Skocz do zawartości

Polskie fajerwerki...za granicą


Marcin_Pce

Rekomendowane odpowiedzi

Mpi 2 razy wiozłem do NL trochę piro, ani razu nie było problemu. On ma 4 paczki a nie 4 kartony, nic nie bój będzie git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mpi 2 razy wiozłem do NL trochę piro, ani razu nie było problemu. On ma 4 paczki a nie 4 kartony, nic nie bój będzie git ;)/>


To, że wiozłeś i akurat nic się nie stało nie znaczy, że się w ogóle może nie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a załóżmy że mnie złapią, co wtedy - fajerwerki konfiskują + mandat tak ? jak taka kontrola w ogole wygląda, przetrzepują wszystko w aucie czy jak ? jade osobówką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie jakie wy macie wyobrażenia o Niemcach...Prawda,są szczególowi i przyczepiają sie o wszystko ale żeby trzęść gatkami przy przewożeniu 4 paczek petard?? Nie wiem ile razy mieliście okazje jeździć na zachód ale mi sie to zdaża często,bo jest to zwiazane z fachem rodziny,na 20 przejazdów przez niemcy osobówką,polizei zatrzymało nas 4-5 razy ,nigdy nas nie trzepali.Czepiają sie zazwyczaj komórek,nawigacji no i oczywiście papierów związanych z samochodem. Busy zatrzymują częściej ale w większości wypadków nie kazali nam nawet otwierać drzwi od paki...Nie panikujcie to nie narkotyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napiszcie sobie na yt "polenböller" . Tam szwaby nawet wypisywały , że z polski zamawiały !


A co ma zamówienie do tego by samemu je przewieźć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To, że wiozłeś i akurat nic się nie stało nie znaczy, że się w ogóle może nie stać.

Dobra no to nie wieź stary bo może coś się stać i wiesz lipa... ja to bym w ogóle nie wsiadał do auta bo możesz wjechać w drzewo albo w coś innego i wiesz będzie kicha.

Dokładnie mam takie samo zdanie co Maxior.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mieszkam 10km od granicy z Niemcami i widzę jak w Realu Niemcy kupują koszykami przed sylwestrem , połowę asortymentu to wykupują Niemcy i oni jakoś się nie boją przewozić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobra no to nie wieź stary bo może coś się stać i wiesz lipa... ja to bym w ogóle nie wsiadał do auta bo możesz wjechać w drzewo albo w coś innego i wiesz będzie kicha.

Dokładnie mam takie samo zdanie co Maxior.


Nie rozumiem twojej wypowiedzi. Zawsze może jakiemuś Niemcowi odbić bo akurat nie lubi polaków i cie przetrzepie równo od góry do dołu. Zawsze jest jakaś szansa, nie ważne jaka. Nawet jeśli jest najmniejsza. Poza tym odniosłeś się do mojej wypowiedzi tak jakbym mówił kategorycznie nie wolno, a wcale tego nie powiedziałem. :)/> Tylko mówie jakie są szanse.

PS: A tak w ogóle 4-5 zatrzymań przez polizai to niezbyt duża statystyka by mówić oho jest bezpiecznie. Nigdy ci nic nie znajdą. xD

Wystarczy mi wiedzieć, jak są uczuleni na Polen Bollery. Jakby to znaleźli to masz przesrane z gigantyczną karą finansową włącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co ma zamówienie do tego by samemu je przewieźć?


Zamawianie , a przewożenie jest tym samym :) Obydwie opcje muszą przejechać granice , a kurier polski też ram jeździ aby dostarczyć paczkę do kolejnego punktu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zamawianie , a przewożenie jest tym samym :)/>/> Obydwie opcje muszą przejechać granice , a kurier polski też ram jeździ aby dostarczyć paczkę do kolejnego punktu .


To nie jest to samo, bo nie narażasz się bezpośrednio.


No i jest to nielegalne. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Akurat mieszkam 10km od granicy z Niemcami i widzę jak w Realu Niemcy kupują koszykami przed sylwestrem , połowę asortymentu to wykupują Niemcy i oni jakoś się nie boją przewozić .

