Skocz do zawartości

[JMJ Pirotechnics] Zakupy, pokazy, projekty, stuff. Rok 2013


JMJ Pirfotechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W tym temacie będę prezentował wszystkie moje zakupy, pokazy i projekty w roku 2013.

Na początek, kilka przypomnień:

 

Mój kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/JMJPirotechnics?feature=mhee Subskrybujcie!

Mój temat z zeszłego roku: http://www.forumfajerwerki.pl/topic/9529-jmj-pirotechnics-zakupy-pokazy-projekty-rok-2012/page__view__findpost__p__88900__fromsearch__1

 

Mój stuff 2012/13 (wartość około 1250zł):

stuff1.png

 

Mój pokaz na sylwestra 2012/13:

http://www.youtube.com/watch?v=HMV-x834pFQ

 

Trailer mojego filmu sylwestrowego:

http://www.youtube.com/watch?v=fyq5lR5Pan0

 

Aktualnie posiadany arsenał:

- Kilkanaście kostek różnych kalibrów

- około 40 szelek 2" oraz 1,75"

- 1 wachlarz JW1018, 1x BS-101

- 3 paczki FP3/Small, 2 paczki FP3/New

- około 2500 sztuk innych petard

- kilkanaście min, single shotów

- trzy kartony rakiet, wulkanów, artykułów różnych i drobnicy

 

Mój sprzęt na pokazy:

- 10 moździerzy do 2" + stojak

- sekwencer Kingdom KFE2213, 10 kanałów

- system RF32, manualny, 32 kanałowy (nowo kupiony)

- sporo zapałów, lontów i taśm detonacyjnych

 

W tym tygodniu zamówiłem nowy system w miejsce sprzedanego, uszkodzonego Meteora 8. Jest to 32 kanałowy, manualny (bez opcji programowania, która jest mi niepotrzebna) RF32 firmy Remotech. Dzisiaj do mnie doszedł, oto fotki:

rf321.png

rf322.png

rf323.png

 

Daję też fotki mojego sekwencera KFE2213 firmy Kingdom:

sekwencer1.png

sekwencer2.png

 

Zapraszam do komentowania wszystkiego, co pojawi się w tym temacie, do dawania swoich uwag i wskazówek, wszystkiego, co może mi pomóc w kolejnych realizacjach.

Zapraszam do odwiedzania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do odpalania jest już na najwyższym poziomie, sporo szelek i kostek już jest, tak bynajmniej piszesz. No teraz tylko czekać na aktualizacje.

PS. Jak za 1250zł to troche mało tego wyszło ;)

Zapraszam do mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do odpalania jest już na najwyższym poziomie, sporo szelek i kostek już jest, tak bynajmniej piszesz. No teraz tylko czekać na aktualizacje.

PS. Jak za 1250zł to troche mało tego wyszło ;)/>/>/>

Zapraszam do mnie !

 

To stary stuff pokazał z sylwestra 2012/2013 :)/>/>

 

 

 

Co do systemu to od kiedy system używany nazywa się "nowo kupiony" :D/>/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stary stuff pokazał z sylwestra 2012/2013 :)/>/>/>

 

 

 

Co do systemu to od kiedy system używany nazywa się "nowo kupiony" :D/>/>/>

 

No nowo kupiony, ja go nowo kupiłem, logiczne :xmas_biggrin:/> .

Na zdjęciu nie widać całości stuffu, zapraszam do zdjęć i spisu w moim starym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak co roku, tak i teraz zrealizowałem małe strzelanie na rezurekcję wielkanocną.

Tym razem złożyły się na nie dwa elementy - karabinek z paczki FP3/Small oraz wyrzutnia hukowa Thunder Triplexu.

Karabinek był zrobiony bardzo prosto, ale skutecznie - do kawału lontu były przyczepione opaskami petardy. Lont był od góry przyczepiony do gałęzi. Płomień szedł od dołu, podpalał petardy, które spadały na ziemię i wybuchały. Całość zadziałała perfekcyjnie. W jednym momencie nie wypaliła jedna FP3 (źle przczepiłem albo coś) co spowodowało trochę dłuższą przerwę. Karabinek nie był dynamiczny, ale nie był na to nastawiony. Na terenie odpalania i tak szło potężne echo.

20130331123855.jpg

Film:

http://www.youtube.com/watch?v=GpiJLWkEh4E

 

Jakość nie jest super, ale tym razem nie ma ona wielkiego znaczenia. Kręcone komórką ;)/>/>.

 

A oto skutki wybuchu:

20130331124331.jpg

 

Myślę, że po dzisiejszej próbie, dysponując materiałami i czasem, jestem w stanie zrobić naprawdę porządny karabinek. Spróbuję przy jakiejś okazji zrobić coś większego.

