Skocz do zawartości

[Shaggy] stuff , łączenia , stojaki , pokaz...


Shaggyz

Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP
W tym roku dla mnie priorytetem i celem podczas sylwestrowej nocy jest zorganizowanie małego amatorskiego pokazu. Może nie będzie to 20 minutowa nawalanka z 10tyś strzałów , ale z tymi kątówkami które mam , wyrzutniami które zamówię, stojakiem na szelki no i z moim geniuszem może wyjść coś ciekawego.Budżet jest określony na nie więcej niż ~450zł.

FILM ZE STUFFEM
http://www.youtube.com/watch?v=lDnFdVUe1SQ&feature=channel_video_title
ŁĄCZENIE KOSTEK I INNE
http://www.youtube.com/watch?v=Q8aV_CVmYGM
STOJAK
72f5748dc6550eacm.jpg11acdc8c024f9b3em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że pokazy coraz modniejsze :) Bardzo ładnie się wszystko prezentuje.Mam pytanko deski do stojaczka sam ciąłeś czy zamówiłeś gdzieś w markecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dałem wymiary i wycieli w Castoramie : )


Jeżeli byłbyś w stanie to zapodaj listę tych wymiarów i cenę jaką zapłaciłeś , myślę, że przyda to się wielu osobom na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary to:
- 5x 34x6cm
- 2x 26x6cm
- podstawy mam bodajże 18x6cm , ale to wiadomo najmniej istotne.
Koszt tej sklejki o grubości 10mm z wycięciem to niespełna 10zł.

A taką rurę można wziąć ze sobą z Castoramy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe bezpieczniejsze? Od kiedy? Plastikowa wytrzyma max kilka strzałów. Jeżeli ją rozerwie i ktoś będzie stał nieopodal to może być niewesoło. Zwykłe kartonowe są bardzo wytrzymałe i w razie czego nikomu nie zrobi krzywdy. Także broń Boże nie strzelać z rurek PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że plastik bezpieczny a papier nie :) Rzecz jest w tym, że rury do bomb szczególnie tych 2" muszę być idealnie proste a wnętrze rury z bardzo zbitego że tak powiem papieru.Bombki 2" wchodzą do rur papierowych bardzo ciężko, w związku z czym ciężko także wylatują.Gdy bomba zostanie wprawiona w ruch może "zahaczyć" papier na ściance i go zerwać co będzie skutkowało albo niskim lotem bomby albo w ogóle zostanie w moździerzu.To samo się tyczy krzywej rury, bomba po prostu zostanie w tubie albo wyleci bardzo nisko.Należy także pamiętać, że przy rurach "home made" trzeba zastosować porządną zatyczkę.Póki co najbardziej polecam metodą Pana Pawła, czyli zatyczka kanalizacyjna fi50, którą oczywiście trzeba odpowiednio przygotować i przymocować ale to już nie ten temat na te rady :)

myślę, że wszystko jasno opisałem.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem tylko o bezpieczeństwie ;) Oczywiście że wylatują nieco inaczej. Moim zdaniem najlepsze są oferowane rurki na taniefajerwerki.pl i co najważniejsze są bezpieczne (zrobione są z fiberglasu). Jak zaczynałem zabawę to strzelałem z PCVek. Po trzecim strzale rurkę rozerwało na kawałki (szczęście, że nikt nie stał zbyt blisko). Rano zauważyłem spory kawałek który wbił się w drzewo więc jak widać na moim przykładzie lepiej miotać z tekturowych rur lub z fiberglasu ;) Dobra koniec offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak te moje cudne tekturowe rury mają po 5mm grubości , są bardzo twarde , nie dają się ścisnąć czy coś w tym stylu. Zatyczki jutro będę robił albo z wyciętych kół ze sklejki lub z zatyczek kanalizacyjnych. Wszystko się okaże po powrocie z Castoramy.
Robiłem test na tej rurze tekturowej , z zatyczką kartonową ^^ i oryginalnym moździerzem oto efekty:
1 SZELKA TEKTUROWA RURA
http://www.youtube.com/user/SHAGGyofbot#p/u/7/BxmvXczaO1o
2 SZELKA KOMERCYJNY MOŹDZIERZ
http://www.youtube.com/user/SHAGGyofbot#p/u/6/V_vMEDb34rY
Jak widać efekty wznoszenie gołym okiem teoretycznie takie same. Na żywo na prawdę wysoko wyglądało i efekt duży + głośny wybuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem budowę stojaka , można strzelać 5 szelek w układzie prostym lub po włożeniu przegródek 4 szelki w układzie \||/. Tak jak pisałem wcześniej test dzisiaj wieczorem ; )
72f5748dc6550eacmed.jpg11acdc8c024f9b3emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wrzuciłem filmik z testu stojaka w układzie kątowym. Poza słabym nagraniem efektów wszystko wypadło dobrze , nic się nie połamało , nikogo nie zabiło , szelki wyleciały wbrew teorią większości pro speców.Przerwy między 2 serią spowodowane zbyt wolnym lontem. W układzie prostym 5 na raz powinno wyjść dobrze.
http://www.youtube.com/watch?v=17Eo-tcKk3g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę że szelki poleciały ale z jakieś 6 metrów nad ziemią bo ta druga to nie poleciała na normalną wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja tam widzę że szelki poleciały ale z jakieś 6 metrów nad ziemią bo ta druga to nie poleciała na normalną wysokość.


To masz chyba kłopoty ze wzrokiem na minimum 30m poleciała, tylko opóźniacz był za długi i trochę opadłą przed otwarciem.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooli chyba nie wiesz ile to 6 metrów : D Szelki poleciały na normalną wysokość , tylko zbyt blisko stałem i słabo nagrane dla tego może takie stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...