Skocz do zawartości

Apel do wszystkich !


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witus - krytyka ok, ale KONSTRUKTYWNA.
Opinie niektórych mogą jedynie popsuć dobre imię firmy, bez żadnych powodów.
Można tylko odnieść wrażenie, że gdy oceny pokazów będą ok, wtedy tak samo nie będzie odzewu osób "z branży", które zobaczą to forum i pomyślą " po co się mieszać do jakichś dzieciaków". Niestety, tak można pomyśleć czytając niektóre posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że opinie mogą popsuć renomę danej firmy, to już akurat nie nasz problem. Tutaj wszystko leży w rękach użytkowników i to od nich zależy. Nie możemy ograniczać, forum jest wolne. Poza tym - przykład z życia. Dany film profesjonaliści mogą odebrać dobrze, uważając go za dzieło w swojej klasie, a widzowie powiedzą, że jest to nudny "tasiemiec", którego nie warto oglądać.

A jeśli chodzi o osoby z branży - to od nich to zależy, czy chcą się odezwać. Jeśli widzą, że opinie są głupie (bo takowych jest sporo), ale zauważają także, że jest garstka osób, która podchodzi do tego naprawdę profesjonalnie, to wtedy nie będą przejmować się tymi opiniami rzekomych "profesjonalistów". To w interesie firmy leży kontakt z nami... my staramy się o to cały czas, ale bez znaczącego rezultatu.

[ Dodano: 2009-01-14, 20:44 ]
W zasadzie najlepszym pomysłem byłoby zwiększenie różnic pomiędzy portalem a forum. Na portalu relacje z pokazów pisałyby tylko osoby naprawdę znające się na branży (wybrane przeze mnie, Wapstera) i wtedy te opinie byłby prezentowane dla firm.

Na forum zaś każdy mógłby skomentować pokaz w dowolny sposób, jak mu się podoba. Niestety, tutaj jest jedna rzecz. Mało komu się chcę pisać, a nawet jeśli ma chęci - to ogólny poziom napisanego tekstu po prostu nie nadaje się do publikacji i prezentacji dla firm. Ja na przykład z chęcią pisałbym relacje z pokazów, ale mieszkam w mieście, gdzie jest jeden-dwa pokazy w roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1

Tak na szybko przeczytałem i sie tak zastanawiam. Firmy organizujące pokazy, mają wapstera głęboko w 4 literach. A z drugiej strony niektórzy są nie zadowoleni jak oceniane są ich pokazy, to może wy byście się wykazali czymś, a nie tylko wymagacie. Zresztą kto sugeruje się opiniami na tym forum ? Czy to wam aż tak naprawdę psuje wizerunek ? czy inni ludzie z branży czytając posty forumowiczów i widząc ich wiek w profilu sie tym przejmują ? Ja na przykład bym tego nie brał do siebie. Jedną z kilku osób chyba najrozsądniejszą jest fpshooter widać że coś wie zawsze potrafi rozwinąć swoją wypowiedź nie podlizuję mu sie bo nigdy mi nie zależało na tym żeby być z nim w dobrych relacjach. velibrum również coś nie coś wie, ja osobiście lubię fajerwerki ale aż tak sie tym nie interesuję, witus też może czymś się potrafi wyróżnić (z fajerwerków amatorskich), natomiast reszta jakoś według mnie nie bardzo nie chce nikogo obrazić ale np mpiwowski* według mnie aż taką wiedzą nie grzeszy (i tak jak mówiłem ja również)

A już na pewno nie powinniście publikować takich materiałów jak np. fotka nr 25 z linku
http://fpshooter.fotosik.pl/albumy/454847.html


Powinniśmy tylko oglądać pokazy i oceniać pozytywnie, a to że niektórych userów interesuje to jak wygląda taki pokaz od wewnątrz to już raczej was nie obchodzi bo nie, to taką tajemnica zawodową jest owiane.

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem, ja tak po prostu to odebrałem. Dalej nie będę pisał bo już inni napisali

Edit:// A jeszcze jedno

* wymieniłem go dlatego ponieważ z tego forum ja i on np w tym roku mieliśmy największe stuffy a kwota wydana na fajerwerki różniła się raptem 200-300 zł. Jak juz mówiłem głównie mnie interesują efekty mało mnie obchodzi ile jest prochu, ile opóźnienie wynosi itp a użytkownicy z tego forum w 80% po prostu chcą kupić dobre fajerwerki i mieć ładnego sylwka nie ma tu profesjonalistów którzy będą brali pod uwagę wszystkie rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Pan Felix znawca wszystkiego i fontanna mądrości :wink: cóż za zbieg okoliczności, że przypadkiem opisałeś mnie w 15 swoich postach w niedługim okresie czasu :twisted: . Aż taki popularny jestem.

Taka wiedzą nie grzeszę???? heh. śmieszny jesteś. Prawie zawsze potrafię każdemu pomóc i trafnie oceniam pokazy. Przynajmniej reszta tak uważa, ale mów co chcesz.Niech userzy to rozstrzygają.

