Skocz do zawartości

[Cooli] Zakupy & Pokazy 2013


Cooli

Rekomendowane odpowiedzi

250zł wszyło za sztuke

 

testowane będą w sobote z okazji narodziń Jasia mojej siostry. Mały pokaz z sekwencjami ss ;)/>

 

On się pytał o wagę a nie o koszt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:)/> urywaj ale więcej mnie nie pytaj o zdanie i czy robić coś czy nie robić bo wiem że nie warto ci doradzać bo i tak zrobisz po swojemu.

 

 

Kingdoma nie mam już

mam teraz 4 systemy i pierwszy pokaz który będę teraz robił będzie w 100% oparty na ss :)/>

 

 

Tak napisałeś w moim temacie, że nie masz już kingdoma więc już nie czaje xD

 

No właśnie jaka waga, a nie ile kosztował ten stojak -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko błagam, nie rób pod oklepane już FWM - AV (na bank wiesz ocb;)

Kurde, też mam pomysł na pokaz ,,jakiego nie miał nikt" xd Mam nadzieje że nie wpadliśmy na to samo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko błagam, nie rób pod oklepane już FWM - AV (na bank wiesz ocb;)

 

nie wiem ;)/>

 

będzie to ta muza

 

 

co do stojaków to są lekkie i dokładnie nie wiem ale około 5 kilo nawet nie

 

Majster mojego kingdoma 10cue ma domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie mały projekcik.

 

Opis: zamiast min żółtych na poczatku będą stroboskopy, następnie sekwencje ss, później albo scorpion z innymi kostkami albo jw35 z txb820. Finał to sekwencja ss js011 albo js012 i szelki 2" Red Wave po 3 sekwencje

 

 

Projekt umieszczam do komentowania co bys zmienił w tym pokazie lub dodał

 

Czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po raz pierwszy nie jestem zadowolony ze swojego pokazu. Warunki pogodowe położyły cały pokaz na łopatki. Jak ochłonę i odchoruje 3 noce przygotowań to coś więcej napisze i jakieś urywki tej padaki chyba będą.

 

Jednym słowem wilgoć zniszczyła cały pokaz pomimo tego, że wszystko było rozkładane ok. godziny przed pokazem. SPrawdzone i miało grać... Mgła + wilgoć = padaka

 

qurfa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po raz pierwszy nie jestem zadowolony ze swojego pokazu. Warunki pogodowe położyły cały pokaz na łopatki. Jak ochłonę i odchoruje 3 noce przygotowań to coś więcej napisze i jakieś urywki tej padaki chyba będą.

 

Jednym słowem wilgoć zniszczyła cały pokaz pomimo tego, że wszystko było rozkładane ok. godziny przed pokazem. SPrawdzone i miało grać... Mgła + wilgoć = padaka

 

qurfa.....

 

I to potwierdza słuszność podejścia Majstra...

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to potwierdza słuszność podejścia Majstra...

 

fps

 

Patrząc z boku bardzo dobrze że tak się stało, bo teraz Cooli wie jak walczyć z wilgocią i jest tak jak by o etap dalej we wtajemniczeniu pirotechnicznym, majster za to póki co drepcze w miejscu i nie wiadomo jak by się potoczył jego pokaz przy takich warunkach jakie miał Cooli.

 

Najlepsza nauka to na własnych błędach. Tylko ci co nic nie robią nie popełniają błędów.

 

 

Pzdr

 

PS. Oczywiście nie zrozumcie mojego postu jakobym źle życzył Cooliemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to potwierdza słuszność podejścia Majstra...

 

fps

 

Jasne ;)/>/> Fps jak patrze jak bronisz jego decyzji to mi się płakać chce. Chłopak podjarany był robieniem sekwencji jak nie wiem co. Akurat sekwencje mojego pokazu wyszły bez żadnych błędów. Problem pojawił się podczas sekwencji szelek V jedna po drugiej. Dziś zapiąłem 32 zapały i sprawdziłem czy to wina zapałów czy zawilgotniałych kabli i okazało się, że dziś na wczorajszym programie wszystkie odpaliły. Nie było błędu w łączeniu ani w zapałach. Nawiązując do łamiących się zapałów u Majstra nie robił bym na nich pokazu...

