Skocz do zawartości

[firawerkoman] Pokazy, projekty, informacje, stuff


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Postanowiłem już założyć temat w którym będę pokazywał Wam moje projekty pokazowy, fajerwerki zakupione oraz inne...


Poniżej przedstawiam kolejny gadżet do postawienia na półkę. Czekam na opinie dotyczące tego czy jest to zgodne ze stanem faktycznym prawdziwych ładunków.


05102012820.jpg




Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa dla fana pirotechniki. Możesz powiedzieć jaki to kaliber (na oko ok 2")? Jakby Ci to miało w czymś pomóc to znalazłem jeszcze kilka fotek w sieci:

0005.jpg

0028.jpg

star-mine-cross-section.jpg

Fireworks-Hemisphere.jpg



fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DreSzCzyK

ładnie, z początku na pierwsze oko wygląda w środku na jakieś robaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fira bardzo dobry film i nauka dla co niektórych "orłów" z forum. Może teraz ich oświeci

Będą kolejne części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i pomocne video. Przestroga dla każdego. Była kiedyś mowa o chłopcu z Włoch, który dostał headshota z 2,5 calowej szelki i umarł. Chyba jakiś policjant na filmiku o tym wspominał. Następne video mogłoby zaprezentować konsekwencje odpalania rakiet z kijkiem wbitym do ziemi. Arbuza raczej nie rozwali, chyba, że podstawiłbyś starego dobrego kurczaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie mogę się pochwalić :)
Na wstępie chciałbym ponownie podziękować Panu Jerzemu Radziewiczowi za odwagę powierzenia mi tak odpowiedzialnego zadania. Mianowicie było mi dane opracowanie całego scenariusza na wczorajszy pokaz konkursowy. Ja bardzo się cieszę że mogłem pomóc w tak ważnym pokazie dla firmy.

Oto film z wczorajszego pokazu
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QZLEAG8KyMQ



Firma Wulkan zajęła 2 miejsce


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Firek składam słowa uznania i podziwu. Co do opcji na film:
- Petarda
- Rakietka a pod nią stare białe prześcieradło by uzmysłowić, że nie odpalamy rakietek z ręki.
- Rzymski ogień i kulka wypalająca dziure w materiale nad nią, by pokazać, że trzymanie strzelającego rzymiaka w ręk to zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


może szelka odwrotnie włożona w kartonowej rurze , albo niedopchnięta do końca


niedopchnięta wyleci ale poleci niżej zależnie od tego jak daleko ma do dna, lepsze było by włożenie odwrotnie ale do rury z fibreglasu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...