Co do zdjęcia fpshootera to ani fp ani ty Felix nie macie racji. A szczególnie fp, dziwie się bo sam powinien chyba wiedzieć, że niektórych rzeczy z tych zdjęć nie powinien robić i jakby przypadkiem ktoś taką fotę z policji zobaczył to firma mogła by mieć przerąbane a to dlatego, że zezwoliła na takie rzeczy. I policje by to nie obchodziło czy szef zezwolił tylko, że wpuścił i doszło do tego co na focie i koniec. Więc jeśli fp tak bardzo lubi tą swoją firmę to powinien należycie uważać. Tak właśnie działa się przeciw firmie. Felix Pan z GR nie napisał, że nie wolno wejść tylko nie wolno robić niektórych rzeczy. To, że się wejdzie i kilka fot zrobi to raczej nie problem

Co do oceniania pokazów na forum. To jedyne kroki jakie można podjąć to jakiś post instruktażowy, żeby forumowicze mogli go przeczytać. I trafniej oceniać pokazy. Lecz mimo tego pewnie tego nie przeczytają a zmusić ich do należytego pisania też się nie da. Bo nawet jakbyśmy zrobili jakiś schemat to i tak by nie pisali według niego. Takie właśnie są fora dla ludzi :wink:

PS: I kolejna racja z tymi importerami, że my pierwsi musimy podjąć te kroki by do nas przychodzili, ale niestety jest też tak, że my im proponujemy różne formy współpracy itp. a oni zero odzewu :???: i tu jest problem

PS2: i większa kultura powinna być na forum bo jak ktoś np. z firmy zobaczy jak się dzieci na shoutboxie wyzywają to od razu ucieka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1
Ty Pan Felix znawca wszystkiego i fontanna mądrości :wink: cóż za zbieg okoliczności, że przypadkiem opisałeś mnie w 15 swoich postach w niedługim okresie czasu :twisted: . Aż taki popularny jestem.

Taka wiedzą nie grzeszę???? heh. śmieszny jesteś. Prawie zawsze potrafię każdemu pomóc i trafnie oceniam pokazy. Przynajmniej reszta tak uważa, ale mów co chcesz.Niech userzy to rozstrzygają.


Panie Piotrze, mówiąc o tym że nie grzeszy pan wiedzą miałem na myśli fajerwerki profesjonalne. Porównując twoje posty np z postami fpshootera uważam że on wie sporo więcej, Ja również potrafię pomóc jeżeli chodzi o dobranie stuffu i w tym przypadku ty również, ale jakoś wiedzą ogólną mi nie imponujesz. i NAPISAŁEM

według mnie aż taką wiedzą nie grzeszy (i tak jak mówiłem ja również)


Czytaj ze zrozumieniem bo w wieku 17 lat już powinieneś to potrafić.

opisałeś mnie w 15 swoich postach w niedługim okresie czasu


z matmą również problem. Wolę w poście opisać niż wymyślać jakieś brednie i pisać na sb.

Powinienem się kiedyś z tobą zgadać, albo podać sobie ręce albo odbić po twarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twojej informacji. To ja bardzo skrótotowo opisywałem moje poprzednie pokazy. Bo mi się po prostu długich postów nie chciało pisać. I chyba po tym wyciągnąłeś takie wnioski. Ale ok teraz specjalnie dla ciebie będę pisał długie rozwinięte posty :wink:

PS: Skąd miałem wiedzieć, że mówisz o fajerwerkach profesjonalnych tylko. Nie napisałeś tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1
Dla twojej informacji. To ja bardzo skrótotowo opisywałem moje poprzednie pokazy. Bo mi się po prostu długich postów nie chciało pisać. I chyba po tym wyciągnąłeś takie wnioski. Ale ok teraz specjalnie dla ciebie będę pisał długie rozwinięte posty :wink:

PS: Skąd miałem wiedzieć, że mówisz o fajerwerkach profesjonalnych tylko. Nie napisałeś tego.


Nie chodzi mi o pokazy tylko o np taki temat

http://www.forumfajerwerki.pl/viewtopic.php?t=3504

Do fajerwerków amatorskich nic nie mam, znasz sie na tym i ja również coś wiem nawet dzięki temu że kupujemy tyle i wtedy na własnej skórze testujemy rzeczy i łatwiej userom przekazać wiedzę i doradzić co lepiej kupić.

W pokazach nie musisz pisać 15 linijek. Ja sam komentuje krótko w 3-4 zdaniach bo jak mi się podoba to oceniam dobrze jak nie to inaczej, nie widzę sensu rozwijania swojej wypowiedzi i komentowania pojedynczych użytych efektów. I niech firmy za wiele nie wymagają od tych osób co komentują.