 

Jak bym jaj nie miał to bym się nie przyznawał że pokaz nie wyszedł tylko napisał że nie nagrywałem :)/>/>

 

Szkoda nawet dla takich komentów pokazywać swoje realizacje...

 

 

Patrząc z boku bardzo dobrze że tak się stało, bo teraz Cooli wie jak walczyć z wilgocią i jest tak jak by o etap dalej we wtajemniczeniu pirotechnicznym, majster za to póki co drepcze w miejscu i nie wiadomo jak by się potoczył jego pokaz przy takich warunkach jakie miał Cooli.

 

Najlepsza nauka to na własnych błędach. Tylko ci co nic nie robią nie popełniają błędów.

 

 

Pzdr

 

PS. Oczywiście nie zrozumcie mojego postu jakobym źle życzył Cooliemu.

 

 

Dokłądnie tak jak mówisz. Jestem o krok do przodu bo teraz wiem że poniżej zapałów 5 metrowych nie będę schodził. Żadnych łączeń i tyle.

 

Fira dzięki.

 

 

A teraz dla wszystkich. Ja swoimi pokazami nie rywalizuje z nikim a czasem komenty na to wskazują jak by ktoś z kimś rywalizował o lepszy pokaz ;)/>

 

Patrząc na to z twojej strony to każda decyzja bez strzelania sekwencji byłaby słuszna.

 

Sekwencje SS wypaliły bez problemu!!! Problemy zaczęły się od sekwencji szelek po 2 sztuki w V i po jednej sztuce V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co rywalizować, od tego są zawody! ;) podłamywać też nie ma sensu! Napisz może swoje wnioski po pokazie, dla wielu to będzie cenna wskazówka na przyszłość :) wpadki miał/ma/będzie miał każdy! Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu jest tutaj motocyklistów ale ja na tym przykładzie to napisze. LwG-lewa w góre! Motocykliści chociaż sie nie znają osobiście każdy z każdym wita sie podnosząc lewą dłoń w góre, traktują sie jak jedna wielka rodzina czy jakaś awarja na drodze zawsze można liczyć na swoich :) na tym forum wszystkich nas łączy pasja do fajerwerków i myśle ze powinniśmy sie tylko wspierać wzajemnie a nie cisnąć jeden na drugiego :) takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co rywalizować, od tego są zawody! ;)/> podłamywać też nie ma sensu! Napisz może swoje wnioski po pokazie, dla wielu to będzie cenna wskazówka na przyszłość :)/> wpadki miał/ma/będzie miał każdy! Pzdr!

 

no napisze i jak wgra się na YT dzisiejszy test i wczorajsze pare sekund pokazu to wnioski wyciągne ;)

 

Cenna wskazówka na przyszłość to taka, że zapały 5m będą u mnie na porządku dziennym i jedyne jakie jeszcze będą to minimum 3m.

 

Pomimo dobrego starannego przedłużania zapałów nigdy nie ma się pewności, że wszystko będzie ok tak jak to miało miejsce wczoraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napisze i jak wgra się na YT dzisiejszy test i wczorajsze pare sekund pokazu to wnioski wyciągne ;)/>

 

Cenna wskazówka na przyszłość to taka, że zapały 5m będą u mnie na porządku dziennym i jedyne jakie jeszcze będą to minimum 3m.

