Skocz do zawartości
  • 0

FP3 - rodzaje, symbole, co jest czym, co kupić?


Ponq

Pytanie

Jak chyba większość osób interesujących się fajerwerkami wie, od dobrych kilku lat najbardziej opłacalnymi petardami na rynku w stosunku siła huku/cenaFP3 New oraz FP3 Small (znane także jako JC05). Jednak ostatnimi czasy pojawiło się wiele podobnych produktów różnych importerów i można się w tym dość łatwo pogubić (sądząc przynajmniej po ostatnich wypowiedziach na forum blush.gif). Postanowiłem więc założyć wątek i rozjaśnić sytuację, aby nie padały na forum ciągle te same pytania i zaśmiecały forum. Bazowałem na własnych doświadczeniach oraz opiniach innych użytkowników.

Kolorem zielonym oznaczyłem petardy sprawdzone i w 100% warte zakupu (jeśli oczywiście były odpowiednio przechowywane i nie trafiłeś na wadliwą partię).

Kolorem czerwonym zaznaczyłem petardy wątpliwe, niepewne, kupujesz je na własne ryzyko.

FP3 NEW (aka FENIX FP3) - pierwowzór, klasyczne FP3 z lat 2011 i poprzednich, 20 sztuk w paczce, bardzo głośne.

01_fp3_new.jpg

FP3 NEW 2012 (aka FP3 BIG / FP3 ORIGINAL) - FP3 produkowane w 2012 roku, pakowane 4x5, niewiele słabsze od ich poprzedników FP3 NEW.

02_fp3_original.jpg02_fp3_original.jpg

FP3 WIDOWMAKER - nowa wersja FP3 z 2012 roku, huk identyczny jak FP3 2012 ORIGINAL, pakowane po 15 sztuk.

03_fp3_widowmaker.jpg

FP3 SMALL = JC05 - mniejsza wersja FP3 NEW, mają nieco słabszy huk, jednak są równie opłacalne (jeśli nie bardziej), gdyż ich cena jest niższa w porównaniu do dużych FP3, a w paczce mamy 10 sztuk petard więcej, czyli 30.

04_fp3_small.jpg

JC05 WIDOWMAKER II - nowa wersja FP3 SMALL z 2012 roku. Na razie na forum odpalał je chyba tylko Cooli i jego zdaniem są lepsze od ich poprzednich wersji czyt. JC05/FP3 SMALL.

05_jc05_widowmaker_ii.jpg05_jc05_widowmaker_ii.jpg

P2000n MEGA PIRATKA II - petardy importera Maxsem, które mają równie silny huk co klasyczne FP3 NEW.

06_mega_piratka_ii.jpg

TXP859 SUPER CRACKER (aka 859) - petardy importera Triplex, które również strzelają identycznie co klasyczne FP3 NEW. UWAGA! To nie są te same petardy co TXP859 BANG!

07_txp859_edited.jpgbang_txp859.jpg

FP3X - petardy firmy Gaoo robione na wzór FP3 NEW. O tych petardach krążą różne opinie. Jedni twierdzą, że są dużo słabsze od FP3 NEW, drudzy natomiast, że im dorównują. Wydaje mi się jednak, że tych pierwszych opinii jest trochę więcej. Uważam, że nie warto ryzykować.

08_fp3x.jpg

TP2 PETARDY LONTOWE - petardy firmy Tropic, które są podobne do FP3 NEW, ale jedynie wizualnie. Akustycznie są zdecydowanie słabsze. Mimo pojawienia się znikomych opinii, iż rzekomo TP2 biją mocniej od FP3 NEW, śmiem twiedzić, że lepiej postawić na sprawdzone produkty i być w 100% pewnym jakości artykułu.

09_tp2.jpg

Mała uwaga: Jeśli wydaje ci się, że twoje petardy strzelają słabiej niż powinny, spróbuj je podsuszyć. Być może są po prostu zawilgocone i kilka dni w ciepłym, suchym pomieszczeniu rozwiąże problem. Możliwe jest też, że trafiłeś na słabszą lub wadliwą partię (osobiście mi się to jeszcze nigdy nie zdarzyło), a to już po prostu pech.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, spostrzeżenia albo wątpliwości, proszę pisać w tym temacie wink.gif.

