Skocz do zawartości

Empatia reaktywacja


Ponq

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak bezsens, już widzę jak ktoś ich posłucha gdy co roku nawijają tą samą gadkę... Każdy był mały i każdy przeżył sylwestra, czy np. nasi rodzice podczas gdy my byliśmy maluchami powinni wyjść na dwór i mówić każdemu, żeby nie strzelał bo ma małe dziecko w domu czy tworzyć jakieś akcje na fb typu Empatia? To nie ma sensu, tak czy siak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak w Sylwestra zobaczę kogoś takiego co mi tak gada . To wezmę paczke FP3 i będę napier***** przed nią ile wlezie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mks, bez przesady. Ja bym po prostu zakpił z takiej osoby, zwierzęta 364 dni żyją sobie jak chcą, luźno (przynajmniej tak powinny) a ja tego jedynego 365 dnia chce sobie postrzelać to ktoś ma problem? Śmieszne. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mks, to się nazywa pirotechniczne zaloty :P
A tak na poważnie, to ich akcja będzie miała coraz mniejsze poparcie. Swojego czasu mój wuj był przeciwny fajerwerkom, główny powód? szkoda kasy. Uważał tak do czasu, do póki nie spędził sylwestra u mnie :D
W tym roku zamówiłem mu na początek mały, ale ciekawy i godny swej ceny zestaw. Powinien być zadowolony :)

Przecież odbywają sie również polowania i zwierzęta się płoszą. Ruch uliczny pewnie też przeszkadza zwierzętom, nie wspominając tu o codziennych hałasach w domu, czy to z krzyków czy z włączonych urządzeń agd/rtv.

Jedyna noc w roku okupiona hukiem, nie zrobi krzywdy zwierzętom. Jeśli ktoś jest nadgorliwy w trosce o swójego pupila to niech go zamknie w mieszkaniu, albo poda leki uspokajające.

Pozdro dla Pirocholików :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, są ludzie i są parapety. Akcja zapoczątkowana chyba przez jakiegoś fanatyka ochrony zwierząt, tyle energii, którą wkładają ludzie w ten sposób na ochronę zwierząt mogliby przeznaczyć na wyższe cele. Duża część, która tam się wypowiada, to osoby starające bardzo "udawać" inteligentnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cool story] 2 lata temu równo o północy jak tradycja nakazuje wyszedłem sobie postrzelać. Odpalam pierwsze rakietki, wyrzutnie itd. gdy nagle podbiega do mnie pies. Nie było by problemu gdyby nie to że gdy tylko zobaczył podpalony lont chciał podbiec i to zagryźć(?), a gdy dana rzecz wybuchła, uciekał z podkulonym ogonem. I tak w kółko. Po chwili ujawnił się i jego właściciel który stanął sobie kilka metrów dalej i z całej sytuacji po prostu się śmiał. Mimo próśb i gróźb cały czas powtarzał "spokojnie" i "mój pies nikomu krzywdy nie robi". No i faktycznie było tak do chwili gdy nie podbiegł i nie przewrócił rury z odpalonym moździerzem. Szczęściem było to że szelka poleciała w miejsce w którym akurat nikt nie stał. Po tym zdarzeniu właściciel zamiast wziąć swojego zwierzaka, podbiegł do mnie i zaczął gadać że mam się z tym wynosić bo tylko straszę jego psa. [/cool story end]. Do tej pory nie wiem co on chciał tym osiągnąć, ale zaczynam coraz bardziej gardzić ludźmi którzy tak protestują przeciw odpalaniu fajerwerków w sylwestra, a potem akurat o północy wychodzą ze swoim pieskiem na spacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu by nie zrobić akcji stop za***nym chodnikom, trawnikom itp. Ciekawe ile tych "miłośników" zwierząt widząc psa błąkającego sie po ulicy reaguje na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie to dojrzałe :wub:/>

Podobnie jak spuszczanie psów ze smyczy bez kagańca przez 364dni w roku. W sylwestra od razu sobie każdy przypomina o smyczy by przypadkiem ''członek'' rodziny w popłochu nie uciekł po wybuchu Pikolaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na nich poradzić? nic czekać co dalej będzie :)/> a wypowiedzi tego typu co Pana Profesora Mksa są naprawdę niedojrzałe i przez takie dzieci z roku na rok jest coraz gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co na nich poradzić? nic czekać co dalej będzie :)/>/> a wypowiedzi tego typu co Pana Profesora Mksa są naprawdę niedojrzałe i przez takie dzieci z roku na rok jest coraz gorzej...

