Skocz do zawartości

FP3X Krachmen


Mati88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

odpalalem je dzisiaj.
bardzo dobre petardy.
Huk wg mnie lepszy od fp3 small ale oczywiscie duzo gorszy od FP3Big.
Moze jakas lepsza seria nie wiem.
Jak ktos chce jutro mozna jakis filmik ogarnac.
Ps reakcja samochodow jak przy fp3 - czyli parking obok polowa aut alarmy wlaczone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca jest ta petarda. Jeden ze sklepów internetowych również ma w ofercie FP3 X i tam wcale nie jest naspisane, że jest to Krachemn. Szczerze mówiąc miałem już styczność z tą petardą i powiem, że ma niezłego kopa. Jak odpaliłem na boisku, a w pobliżu prawie z każdej strony bloki (jakieś 50 - 100m) to tak zadudniło, że szok. Mocna jest ta petarda. nie pisałbym tego posta, gdyby nie fakt, iż ta petarda wygląda prawie jak FP3 (poligrafia w zasadzie ta sama), jedyna różnica jest taka, że napis i czcionka są ujęte w sposób pionowy, a nie poziomy jak w FP3 Fenix. Nie wiem czy to jakaś pomyłka, czy co. Niemniej jednak petardy są w b.atrakcyjnej cenie a i flara jest różowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FP3 > FP3Small > długo długo nic > piratka > Krachmen

tak to wygląda po moich próbach, przy czym różnica w huku między FP3 a FP3Small jest niewielka, więc biorąc pod uwagę cenę to FP3Small rządzi. Piratki zawsze były dobre i takie są. Krachmen, nie dość że krótki lont to jeszcze słaba, lont tak krótki że strach z ręki odpalać. Osobiście wolę kupić piratki zamiast Krachmena.

Dam Wam taką radę, nie jest to jakieś odkrycie ameryki, a sprawa logiczna, jak sobie kupicie zabawki pirotechniczne to trzymjcie je przez kilkanaście dni w temperaturze pokojowej o niskiej wilgotności (pokój, szafa, na meblach), a gwarantuje Wam, że wybuch będzie znacznie głośniejszy.

Proszę nie komentować mojego postu, bo są to moje opinie oparte na moich testach. Każdy z Was będzie miał inne odczucia akustyczne i nie ma sensu prowadzić dłuższej polemiki na ten temat.
Pozdrawiam Piromaniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


FP3 > FP3Small > długo długo nic > piratka > Krachmen

tak to wygląda po moich próbach, przy czym różnica w huku między FP3 a FP3Small jest niewielka, więc biorąc pod uwagę cenę to FP3Small rządzi. Piratki zawsze były dobre i takie są. Krachmen, nie dość że krótki lont to jeszcze słaba, lont tak krótki że strach z ręki odpalać. Osobiście wolę kupić piratki zamiast Krachmena.

Dam Wam taką radę, nie jest to jakieś odkrycie ameryki, a sprawa logiczna, jak sobie kupicie zabawki pirotechniczne to trzymjcie je przez kilkanaście dni w temperaturze pokojowej o niskiej wilgotności (pokój, szafa, na meblach), a gwarantuje Wam, że wybuch będzie znacznie głośniejszy.

Proszę nie komentować mojego postu, bo są to moje opinie oparte na moich testach. Każdy z Was będzie miał inne odczucia akustyczne i nie ma sensu prowadzić dłuższej polemiki na ten temat.
Pozdrawiam Piromaniaków :)



Ja tak jeszcze nawiążę do 2 wersu pańskiej wypowiedzi. Przyznam Panu rację. Pamiętam parę lat temu, w Nowy Rok znalazłem pod blokiem ACHTUNGA, nie byle jakiego, był to chyba Achtung hestia (tak mi się przynajmniej wydaje a, że jakimś laikiem nie jestem to myślę, że dobrze myślę) :) Achtunga tego umiejscowiłem czasowo na kaloryferze, potem gdzieś chyba w szafce leżał. Minęły jakieś 3 miesięce i zachciało mi się odpalić to monstrum. Wyszedłem na balkon, odpaliłem, paląca się siarka była niczym flara na meczu p/n, po chwili odrzuciłem od siebie tą petardę. Poczekałem trochę, cisza, myślę ale lipa. A tu nagle jakie booom to aż na calutkim osiedlu zadrżała Ziemia w wyniku fali uderzeniowej. Na prawdę jak się podsuszy taki towar, to mocniej "trzepie", wiem co mówię, bo wiem to z autopsji ;) Wiadomo, nikt fajerwerków nie kupuje w domu, zawsze trzeba wziąć na poprawkę transport, czasami kurierski, czasami autobusowy, a na zimę warunki mało temu sprzyjają. A tak sobie parę dni spokojnie podeschnie, a potem grzmotnie jak armata ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagą na pewną ciekawostkę. Mianowicie w sklepie on - line speed - fajerwerki dostępna jest petarda sygnowana pod nazwą FP3X. I nie byłoby tu żadnego problemu, gdyby nie fakt, że zdjęcia przestawiają FP3/New. Nie wydaje mi się, by sklep pomylił fotki z Krachmenem. Krachmen jest czarny, natomiast na zdjęciu widać chcaraterystyczny beżowy korpus z rózowym elementem u nasady petardy. Poniżej przedstawiam link do tego prodsuktu.

http://www.speed-fajerwerki.pl/33-853-FP3+X+20+szt.htm?PHPSESSID=f24c123a3f2980d05c0b3df0b97e542a