 

Pomimo dobrego starannego przedłużania zapałów nigdy nie ma się pewności, że wszystko będzie ok tak jak to miało miejsce wczoraj ;)/>

 

 

A jaką metodą przedłużałeś zapały ?? Ja na tradycyjnym skręcaniu się już zawiodłem kiedyś i przeszedłem na szybkozłączki, ale to i tak tylko wtedy, jak jest potrzeba przedłużenia. Ogólnie staram się właśnie tego unikać, stąd też używam 3 i 5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooli, przed pokazem należy rozrysować schemat strefy, ustawić panel w optymalnym miejscu i można strzelać śmiało na 2 m. Używanie 5 m w każdej sytuacji mija się z celem bo to robienie sobie kosztów i burdelu w strefie. Chyba, że już takie duże pokazy robisz, że na 25 m2 wszystko jest zawalone piro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką metodą przedłużałeś zapały ?? Ja na tradycyjnym skręcaniu się już zawiodłem kiedyś i przeszedłem na szybkozłączki, ale to i tak tylko wtedy, jak jest potrzeba przedłużenia. Ogólnie staram się właśnie tego unikać, stąd też używam 3 i 5m

 

Dokładnie tak jak napisałeś...

 

Na tradycyjnym skręcaniu też wczoraj się zawiodłem i zacznę stosować szybkozłączki oraz najdłuższe zapały :)/> Taki nie udany pokaz to jest właśnie bodzieć do myślenia i naprawienia błędów oraz krok do perfekcyjności ;)/> jeszcze dużo prochu poleci zanim będzie perfekcyjny ;)/>

 

 

Cooli, przed pokazem należy rozrysować schemat strefy, ustawić panel w optymalnym miejscu i można strzelać śmiało na 2 m. Używanie 5 m w każdej sytuacji mija się z celem bo to robienie sobie kosztów i burdelu w strefie. Chyba, że już takie duże pokazy robisz, że na 25 m2 wszystko jest zawalone piro :P/>

 

No 5m pięknie się sprawdzą przy nowych stojakach i sekwencjach SS bo im dalej stojaki tym fajniej wyjdzie układ V---------V------------V

 

wczoraj sekwencje pięknie się prezentowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką metodą przedłużałeś zapały ?? Ja na tradycyjnym skręcaniu się już zawiodłem kiedyś i przeszedłem na szybkozłączki, ale to i tak tylko wtedy, jak jest potrzeba przedłużenia. Ogólnie staram się właśnie tego unikać, stąd też używam 3 i 5m

 

Bazyl po to jest test obwodu, żeby widzieć czy połączenie jest dobre. My wszystkie przedłużenia na zwykłym skręcaniu robimy, ważne jest aby miejsce łącznia zostało zaizlowane, żeby nie było zwarcia. W ok. 100 pokazach za rok 2012 metoda ta nie zawiodła ;)/> Coś co jeszcze mogło pójść nie tak, czego nie pokaże test obwodu, to za długie końcówki kabli na zapałach. W taki sposób bardzo łatwo zrobić zwarcie przy zacisku i wtedy nie ma bata i zapał nie odpali. Ostatnia sprawa to zwykły błąd przy zamykaniu obwodu, który może zdarzyć się jeśli zamiast krosówki używa się skrętki internetowej, która nie jest odizolowana i rozdzielona na pary kabli, ale tego typu pomyłki pokaże test obwodu.

 

Cooli, przed pokazem należy rozrysować schemat strefy, ustawić panel w optymalnym miejscu i można strzelać śmiało na 2 m. Używanie 5 m w każdej sytuacji mija się z celem bo to robienie sobie kosztów i burdelu w strefie. Chyba, że już takie duże pokazy robisz, że na 25 m2 wszystko jest zawalone piro :P/>

 

Vel jak masz 2 moduły i 5 punktów, na których opierasz sekwencje, to nie ma bata i przedłużać musisz. W innym wypadku wyjdzie kiszka na sekwencja bo na zbyt ściśniętym planie single się zlewają.

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 moduły? Myślałem, że macie tego więcej... Trzeba mierzyć siły na zamiary.

 

Cooli ma 2 swoje, my mamy 8...

 

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooli, mógłbyś dać fotkę jednego takiego zapału przedłużonego za pomocą skręcania? Ja na sylwka większość miałem tak przedłużanych, strefa w sumie pływała w wodzie, i akurat nie odpaliły te zapały które NIE BYŁY przedłuzane. Moze jakoś za blisko siebie skleiłeś razem te 2 przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...