Synek,jak chcesz to pozwalaj po sobie jeździć i weź jeszcze im schodź z drogi . Ja nie mam zamiaru ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz dzieci każdy z Nas reaguje inaczej jeden nic nie powiem a drugi będzie walczył do oporu o swoje.
Sam raz dostałem zjeby o godz. 0:00 bo jest za głośno i żeby nie strzelać (na szczęcie to nie umnie bo u mnie to strzelam gdzie i kiedy chce) i chcąc toczyć wojne z babcią której to przeszkadza mógłbym wytoczyć o wtargnięcie itp. itd
W pełni popieram Mks walić do oporu aż się nauczą
Tak wiem dziecinne żenada itp. itd.
To tak jak z protestami przeciwko stawianiu masztów pod GSM zasięg ful każdy chce mieć ale większości przeszkadza bo głowa boli kury nie niosą a krowy kwaśne mleko dają.
SQ9RHT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja reakcją ale powinno robić się to z głową, by miało jakikolwiek skutek. I bez sensu ulegać stereotypom, nie jeden właściciel czworonoga sprząta po nim, wyprowadza go na smyczy itd itp. Do akcji dołączają mega fanatycy pupili, którzy woleliby dać pieniądze na schronisko niż bezdomnej matce oraz ludzie, którzy są mega "zakochani" w swoich zwierzątkach ale tak naprawdę nie ogarniają o co chodzi. Wyobraźmy sobie jakby każdy kto lubi fajerwerki po zwróconej mu uwadze zachowywał się tak jak proponuje Mks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wyobraźmy sobie jakby każdy kto lubi fajerwerki po zwróconej mu uwadze zachowywał się tak jak proponuje Mks.

Wyobraź sobie jak wygląda zwracanie takiej uwagi. W większości przypadków wygląda to tak:
- Ty skur***, ja ci dam tym gównem strzelać ty p.,ch. itd. A o tych co wolą dać na schronisko niż na głodne dzieci czy matki samotnie wychowujące to ja niestety znam na pęczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj szczerze, to mi nie przeszkadza strzelanie między blokami ale rozumiem ludzi którym to przeszkadza. Tylko, że chamstwa chamstwem raczej nie pokonasz. Przed jakąś starą babunią byś jakoś dał rade petardami obskoczyć, jak byś trafił na typa 2x2, który co jakiś czas wali w nochal to byś raczej słowem się nie odezwał. Dlatego uważam takie działanie za całkowicie bezsensowne. Tylko, że temat nie dotyczy jakiś pierwszych lepszych ludzi, a osoby popierające Empatię. Jeśli mielibyśmy zmienić ich poglądy, to nie zmienimy ich chamstwem i szczeniackim zachowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oni (Empatia) się nie dadzą żadnym argumentem przekonać. To są fanatycy jak Grennpeace, choćbyś podał 100argumentów to i tak ich zdanie musi być na końcu. Nie popieram tego co by zrobił MKS, ale dyskusja z nimi wyglądała by jak w naszym sejmie i była by bezcelowa.
ROBIĆ SWOJE na pełnej! :xmas_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bliskich osób Empatii to się zgadzam ale np. na fejsie dużo osób którzy ich zlajkowali to zwykli ludzie, którzy lubią swojego pieska i tak na prawdę nie wiedzą o co dokładnie chodzi. Fakt, że to zapewne mała część ale jednak, może dałoby rade wytłumaczyć im nasze racje. Na fanatyków nie ma rady. A na takich co obrażają: obrażać w taki sam sposób, okazać się mądrzejszym i nie odpowiadać nic (wszystko co złe od innych kiedyś wróci do nas jako dobre z powiększoną siłą), policja, straż miejska czy cokolwiek - ale to sposób na lubiących nasz "kochany" system ochrony obywateli, tylko jeśli sami łamiemy prawo to tak nie za bardzo się do nich zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po części macie rację ,ale to mnie już po prostu wkur*** ... Społeczniaki będą mi mówić żeby nie strzelać , bo ich pies sie boi ... taki dzień jest raz w roku i szczerze to mam w d*pie co myślą te stare baby . Niech dzwoni na Policję ... W Tamtym roku miałem taką przygodę że babka dzwoniła na policję . Powiedziałem jej żeby dzwoniła na co mi wyskoczyła że jestem gówniarzem bez kultury . Niech ja tylko zobaczę którąś co nie sprząta po swoim psie . Odrazu na Policję sprzedam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zupełnie inna sprawa gdy takie sytuacje mają miejsce 31 i 01 a co innego w ciągu roku. W dzień kiedy nam wolno nikt w praktyce nie może się do nas bardziej przyczepić niż powyzywać. A apropo społeczniaków H w D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czym wy się przejmujecie ? Róbmy swoje strzelajmy cały sylwester nie zwracając uwagi na tych , którym to przeszkadza :) 8 dni i :fireworks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj tylko chciałbym dodać to że Nawet mój ojciec jest za tym by strzelać ponieważ na co dzień takich rzeczy nie widzimy a w ten szczególny dzień właśnie co mamy siedzieć w domu i oglądać telewizję NIE! , po prostu strzelać i czcić ten nadchodzący nowy rok , pieski mogą wytrzymać błyski i bardzo głośne trzaski burzy , to wytrzymają i to ! :):67675:/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...