Skocz do zawartości
  • 0

Firmy kurierskie a przewóz fajerwerków


Marcin_Pce

Pytanie

Witam
Za jakiś czas chciałbym w kilku partiach przesłać znajomemu większe ilości wyrobów pirotechnicznych. Chciałbym to zrobić w normalny legalny sposób a nie pakować w 50 worków i pisać sprzęt sportowy albo wyroby szklane :)
Polecacie jakieś firmy? Macie jakieś doświadczenia?
Z góry dziękuję za wszelkie opinie i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość ?ukasz

Z tego co się orientuje to przewozem wyrobów pirotechnicznych zajmuje się firma kurierska OPEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się kiedyś zapytałem na poczcie o przesyłkę fajerwerków to babka mi wyjechała z jakimiś konsekwencjami jakie poniosę gdy wyślę materiały pirotechniczne pocztą. Zaznaczam ze od razu powiedziałem co chcę wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko i wyłącznie OPEK

Dokładnie. Z tego co mi wiadomo (o ile się nic nie pozmieniało) to tylko OPEK zgadza się wozić materiały wybuchowe. Oczywiście mówimy o jawnym nadawaniu przesyłek, a nie kombinowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie. Z tego co mi wiadomo (o ile się nic nie pozmieniało) to tylko OPEK zgadza się wozić materiały wybuchowe. Oczywiście mówimy o jawnym nadawaniu przesyłek, a nie kombinowaniu.


Nie prawda, GSL,UPS, DHL też spisywali umowy z firmami pirotechnicznymi. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to z tych podanych ja ci doradzam DHL, nie raz u mnie był ten kurier i normalnie Express ;p




po co przepłacać DHL jak OPEK wozi pirotechnikę i ma znacznie taniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak to teraz jest nie wiem. W zeszłym roku tylko Opek woził pirotechnikę, chociaż zdażało mi się wysyłać DHL'em tylko zawartością paczki były "materiały reklamowe" zamiast pirotechniki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi w tym roku paczka z fajerwerkami przyszla przez kuriera Siódemka. Wiec moze wiecie czy ten kurier tez zajmuje sie takimi rzeczami? ;> ? O ile wiem współpracują oni z FajerwerkiKorsarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadaj najtańszym dla Ciebie kurierem, ale też możliwie najpewniejszym. Twoja uczciwość może Cię kosztować, bo u większości kurierów ADR-ki są droższe od standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadaj najtańszym dla Ciebie kurierem, ale też możliwie najpewniejszym. Twoja uczciwość może Cię kosztować, bo u większości kurierów ADR-ki są droższe od standardów.



żeby się załapać na adr na 1.4 to musi całego tira wysyłać. Towar piro do pewnych ilości wysyłany jest bez adru. Jedynie firmy kurierskie nie chcą się podejmować przewożenia piro z niewiadomych przyczyn. Bo na pewno nie chodzi tu o adr. Wyjątkiem jest opek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co mi tłumaczono, to do przewozu adr'ów musi być kierowca z uprawnieniami i odpowiednio przystosowanym pojazdem. Wiem też, że dla większości firm nie jest to problem nawet gdy wiedzą przymkną na to oko. Ale po co ryzykowac podając takową informacje podczas nadawania paczki?
Nie przejmuj się piro, ostatnio w wiadomościach podawali, że w ten sposób sklepy broń palną w częściach i na paczki przesyłają kupującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość krzysztof

Witam.

 

OPEK już nie wozi fajerwerków po kupieniu przez FEDEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

OPEK już nie wozi fajerwerków po kupieniu przez FEDEX.

 

 

Aleś chłopie mądry. OPEK to Fedex. A dokładniej to Fedex wykupił Opka. Fajerwerki dalej wozi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...