Skocz do zawartości

13.01.2012 - Światełko do Nieba - Kraków


fpshooter

Rekomendowane odpowiedzi

Data - 13.01.2013

Godzina - 20:00

Miejsce - Rynek Główny Kraków

Okazja - XXI Finał WOŚP (Światełko do Nieba)

Wykonawca - Nakaja Art Kraków

Czas trwania - 2:20

Film:

 

UWAGI: Było pięknie i intensywnie, momentami tylko jak dla mnie zbyt duży miks efektów na niebie, ale wynikało to ze specyfiki Rynku w Krakowie, gdzie nie można dawać bomb z opadem. Ogólnie najlepsze światełko od lat w Krk. Moja ocena 4,5/5

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps, o czym Ty mówisz, falling leavesy to nie są opady? Mix był spowodowany tym, że pokaz został tak przygotowany, a nie inaczej.

 

Światełko przygotowane z rozmachem nie powiem, laicy pewnie byli w siódmym niebie. Tłumowi się podoba dużo, głośno i kolorowo, a tak właśnie było.

 

Osobiście zainwestowałbym ten towar zupełnie inaczej, no ale światełko rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps, o czym Ty mówisz, falling leavesy to nie są opady? Mix był spowodowany tym, że pokaz został tak przygotowany, a nie inaczej.

 

Światełko przygotowane z rozmachem nie powiem, laicy pewnie byli w siódmym niebie. Tłumowi się podoba dużo, głośno i kolorowo, a tak właśnie było.

 

Osobiście zainwestowałbym ten towar zupełnie inaczej, no ale światełko rządzi się swoimi prawami.

 

Vel zgoda fl to opady, ale tutaj chodziło jeszcze o rozrzut efektów. Fl mogły być wypięte w każdej chwili, gdyby tylko przed pokazem stwierdzono niekorzystny wiatr w stronę publiki. Co do doboru materiału to były pewne ograniczenia, sam wiesz jak jest ze stanami magazynowymi po sylwestrze. Sama kompozycja na żywo wyglądała lepiej niż na filmach. Jak napisałem wyżej, nakładanie się efektów miało głównie związek z bardzo gęstym strzelaniem, pomiędzy salwami było często tylko 1-2s odstępu. W sumie na filmie nie widać też startowej sekwencji wędrujących po niebie bomb, która zrobiła bardzo dobre wrażenie.

Myślę, że wrażenie byłoby lepsze, gdyby pokaz został wydłużony do 3-3,5 min., niestety to było niewykonalne, gdyż w tym roku w ramówce Krk dostał tylko 2 min. na antenie w czasie Światełka i życzenie organizatora było wyraźne, co do długości pokazu. Nie zapominajmy też, ze pokazy na WOŚP są często częściowo dotowane z kieszeni firmy strzelającej i zapewne podobnie było w Krk.

Dla mnie ważne jest, że był wreszcie zauważalny postęp, a mianowicie użycie pyroclocków, sekwencerów i moździerzy ustawionych w FAN, a nie jak było to do tej pory "I". Myślę, ze to krok w bardzo dobrym kierunku i Nakaja zaskoczy nas pozytywnie w tym sezonie ;)

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego pokazu nie zaliczyłbym do tych, które decydują o możliwościach firmy, Nakaja pełną swoją klasę pokazała np. w Ustce w 2011, wtedy też były FANy ( co jest oczywistością, wcześniej też przecież z nich walili ), też były PC itd.

 

Światełka są bardzo specyficznymi realizacjami i trzeba na nie patrzyć przez palce. Sieka była bardzo obfita, widzowie pewnie byli zadowoleni i tego trzeba się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę być szczery.

Widać włożoną kase.

Nie widać zamysłu autora.

Ogólnie głośny, kolorowy mix strzelający bez ładu i składu, ale zapewne robiący duże wrażenie na poubliczności, ze względu na wielkośc i ilośc szelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie fajnie było i ja to biorę za dobrą monetę na przyszłość. Mam nadzieję, że Nakaja zaskoczy nas pozytywnie w tym roku. Trzymam kciuki, bo od lat mam sentyment do tej firmy, taki już jestem lokalny patriota :)

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...