Skocz do zawartości

Poradnik: Jak połączyć lonty? Visco; Quickmatch


Rekomendowane odpowiedzi

To ja Ci dobrze radze oglądać ten film, aż na pamięć bedziesz go znał, bo jak tak latasz i sobie co chwile patrzysz ,,jak to było" w trakcie łączenia, to b. Łatwo o błąd który może mieć niezbyt przyjemne skutki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No dlatego mowie zebu udostepnil na telefon to w trakcie ogladania bende laczyl


Korsarz96 popraw swój styl pisania bo często mam problem z ocztytaniem tego co piszesz ostatnio na forum.

Po drugie łączenie nie jest takie trudne i wystarczy 2 do 3 razy obejrzeć filmik i łączyć... Trening czyni mistrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema,

to mam zamiar kupić, pare sztuk z 8. Mam zamiar je ustawić dość blisko siebie. Mam 5 metrów lontu 1cm/s.Jak je połączyć ze sobą używając taśmy czy czego innego (więc nie zacisków czy opasek)?. Dzięki za pomoc

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Korsarz96 popraw swój styl pisania bo często mam problem z ocztytaniem tego co piszesz ostatnio na forum.

Po drugie łączenie nie jest takie trudne i wystarczy 2 do 3 razy obejrzeć filmik i łączyć... Trening czyni mistrza

Ja się sam nauczyłem metodą prób i błędów. Zawsze tak jest lepiej ponieważ na dłużej zostaje w głowie. A filmy oglądałem żeby się doszkalać.




JacuQM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do ciecia tego lontu, mam go przeciąć błyskawicznie nożem czy jak ? (najbezpieczniej) :)/>

dodam że mam lont visco 5 metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a co do ciecia tego lontu, mam go przeciąć błyskawicznie nożem czy jak ? (najbezpieczniej) :)
dodam że mam lont visco 5 metrow


Ja używam nożyka stolarskiego ale nie trzeba tego robić błskawicznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ucinam nożyczkami. QM i Visco nie wybuchają tylko sie spalają. Jak trzymasz w ręce i w ponliżu nie palisz ognia to ci nie wybuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja ucinam nożyczkami. QM i Visco nie wybuchają tylko sie spalają. Jak trzymasz w ręce i w ponliżu nie palisz ognia to ci nie wybuchnie


Nie zapominaj że nożyczki mogą zapalić QM jak i visco była o tym głośna rozmowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie zapominaj że nożyczki mogą zapalić QM jak i visco była o tym głośna rozmowa :)/>


Wiem ale każdy inny sposób też :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiem ale każdy inny sposób też :)/>


Tnąc nożykiem nie ma możliwości bo nie ociera metal o metal jak w nożyczkach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tnąc nożykiem nie ma możliwości bo nie ociera metal o metal jak w nożyczkach :)/>


Mam specjalne nożyczki i gwarantuje ci, że nic się nie ociera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tne zwykłymi nożyczkami, nożykiem i nic się nie dzieje :D tyle tego cięcia masz że naprawdę... ja rozumiem jakbyś ciął to hurtowo to tak specjalne narzędzia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

[quote name=Arturo :)' timestamp='1305151811' post='74791]

A to dlaczego?

Na kanale displayfireworks1 oglądałem kiedyś filmik przedstawiający qm w "ekstremalnych" warunkach.

Został tłuczony młotkiem i cięty właśnie nożyczkami.Oczywiście nic się nie stało,a więc jest to bezpieczna metoda ;)/>

Pozwolę sobie odświeżyć. Dzisiaj zrobiłem test. Wyciągnąłem stopiny z QMa (komercyjnego oczywiście). Jedna na ok.10 odpaliła od uderzenia kamieniem na betonowym podłożu! Co by było jakby na końcu była szelka/wyrzutnia cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć. Dzisiaj zrobiłem test. Wyciągnąłem stopiny z QMa (komercyjnego oczywiście). Jedna na ok.10 odpaliła od uderzenia kamieniem na betonowym podłożu! Co by było jakby na końcu była szelka/wyrzutnia cokolwiek?

Dlatego wszelkie wątpliwości na temat qm zostały rozwiane, czyli nie tniemy go nożyczkami, bo co prawda szansa na to, że iskra przeskoczy jest mała, ale zawsze jest ! A nożyczki do tego celu są wykonane ze specjalnego stopu który zapobiega wytworzeniu się " iskry ".

Co do wrażliwości stopiny na bodźce mechaniczne to nie wiem, osobiście nie tłukłem jej kamieniami :D

Niemniej jednak pirotechnika to pirotechnika i należy obchodzic się z nią ostrożnie pod każdym względem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...