Jak zwykle, prosze o komentarze i wskazówki.

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak wszystkie swoje karabinki :) dla zwiekszenia szybkości po prostu łącz petardy bliżej siebie :D dla mnie taka metoda poprzez powieszenie go i zapalenie od dołu jest najlepsza i niezawodna :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kilka fotek na długim czasie naświetlania ze strzelania rzymiakami. Bardzo ciekawe efekty można uzyskać. Będą kontynuował robienie takich zdjęć, to daje mi okazję połączenia dwóch moich hobby - pirotechniki i fotografii.

 

sr7g.png

 

f700.png

 

p6we.png

 

I jeszcze fotka wyrzutni, zły kadr ponieważ nie wiedziałem na jaką wysokość polecą ładunki, w ciemności się trudno zresztą kadruje. Ale to dopiero pierwsza próba, kolejne będą bardziej udane.

pa7b.png

 

Co do zakupów, to kupiłem na próbę dwie kostki Piromaxu, zobaczymy jak wypadną. Planuję w najbliższym czasie coś zamówić, informacja na pewno będzie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać ISO 100, f/13, 4s - na takich przeważnie robię, choć to dużo zależy od aparatu/modelu. Nie ma innego wyjścia jak próbować na różnych ustawieniach i wybrać te które najbardziej Ci pasują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać ISO 100, f/13, 4s - na takich przeważnie robię, choć to dużo zależy od aparatu/modelu. Nie ma innego wyjścia jak próbować na różnych ustawieniach i wybrać te które najbardziej Ci pasują ;)/>

Przy 4 sekundach taki efekt by nie wyszedł - i bateria, i rzymiaki strzelały przez około 20 sekund, i chodziło o złapanie całego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aparacie 4s wystarcza w twoim może trzeba dać więcej ok. 7-8. A aparat ustawiasz na interwałometr i stawiasz na statywie i zdjęcia same się robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa zamówienia z tego tygodnia:

 

1) 6 paczek FP3/Small + 3 paczki shising crackers i jedna EX-1 w gratisie (pozdro dla Majstra D12)

 

4biu.png

 

8njg.png

 

 

2) 20x opakowanie rzymskich ogni

3x GM2803 Grzmot nocą (bateria 19 shots salute)

Zamówione na promocji Arki - polecam.

 

fgzg.png

 

Oba zamówienia razem kosztowały mnie w całości 167zł.

Malutkie są, ale jak widać wyspecjalizowane ;). Po prostu zamówiłem to co potrzebowałem z trzech kategorii (rzymiaki, salute i FP3) tam, gdzie było najtaniej. Duże zakupy w grudniu, ale może po drodze coś jeszcze będzie, a na pewno będą jakieś drobne strzelania. Pokazów niestety narazie nie przewiduję. Raz, że brak okazji, dwa, że brak czasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie, też lubie takie drobnostki. Super cena. Fajnie że masz dużo rzymiaków, myśle że zrobisz z nich użytek :)

 

 

 

 

JacuQM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i dostałem moje sylwestrowe zamówienie z TanieFajerwerki.pl.

Jest dużo skromniej niż planowałem, a to ze względu na trudności organizacyjno-transportowe i czasowe oraz nagłe zmiany planów.

Całość mojego stuffu to jeszcze kilka kostek, dwa wachlarze, kilkadziesiąt szelek, rzeczy widoczne na poprzednich zdjęciach w temacie oraz masa drobnicy. Zdjęcie całości stuffu wrzucę w ciągu kilku dni.

Stuff będzie podzielony na dwie części - PXB3701 Fire Art, PXB2004 Zestaw Fire Art, jedna z kostek Future Game, rakiety, fontanny, rzymiaki i cała drobnica zostaną odpalone w sylwestra. Cała reszta idzie na pokaz noworoczny, który strzelam 1 stycznia. Dodatkowo znajdą się tam: sekwencja rzymiaków, single shoty, wachlarze oraz finał z szelek 2".

Skład sylwestrowego zamówienia:

1x PXB2405 Rubicon

1x PXB3601 Blue Magic

1x PXB3701 Fire Art

1x PXB2303 Terra

1x 007A Red Ball 1.5"

1x PXP207 Hot

1x PXP301 Nitro FX

1x PXF204 Fountain 3

1x PXG101 Motyle

1x P0011A Latające duszki

W gratisie:

PXB2004 Zestaw Fire Art

PXB2104 Future Game

PXO203 Pirox

10x Zapał 3 metry

 

Łącznie kosztowało to 448,5zł.

Fotki:

wmrc.jpg

 

mudj.jpg

 

jh6r.jpg

 

bgpo.jpg

 

Komentarze jak zwykle mile widziane,

Pozdrawiam i wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...