Pozdrawiam smile.gif,
Ponq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No i wreszcie mamy wszystko w jednym temacie. Wielkie podziękowania dla Ponqa za zrobienie tego tematu na pewno nie jednej osobie przyda się ten temat do wyboru najlepszej petardy z serii FP3 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

potrzebuję wymiary rzeczywiste paczki (20szt) FP3 NEW, byłby ktoś tak uprzejmy podać ?

 

 

Wymiary opakowania (cm): 11,5 x 17,5 x 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja mam takie zapytano zamówiłem na bf 3 paczki fp3/small i na jednej z nich z boku jest napisane "orginale" a na dwoch pozostałych nie ma tego napisu. W tej paczce z napisem orginale ta końcówka jest wyraźnie ciemniejsza. Czy to ma znaczenie ? Czy mam się czuć oszukany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja mam takie zapytano zamówiłem na bf 3 paczki fp3/small i na jednej z nich z boku jest napisane "orginale" a na dwoch pozostałych nie ma tego napisu. W tej paczce z napisem orginale ta końcówka jest wyraźnie ciemniejsza. Czy to ma znaczenie ? Czy mam się czuć oszukany ???

Nie, wszystko jest ok!

Dostałeś nową partię (2012- z napisem "ORGINAL"), oraz starą (2011- bez tego napisu).

Ps.Stara partia była chyba troszkę mocniejsza, ale różnica jest naprawdę znikoma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta bez napisu dawała lepszy efekt, ale czy do samego końca jej produkcji to nie wiadomo, w sumie nawet nie wiadomo dokładnie z kiedy są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo pomocny post ale niestety fp3 to już nie to samo radzę kupić La Bombe lub Colour Salute taka sama cena tyle samo sztuk a efekt o wiele lepszy tylko uwaga la bombe 4g bo teraz w tym roku weszly nowe 2g i sprzedawane są te i te wiec lepiej sie spytac zanim ktoś dokona zakupu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo pomocny post ale niestety fp3 to już nie to samo radzę kupić La Bombe lub Colour Salute taka sama cena tyle samo sztuk a efekt o wiele lepszy tylko uwaga la bombe 4g bo teraz w tym roku weszly nowe 2g i sprzedawane są te i te wiec lepiej sie spytac zanim ktoś dokona zakupu :-)

A gdzie można kupić te petardy? A co do FP3 New można kupić na speedfajerwerki.pl, więc nie jest do końca prawdą to, że są już całkiem niedostępne :xmas_smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A gdzie można kupić te petardy? A co do FP3 New można kupić na speedfajerwerki.pl, więc nie jest do końca prawdą to, że są już całkiem niedostępne :xmas_smile:/> .

Jeśli chodzi o fp3 new to żebyś sie nie zdziwił że dostaniesz te oryginalne od Jorge a La bomba i Colour Salute są tez na speedfajerwerki.pl i gorąco polecam żebys wybral je a nie fp3 bo to juz tylko placisz za nazwe a póki tych nie zepsuje czeska firma Panta to są o niebo lepsze za paczke La Bomba 10 zł a za Colour Salute 15 zł :-) Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Color salute to absolutny numer jeden jak chodzi o moc w 2013 :)/>

Nie wiem jak z Colour Salute ale z La bomby zrobili takie gówno że nie pytaj ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość yoga775

Mam 1 pytanko . Czy aktualnie zamawiając Fp3/Big z bigfun'a przysyłają oni stare wersje z lat 2010,2011 czy orginalne , nowsze z 2012 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć. Wiecie gdzie kupie najtaniej FP3 Originiale? Najtanszy sklep to chyba big fun i fajerwerkitanio.pl Tam są po 8.60 za paczke, czy taniej gdzieś je znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na FM z tego co pamietam byly po 8,50 :D

ale FP3 po CE wala troche lepiej niz smalle z tym ze smalle sa 2 razy bardziej opłacalne :)

polecam TXP859 na PiroPolska mozna wyrwac za 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...