Tak tylko zauważ,nie niemieccy policjanci znacznie rzadziej kontrolują pojazdy ze swoimi blachami : ) Pare razy zostałem zatrzymany tylko ze wzgledu na to,że przeprowadzali łapanke na polskie samochody(takie było tłumacznie policjanta).Celem jednak było sprawdzenie numeru Vin itp a nie celowe uprzykrzanie życia i trzepanie z gory do dołu.


PS: A tak w ogóle 4-5 zatrzymań przez polizai to niezbyt duża statystyka by mówić oho jest bezpiecznie. Nigdy ci nic nie znajdą. xD


Lepsza taka statystyka niż mowienie o czymś bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Lepsza taka statystyka niż mowienie o czymś bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej...


Nie mój drogi, taka statystyka to żadna statystyka. To jest tak samo jak z autobusami, 20 czy nawet 50 ci przepuszczą bez problemu sprawdzając same dowody, a niektórym odbije i cie trzepią od góry do dołu 3 godz. i każdy bagaż sprawdzali. Jakby takiemu odbiło przed sylwkiem i dodatkowo przecież przed sylwestrem kontrolują piro. To marny twój los. :)

To się nazywa PRZEMYT towarów nielegalnych i nie ma znaczenia jaka jest szansa. Szansa jest zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie mój drogi, taka statystyka to żadna statystyka. To jest tak samo jak z autobusami, 20 czy nawet 50 ci przepuszczą bez problemu sprawdzając same dowody, a niektórym odbije i cie trzepią od góry do dołu 3 godz. i każdy bagaż sprawdzali. Jakby takiemu odbiło przed sylwkiem i dodatkowo przecież przed sylwestrem kontrolują piro. To marny twój los. :)/>

To się nazywa PRZEMYT towarów nielegalnych i nie ma znaczenia jaka jest szansa. Szansa jest zawsze.


A skąd masz takie dane,ze przed sylwkiem sprawdzają częściej? Z kosmosu?..To im się w żaden sposób nie opłaca,wolą poświęcić swój czas i paliwo na piratów albo podejrzane pojazdy.Myślisz,że sprawdzają każdego busa ,tylko ze względu na to,że może przewozic piro?Narkotyki tez sa nielegalne,a jakoś każdego nie sprawdzają pod tym kątem...Gdybym miał okazje przewieźć jednorazowo całego busa piro zarabiając przy tym to nie miałbym wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A skąd masz takie dane,ze przed sylwkiem sprawdzają częściej? Z kosmosu?


Tak z Andromedy dokładnie :D

Właśnie udowadniasz jak małą masz wiedzę na temat przewożenia nielegalnych materiałów pirotechnicznych.

cytacik:

Przed Sylwestrem niemieccy celnicy na wschodniej granicy wzmacniają patrole.


dowodzik:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Niemcy-ostrzegaja-przed-fajerwerkami-z-Polski,wid,15211728,wiadomosc.html

To czubek góry lodowej nagonki na polaków przed sylwestrem. Jeśli myślisz, że Niemcy są idiotami by nie kontrolować osób przed sylwkiem pod tym względem to jesteś w błędzie. Uwierz mi oni będą mieć znacznie większe kokosy jak złapią osobę z piro. Tak samo jak osoba złapana będzie miała grubo przekichane.

W ciągu roku kontrolują może mniej, ale nadal jest szansa na złapanie takiej osoby a konsekwencje są bardzo niemiłe. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o chińską produkcję
No tak :)
Tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o ochronę swojego rynku przed towarem importowanym, który jest o wiele tańszy. Wiele można poczytać na ten temat na niemieckim forum poświęconym fajerwerkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chodzi o chińską produkcję
No tak :)/>
Tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o ochronę swojego rynku przed towarem importowanym, który jest o wiele tańszy. Wiele można poczytać na ten temat na niemieckim forum poświęconym fajerwerkom.


Jakby było tak jak mówisz, to Niemcy ściągali by piro z innych krajów również i też o tym powinno być głośno. A tak nie jest, chodzi tylko o nasze piro. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...