Skocz do zawartości

Odpust


FireMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Postanowiłem zrobić temat , w którym można opisywać o...odpustach.
Co było , kiedy i co kupiliście...
Ostatnio (środa 16.5.2007r) , był u mnie odpust (w parafi Św. Andrzeja Boboli).
Niestety w ciągu dnia był tylko (przez 1 godzine) jeden facet , który sprzedawał fajerwerki(dziadek ;P).
Oto co kupiłem
A teraz pokolei :
-3x achtung mały(bo średniego chyba nie ma[innego nie mieli], a za sztuke chciał 3zł)wytargowałem się na 6zł(za 3 sztuki)
-Karabinek 50 ładunków - 2,5zł
-Paczka Super Piccolo 1,5zł
Uważam , że się nawet opłaciło , ale odpust w tym roku był wyjątkowo biedny (napaliłem się na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie mnie wtajemniczyc co to jest odpust( :oops: ) niesłyszalem zeby u mnie sprzedawali fajerwerki na jakis odpustach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpust to jest rocznica weznania, pod którym jest kościół.
To przykłady z mojego miasta: Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego ma odpust tydzień po wielkanocy, bo wtedy jest dzień Miłosierdzia Bożego; kościół pod wezwaniem Krzyża Świętego ma odpust w dzień Krzyża Świętego w trzecią niedzielę września.
W dniu odpustu obok kościoła są rozłożone kramy z cukierkami, chińskimi zabawkami, tanią biżuterią no i z petardami. Myślę, że praktykujący katolik nie ma problemów z pojęciem "odpust" :P.

Ostatnio byłem w Miłosierdziu i kupiłem na kramie po dość niskiej cenie:
- Srebrna Piratka (Śmieszek) - 1zł
- JW01 Saturn Missiles 25 - 3zł
- K0204-12 Pirat - petardy 12 szt. - 3zł
- JW423 Pyramid - fontanna + wyrzutnia - 4zł
Photos - reszta jest ze sklepu Militaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem tak:
paczkę colours piccolo(10 sztuk)cała paczka żadne kolorowe tylko normalny wybuch jedynie petardy kolorowe :-( (z jorga)
oprócz tego kupiłem jeszcze jakieś petardy chyba piter petardy czy jakoś tak ze śmieszka (60 szt),
Super piccollo takie niebieskie czy jakieś takie nowe (60 sztuk) nie wiem czy 15 mi wystrzeliło
więcej nic nie kupuje jak będą same petardy nie ma co lepiej zbierać cały rok na sylwka niż wydać na jakieś badziewie :-) taka moja rada i myśle,że większośćsię tutaj z was na tym forum zgodzi
Pozdrawiam mateo1992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie piszcie postów typu "ja nic nie kupiłem" bo będą za to stosowane odpowiednie kary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A u mnie na działce odpust jest dziś i kupiłem troche :P a dokładnie : serie petard Dragon Bomb i motylki Butterfly od Jorge i Super Big Corsair od Tropica, może później dam zdjęcia :P macie :P !
http://img409.imageshack.us/img409/4232/s5030917uh9.jpg
http://img107.imageshack.us/img107/930/s5030916uv4.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/4231/s5030918xx2.jpg
http://img65.imageshack.us/img65/1209/s5030919lo8.jpg

jak odpale motylka czy serie petard (200 strzałów! :mrgreen: ) to raczej dam filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.08.2007r. - Odpust w Przeczycy (środa)

Chodziłem po tych stoiskach, ale nic ciekawego. Chciałem kupić tanio dowolne rzymskie ognie i Piratki za 50gr, ale chodziły za 0,70zł-1zł. Mega Piratki szły za 1zł-1,50zł. W końcu znaleźliśmy stragan z pudełkiem Mega Piratek 10 sztuk za 8zł. Złożyłem się na to z bratem, a on wynegocjował 1zł w dół i tak zakończył się przetarg. Tu porównanie cen - nam wyszło za sztukę 70gr, a pomyśleć, że były za półtora złocisza :/. Kulkę kupiłem gdzie indziej za złotówczana - tak na spróbowanie, możliwe, że jest to Jajo Dinozaura. Ciekawe jaką ma moc.

Liveshoty :)
:arrow: Mega Piratka, Otwarte pudełko
:arrow: Jajo Dinozaura
:arrow: Wszystko co mam do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem, są filmy :mrgreen:
tu filmik serii petard 200 strzałów (hehehe kolega jak zapalał i filmował to chciał troche sie oddalić i roweru nie zauważył i sie wywalił ale na szczęscie widac wszystko :lol: ) - http://www.uploader.pl/?d=070C61541
a tu motylek butterfly - http://www.uploader.pl/?d=92548E8E1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma narobiła sporo huku - solidny sprzęcik :) Najlepsze oczywiście w całym filmie to upadek, ale cóż, zdarza się nawet najlepszym :lol: Motylek średni, sam go miałem i był po prostu OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

09.09.2007r. - odpust (niedziela)

Największy odpust w mojej okolicy. Spóźniłem się z rodziną na mszę (polową), wszystko przez korek. Przelotny deszcz, ludzie tylko otwierali i zamykali parasole.

:arrow: LB-F0662-8 Magnum - fontanna stożkowa - srebrne iskry + zielone płomienie. Mały komentarz. Były fontanny tej samej wielkości np: Silver 300g za 10zł, tutaj o efekt trzeba się sugerować załadowaniem/masą fontanny, a nie wielkością. Magnum pewnie jest pełny w środku do połowy :D - 5zł
:arrow: R18058 Demon - niebieska rakieta Demon - Silvery Glittering - 2zł
:arrow: HE0608 Pszczółki - pszczółki 12 sztuk (Hestia). Kosztowały 3zł. Dałem na nie 2zł, brat dorzucił 50gr i wynegocjował na - 2,50zł
:arrow: 2x FP1 Jaja Dinozaura - dwie sztuki petardy lontowej - 1x 0,50zł - 1zł

Całość - 10,50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie było.
Aż dziw mnie łapie , że w taką pogode odpust nie odjechał (u mnie to pojechali i na chwile wrócili jak deszcz przestał padać).
Poza tym , przykryli jakoś te fajerwerki , zabezpieczyli przed wilgocią i deszczem , czy położyli gazete i się cieszyli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1.10.2007r.-odpust w parafii św. Teresy od dzieciątka Jezus.
Msza odbyła się o godzinie 18:00. Przez dwa dni zawitali koło mojej parafii straganiarze. To co kupiłem podczas odpustu:
:arrow: 4 małe achtungi=16 zł(4zł od sztuki) Hestia
:arrow: 8"Mega piratek"=8zł(1zł od sztuki) śmieszek
:arrow: 10"Srebrnych piratek"=5zł(0,50gr od sztuki) śmieszek
:arrow: 1 korsarka=za free śmieszek
:arrow: 1 paczka petard 3 strzałowych= 2,30zł śmieszek
:arrow: 1 paczka"Piratek"= 5zł(0,50gr od sztuki) śmieszek
:arrow: 1 paczka karabinku 10 sztuk w paczce=5zł Jorge
:arrow: 1 decybel=1,50zł Jorge
:arrow: 1 jajo dinozaura= za free
Zdjęcie:C:Documents%20and%20SettingsprzemasPulpit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możesz mniej więcej powiedzieć gdzie, kiedy i w jakiej okoliczności odbył się odpust. Tyle co wiemy to, że kupiłeś powyższe fajerwerki, lecz nie wiemy gdzie, kiedy i w jakiej okoliczności odbył się odpust. Popraw post :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...