Skocz do zawartości

[JMJ Pirfotechnics] Stuff 2011-2012


JMJ Pirfotechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Pora podsumować pokaz.

Miałem wszystko naszykowane w domu w skrzynkach, ale jednak musiałem podłączyć kilka artykułów (nie moglem przenosić wszystkiego już podłączonego). Przez niecierpliwa i nerwowa publiczność pokaz był ustawiany w ogrodzie w strasznym pospiechu, dlatego nie podłączyłem modułu finałowego- szelek 2". Pokaz bez tego by przeżył, jednak było kilka innych wypadków, przez co wyszedł nie tak jak planowałem. Podsumuje go punkt po punkcie:

Wulkany i wyrzutnie rzymiakow, które były na początku, zadziałały jak trzeba. Może trochę nie zgrały się, ale to nie szkodzi. Następnie planowo miały iść 2x Wrath of The Gods razem oraz Nineshots razem z nimi. Wszystkie trzy były podłączone pod jeden zapalnik, a lont rozchodził się w obie strony. Niestety z nieznanego mi powodu lont nigdy nie doszedł do TB15. Pewnie gdzieś dwa lonty za krotko szły obok siebie. 1571 strzelały jak trzeba, pomijając kilka strzałów które z kompletnie niewiadomego powodu wybuchły tuz nad ziemia.
Kolejnym punktem był Pluton, a następnie Cudak, które poszły tak jak miały. Razem z nimi miał iść Mars, jednak był podpięty pod ten sam zapalnik co finał, wiec nie odpalił.
Finał, jak mówiłem, nie został podpięty.
Całość strzelała strasznie szybko, szybciej niż się spodziewałem, albo mi się tak na miejscu wydawało, aczkolwiek konkretne punkty nie nachodziły na siebie, wiec było ok.
Dwa single shoty były przy wyrzutniach końcowych-zadziałały jak trzeba.

Teraz kwestia filmu. Bylem tak zajęty kierowaniem pokazem i uspokajaniem publiczności, ze niestety na początku nie ustawiłem właściwie ostrości, przez co fontanny są trochę niewyraźne. Pierwszych strzałów 1571 nie widać (nie podniosłem statywu), ale widać za to fontanny z tych wyrzutni, a kolejne strzały były identyczne, wiec ok. Wtedy już ustawiłem ostrość. Kiedy szedł Pluton i Cudak, nie podniosłem jeszcze trochę wyżej statywu, dlatego nie widać "środka" rozprysku przy niektórych strzałach, ale w gruncie widać jak to wyglądało.
Film w najbliższych dniach trafi na Youtube.

W sumie pokaz trwał trochę poniżej 3 minut.
Publiczność usatysfakcjonowana nie była, ponieważ stwierdziła, ze pokaz był "zbyt głośny" "kaliber był zbyt duży" a rozpryski "tez za duże". A to co strzelało w okolicy gdzieś dalej było ładniejsze, bo cichsze. No cóż... Ja już nie mam siły tłumaczyć i się użerać.

Opis pokazu firawerkomana da na pewno On sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko, patrząc na twoją listę zakupów a mpiwowskiego za podobną kwotę to nie popisałeś się.Zamiast inwestowania w bombki mogłeś kupić dobre wyrzutnie.Po odpaleniu w tym roku takich kostek jak txb473 lub jw39 nie widzę aż tak dużej różnicy między szelkami a wyrzutniami(pomijając szelki triplexa które się świetne) Moja opinia nie ma być złośliwa lecz przydatna na dalsze pokazy :) I najważniejsze, nigdy nie przejmuj się tym, że publiczność naciska.Ja rok temu popełniłem ten sam błąd co ty i pokaz się totalnie nie udał.W tym roku "olałem" to że widownia czeka i że wybiła już 24 spokojnie wyszedłem na dwór włączyłem kamerkę i zacząłem strzelać.Pokaz na stresie jest jeszcze gorszy niż jego brak...
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja powiem krótko, patrząc na twoją listę zakupów a mpiwowskiego za podobną kwotę to nie popisałeś się.Zamiast inwestowania w bombki mogłeś kupić dobre wyrzutnie.Po odpaleniu w tym roku takich kostek jak txb473 lub jw39 nie widzę aż tak dużej różnicy między szelkami a wyrzutniami(pomijając szelki triplexa które się świetne) Moja opinia nie ma być złośliwa lecz przydatna na dalsze pokazy :) I najważniejsze, nigdy nie przejmuj się tym, że publiczność naciska.Ja rok temu popełniłem ten sam błąd co ty i pokaz się totalnie nie udał.W tym roku "olałem" to że widownia czeka i że wybiła już 24 spokojnie wyszedłem na dwór włączyłem kamerkę i zacząłem strzelać.Pokaz na stresie jest jeszcze gorszy niż jego brak...
pozdrawiam

