Skocz do zawartości

Korkowiec


Szatek185

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W od okresu późnego prl-u do roku ~2003 popularne w Polsce były tzw. "korkowce", które można było kupić na różnych odpustach, jarmarkach. Był to pistolet igłowy, do którego wciskało się korki z ładunkiem. Pamiętam, że robiło to furorę na osiedlu, huk był przedni. Swego czasu miałem nawet 3 sztuki, ale gdzieś mi poginęły. Czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie gdzie można dostać naboje do "tego czegoś"? Samą broń, choć ciężko idzie dostać na portalach aukcyjnych, ale amunicji, ni widu ni słychu. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, będzie raczej ciężko, bo te " korki " są bardzo podatne na bodźce mechaniczne tak więc z tego względu teraz już tego nigdzie nie kupisz, oprócz odpustów, bo tam jeszcze można to czasami spotkac.


Tutaj pod filmem widzę, że ktoś ogłasza się, że ma to na sprzedaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki aka. kapiszony chyba są już wycofane z obrotu. Sam za dzieciaka się tym nastrzelałem. Były nawet korkowce na 2 korki, lub wersja na 1 korek + 1 kapsel (taki kawałek papierka z mieszanką podatną na bodźce mechaniczne). Oj pamiętam te czasy i dzwonienie w uszach oraz rózne warianty detonacji :)

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofane z obrotu okolo 2003/2004 roku jeszcze niedawno mozna bylo dorwac zapasy u odpustowiczow ale te czasy minely :-) jedyne co mi zostalo to.pistolet z rozerwana lufa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Popytaj w kioskach przy przystankach autobusowych miejskich niedawno widziałem korki do tego :)


W kioskach to kupi co najwyżej namiastkę korków, czyli takie plastikowe magazynki w formie koła na bodajże 8 strzałów. Kiedyś to była straszna moda na to, różne wersje pukawek i wszelkie warianty zabawy w wojnę. Jednak huk nie umywa się do korków, z drugiej strony używanie tych produktów nie jest tak niebezpieczne jak w przypadkuorki korków. Jak wycofano korki, wymyśliliśmy włąsną odminę "pukawców", które dawały podobne efekty jak broń czarnoprochowa. Nie będę pisał na forum jak to zrobić, bo niektórym mogą przyjść głupie pomysły do głowy :)
Obecnie najlepszą alterntywą dla korkowców są pistolety hukowe, które bez problemu można kupić na sklepach typu www.militaria.pl Sklepy te też sprzedaja amunicję do nich, ja polecam wersję długą dającą na prawdę spory huk.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...