski i będzie okazja zawalczyć z Wami o koronę.

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, niezła sweet focia. Osoby z forum chyba sie załamią ze smutku, że ich tam nie było. :P/>

 

Na pocieszenie dla was:

 

http://www.youtube.com/watch?v=5G4O5AMSevc

 

hah xD

 

Żebyś wiedział, że się nieźle załamałem... :/ :/

 

Pokaz Efektu po prostu za***isty, graty dla ekipy EFEKT !

 

 

Bardzo fajny pomysł z tą prezentacją tak wielkich kul, niesamowite O.o

 

 

ZA ROK OBOWIĄZKOWO MUSZĘ NADROBIĆ STRATY xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc lepiej podoba mi się pokaz Jup niz Moravi. A co do pokazy zwycięscy to jest tylko jedno określenie "NIESAMOWITY".

 

 

 

 

endriu123457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireq - bardzo fajne filmy. Mógłbym zgrać sobie pokaz EFEKT-u i dodać do niego oryginalny podkład muzyczny? Bo kiepsko słychać muzykę, a tak to by było już perfekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireq - bardzo fajne filmy. Mógłbym zgrać sobie pokaz EFEKT-u i dodać do niego oryginalny podkład muzyczny? Bo kiepsko słychać muzykę, a tak to by było już perfekt ;)/>

 

cieszę się, że filmy się podobają, zgraj sobie, nie ma problemu. Ja siedziałem na skarpie ok. 200m za sceną i muzyki nie było już słychać za to doskonale było słychać wybuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...