Szelki miałem w większości już wcześniej, zapasy z całego roku, natomiast kostek więcej do pokazu użyć nie moglem, a Firek więcej do pokazu wziąć nie mógł. Jakbym miał wyjście, to tez bym wziął ich więcej i inaczej ułożył stuff. A tak jest, jak jest.
Dzieki za rady ;).
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, miałeś jakąś rypniętą publiczność... za głośno?! Za duże eksplozje?! CHYBA O TO CHODZI .
Po drugie szczerze mówiąc kostki takie sobie , nie brałeś Komety i triplexa co było dużym błędem.
Po trzecie, jak robisz pokaz to musisz niestety wyliczyć sobie mniej więcej czas na przygotowanie wszystkiego na miejscu i odpowiednio wcześniej wyjśc, ja zacząłem wszystko zwozić o 23:30 a miałem w sumie tylko 2 palety + stojaki które były razem połączone i do podpięcia tylko 8 kabli a ledwo się wyrobiłem i skończyłem 5min przed godziną 0:00
Podsumowanie: po prostu nie przyłożyłeś w przygotowaniu i przemyśleniu wszystkiego.
Mam jednak nadzieje że pokaz nie był aż taki zły, i następnym razem się poprawisz -_-
Jeszcze jedno, tak jak kameleon mi powiedział, do pokazów nie używaj zapalników ,,żabek" bo są zawodne (tak kameleon, przyznaje Ci racje i dziękuje za radę)

Przepraszam za tak surową ocenę, ale ma ona na celu zmotywowanie Ciebie do zrobienia lepszego pokazu w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po pierwsze, miałeś jakąś rypniętą publiczność... za głośno?! Za duże eksplozje?! CHYBA O TO CHODZI

Tak, miałem publiczność nie lubiącą piro :D

Po drugie szczerze mówiąc kostki takie sobie , nie brałeś Komety i triplexa co było dużym błędem.

Czytasz mi w myślach, bo na następnego sylwka inwestuje właśnie w Kometę i Triplexa, aczkolwiek większość Komety. Planuje wziąć na finał Gold Nagoje, Gold Kizaki, Gold Honshiu albo coś innego z tej serii.
Za to w tym roku na tf nie było już mniejszych kostek Komety, a nie chciałem zamawiać gdzie indziej.
Za to miałem trochę nowości SP, dzięki czemu będę mógł je pochwalić na forum- były lepsze od kostek SP'ka które miałem wcześniej, a równie tanie.

Po trzecie, jak robisz pokaz to musisz niestety wyliczyć sobie mniej więcej czas na przygotowanie wszystkiego na miejscu i odpowiednio wcześniej wyjśc, ja zacząłem wszystko zwozić o 23:30 a miałem w sumie tylko 2 palety + stojaki które były razem połączone i do podpięcia tylko 8 kabli a ledwo się wyrobiłem i skończyłem 5min przed godziną 0:00

Według mojego planu wyszedłem w sam raz, tylko publiczność nie wiem dlaczego chciała już zaczynać. Jakby 3 minut nie mogli zaczekać :P


Podsumowanie: po prostu nie przyłożyłeś w przygotowaniu i przemyśleniu wszystkiego.
Mam jednak nadzieje że pokaz nie był aż taki zły, i następnym razem się poprawisz -_-

Początkowo miało być zupełnie inaczej ale ze względu na miejsce pokazu musiałem wszystko zmienić i większość kostek dołożyć do pokazu Firka, dlatego nie było tak dokładnie. Aczkolwiek gdyby nie publiczność, to większość poszła by zgodnie z planem

Jeszcze jedno, tak jak kameleon mi powiedział, do pokazów nie używaj zapalników ,,żabek" bo są zawodne (tak kameleon, przyznaje Ci racje i dziękuje za radę)

Wiem o tym aż za dobrze, ale tu nie miałem wyjścia- nie moglem przerobić kostek na Quick. Na kolejnym pokazie jednak z pewnością tak zrobię.

@kameleon, rzeczywiście nie warto dać się naciskać publiczności, ale to nie takie łatwe po stresie z przygotowaniem pokazu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...