Skocz do zawartości

Pozwolenie na strzelanie w ciągu roku


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi


To ja dodam od siebie dla osób zainteresowanych ;) Również potrzebuję takowej zgody w celu zrobienia mini-pokazu na imprezie urodzinowej. Napisałem w tym celu maila z pytaniem do Urzedu Miejskiego. W odpowiedzi otrzymałem dokładne wskazówki wraz z wnioskiem do wypełnienia.

Wniosek zawiera takie dane, jak dane wnioskodawcy, miejsce, czas rozpoczęcia i trwania pokazu, cel, ilość odpalanych materiałów/wyrobów oraz zasady postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń i sytuacji awaryjnych.
Wypełniony wniosek należy wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Urzędu Miejskiego oraz uiścić opłatę skarbową w wysokości 10zł za wydanie decyzji administracyjnej.

Na razie tyle. Co dalej z tego wyniknie, napiszę niebawem :)



No i to jest odpowiedź, ja musiałem trafić na felernego urzędasa co nie chciało mu się sprawdzić i napisał od rzeczy. Ciągnij tą sprawę do póki możesz.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z niej ucieszyłem. Warto by też znaznaczyć, że nadeszła na następny dzień po wysłaniu ;) Zapewniam, że będę ciągnął sprawę do końca, bo bardzo zależy mi na uzyskaniu tego pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem dzisiaj wniosek i mam kolejne informacje. Po rozmowie z Panią inspektor odnośnie szykowanego pokazu dowiedziałem się, że ważną rzeczą jest podana waga wyrobów (ja podałem 15kg, chociaż to zdecydowanie za dużo) i bardzo ważne jest zdanie o tym, że poinformuję odpowiednie służby o pokazie. Chodzi głównie o policję, żeby nie mieć później z nimi kłopotów ;)

Należy się czteropak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wniosku jest masa wyrobów więc chyba chodzi o całkowita masę wyrzutni i reszty. Zawsze można sprecyzować o co dokładnie chodzi. I tak jest to tylko liczba orientacyjna mówiąca im o wielkości przedsięwzięcia, na które mają wyrazić zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

9 czerwca odebrałem decyzję, w której to Pan Burmistrz

Zezwala Panu Pawłowi M(...) zam. (...) na użycie wyrobów pirotechnicznych w (tu określone we wniosku miejsce) w dniu (tu data) w godzinach 21.30-21.50 (takie podałem) w ramach zamkniętej imprezy - przyjęcia urodzinowego (...).


Do tego jest jeszcze kilka punktów wskazujących podstawy prawne owej decyzji i spraw z nią związanych, a także pouczenie o zasadach bezpieczeństwa i porządku.

Pozostało mi poinformować ludzi na komendzie i zabierać się do zakupów w internecie ;) Tyle mojej sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla tego Pana !

Jesteś chyba pierwszym któremu udała się sztuka dogadania z urzędasami - szacun.

I tutaj niestety wychodzi na jaw kolejna przykra prawidłowość - urzędas urzędasowi nie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel tu patrz warszawa. Po prostu mnie spławiono. Na razie niczego nie planuję więc nie będę się użerać z nimi, ale przyjdzie czas że znowu napiszę do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...