Byłem w posiadaniu 2 takich petard (FP3X) a otrzymałem je jako gratis do zamówienia ze speed'a. Petarda wyglądała identycznie jak FP3/New, jedynymi różnicami była czcionka pinowa oraz sygnowanie petardy (FP3X) a także nieco cieńszy korpus niż w przypadku FP3/New. Czy jest może ktoś na forum kto zamówił te petardy i może potwierdzić, czy są to New, czy może Krachmeny.
A i jeszcze jedno, odpaliłem pewngo dnia tą petardą (fakt, faktem że na bosiku a w pobliżu znajdowały się bloki, gdzieś przeczytałem, że moc tej petardy rośnie w miejscach akustycznie zamkniętych) i jej eksplozji towaryszył mniej więcej ten dźwięk:



I z tego co pamiętam flara była koloru czerwonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie piszemy nie o tych petardach
Własnie patrze to orginalne FP3X krachemeny sa takie:
http://www.feniks.sklepna5.pl/feniks/miniaturki/353.jpg
A ja własnie mam FP3X takie jak ty wkleiles !!
i towar mega, krecilem jakies filmiki ale moj przedpotowy aparat nie przemuli tego

ps speed-fajerwerki odpisali mi ze producentem tych ich FP3X jest gaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To zdecydowanie piszemy nie o tych petardach
Własnie patrze to orginalne FP3X krachemeny sa takie:
http://www.feniks.sklepna5.pl/feniks/miniaturki/353.jpg
A ja własnie mam FP3X takie jak ty wkleiles !!
i towar mega, krecilem jakies filmiki ale moj przedpotowy aparat nie przemuli tego

ps speed-fajerwerki odpisali mi ze producentem tych ich FP3X jest gaoo


To ja już sam nie wiem co mam o tym myśleć. To ten towar ze speed'a to FP3/New? Bo skoro mówimy o dużej mozcy (Ty przestestowałeś, ja też miałem okazję), można by chyba się pokusić o stwierdzenie, że albo krachmeny zrobili na prawdę mocne, albo dali podróbę FP3/New, albo po prostu zmienili oznaczenie genialnego towaru jakim jest FP3/New. Co o tym myślisz Lukas1985?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chciałem zwrócić uwagą na pewną ciekawostkę. Mianowicie w sklepie on - line speed - fajerwerki dostępna jest petarda sygnowana pod nazwą FP3X. I nie byłoby tu żadnego problemu, gdyby nie fakt, że zdjęcia przestawiają FP3/New. Nie wydaje mi się, by sklep pomylił fotki z Krachmenem. Krachmen jest czarny, natomiast na zdjęciu widać chcaraterystyczny beżowy korpus z rózowym elementem u nasady petardy. Poniżej przedstawiam link do tego prodsuktu.

http://www.speed-fajerwerki.pl/33-853-FP3+X+20+szt.htm?PHPSESSID=f24c123a3f2980d05c0b3df0b97e542a

Byłem w posiadaniu 2 takich petard (FP3X) a otrzymałem je jako gratis do zamówienia ze speed'a. Petarda wyglądała identycznie jak FP3/New, jedynymi różnicami była czcionka pinowa oraz sygnowanie petardy (FP3X) a także nieco cieńszy korpus niż w przypadku FP3/New. Czy jest może ktoś na forum kto zamówił te petardy i może potwierdzić, czy są to New, czy może Krachmeny.
A i jeszcze jedno, odpaliłem pewngo dnia tą petardą (fakt, faktem że na bosiku a w pobliżu znajdowały się bloki, gdzieś przeczytałem, że moc tej petardy rośnie w miejscach akustycznie zamkniętych) i jej eksplozji towaryszył mniej więcej ten dźwięk:



I z tego co pamiętam flara była koloru czerwonego.



to może być zwykła gafa albo oznakowanie ilości sztuk w opakowaniu ;D nie wiem w czym wy widzicie problem, chyba kierujemy się zdjęciem prawda :blush:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to może być zwykła gafa albo oznakowanie ilości sztuk w opakowaniu ;D nie wiem w czym wy widzicie problem, chyba kierujemy się zdjęciem prawda :blush:


@9ogonuf, to nie kwestia problemu, bo jeżeli są to FP3/New to wspaniale, jeżeli "podróbki" ale też mocne, to ja jestem za. Ponadto, czytałeś, że petardy ze Speed'a są od Gaoo, a FP3/New Fenixa, albo tego Importer Wilno.... Sztuk w opakowaniu jest 20, a nie 10 przypominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ze speed fajerwerki.
z tego co mi wiadomo to gaoo sciaga krachmena wiec juz sam nie wiem
moze nowy design - nowa mieszanka

huk po filmikach jest calkowicie inny bardziej basowy i duzo mocniejszy


Wiec jesli juz kupujecie FP3X to tylko te z dizajnem jak FP3 (na nich pisze FP3X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ta petarda to porażka,ojciec nieświadomie ją kupił myśląc że to fp3 new, ale jak zwykle mam jc05 i fp3 new te 2 ostatnie są dużo lepsze chodz też nie ma szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na Fm Krachmen jest opisany jako najglosniejsza petarda na polskim rynku heh..
Mialem cala paczke rok temu i bylo to tak, ze jedna wybuchala bardzo glosno tak jak FP3 a druga wybuchała podobnie jak petardy z serii Jumbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem te petardy rok temu i nie polecam. Słabe. Wystrzelałem połowę paczki i oddałem jakimś dzieciakom na mieście w sylwestra, bo mi się strzelać nie chciało już nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest głupie w fp3X, że może się trafić fajna seria a może beznadziejna.
Mi się trafiła bardzo dobra seria i wali prawie jak FP3 od jorge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...