Koniec offtopu. Postów nie kasuj tak jak ostatnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix wbił do tematu i już burdel sie robi.
Wiesz co? Teraz inni patrzą jak w kolejnym temacie Felix prowokuje i rozpoczyna sie nowa kłótnia.
I jak to wyżej mpiwowski napisał

PS2: i większa kultura powinna być na forum bo jak ktoś np. z firmy zobaczy jak się dzieci na shoutboxie wyzywają to od razu ucieka

Teraz mamy przykład i w wielu postach, to ty Felix jestes przyczyną zamętu na forum i wielu kłótni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęcia fpshootera to ani fp ani ty Felix nie macie racji. A szczególnie fp, dziwie się bo sam powinien chyba wiedzieć, że niektórych rzeczy z tych zdjęć nie powinien robić i jakby przypadkiem ktoś taką fotę z policji zobaczył to firma mogła by mieć przerąbane a to dlatego, że zezwoliła na takie rzeczy. I policje by to nie obchodziło czy szef zezwolił tylko, że wpuścił i doszło do tego co na focie i koniec. Więc jeśli fp tak bardzo lubi tą swoją firmę to powinien należycie uważać. Tak właśnie działa się przeciw firmie. Felix Pan z GR nie napisał, że nie wolno wejść tylko nie wolno robić niektórych rzeczy. To, że się wejdzie i kilka fot zrobi to raczej nie problem


Mpi muszę się odnieć do tego co napisałeś, wszystko było zgodnie z przepisami. Napisz mi na PW jakie zachowania zaobserwowałeś? jestem bardzo ciekaw. Poza tym na, wszelkie fotki z bliska tyczą się materiałów nieuzbrojonych w zapłonniki... nie istnieją przecież przepisy zabraniające fotografowania wyrobów profesjonalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba część fotek zniknęła bo zmieniła się ich numeracja.
Dla jasności wyjaśnię.
Miałem na myśli fotografię, na której nieznana mi osoba, trzymająca w ręce taker (inaczej zszywacz), siedzi przy i pochyla się nad skrzynką załadowaną szelkami.
Taker to najgroźniejsze narzędzie w rękach pirotechnika.
I dlatego też słusznie zakazano ich używania do prowadzenia prac z piro w większości krajów UE.
Znam Niemca, który stracił w ten sposób rękę do łokcia, i dobrze że tylko tyle.

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, apel był, nikt nie chce pomoc... i przynajmniej nie marudźcie o głupotach.
Jak ktoś będzie chciał coś wnieść ciekawego do forum, dać pomysły, przyczynić się do większej profesjonalizacji proszę pisać do mnie, może tu lub porostu wprowadzić to w życie.

Wasze marudzenia w tym temacie i tak nie zmienią chęci współpracy polskich firm:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co niektórych handlarzy/pirotechników. Ogarnia ich złość gdy widzą złą opinię o ich firmie. Co gorsza osoby, które wystawiają takie komentarze zazwyczaj nie miały styczności z jakimś produktem (bądź pokazem) na żywo. Napisali sobie posta, bo jak im się uzbiera, to będę mieli wyższą rangę na forum. Nasz portal może i jest gazetką marketu, ale też daje możliwość wystawienia własnej oceny. To, że ta ocena jest trochę nieobiektywna, to nie nasza sprawa.

Odnoszę wrażenie, że większość firm nie odpowiada na apele współpracy z kilku względów. Są zasypywani ogromem maili, nie mają czasu odpowiadać na błahe sprawy. Być może w ogóle nie zaglądają do skrzynki mailowej. Interesuje ich kontakt bardziej formalny: osobisty, telefoniczny, listowny (koniecznie w poważnie wyglądającym papierze). Próbował ktoś takiego? Ja na przykład nie mogłem się doczekać odpowiedzi emailowej od pewnej hurtowni. Zadzwoniłem... i wszystko gra :)

osoba, trzymająca w ręce taker (inaczej zszywacz), siedzi przy i pochyla się nad skrzynką załadowaną szelkami.
Taker to najgroźniejsze narzędzie w rękach pirotechnika.
I dlatego też słusznie zakazano ich używania do prowadzenia prac z piro w większości krajów UE.
Znam Niemca, który stracił w ten sposób rękę do łokcia, i dobrze że tylko tyle.
Może tak nawiasem zapytam. Jak można stracić rękę przez zszywacz? Brzmi trochę niedorzecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyobraźni koledzy.
Np. zszywka, która ma przytrzymać stopinę uderza w inną, starą nie usuniętą ze skrzynki.
Powstaje iskra, która zapala stopinę i natychmiast zostaje odpalona szelka.
Jeśli robi się to w taki sposób jak na zdjęciu, to nieszczęście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie, bo nie za bardzo mogłem załapać o którą fotkę chodzi. Zgadza się usunąłem 2 zdjęcia z moją "gębą" - tak nawiasem dawno już miałem to zrobić. A zdjęcia były pozowane, a z tym akurat chyba było tak, w ręce był ten nieszczęsny zszywacz bo akurat skrzynka była gotowa do ofoliowania. A co do tego pochylania to przesada, a właściwie wina perspektywy. W USA pirotechnicy w bardziej zgarbionych pozach odpalają ręcznie całe pokazy (w Polsce co poniektórzy też). Musiałem przejrzeć moje zasoby na dysku i to jedyne tego typu zdjęcie z tego pokazu jakie znalazłem. A tak w ogóle aktualnie firma stosuje zupełnie inny patent na moździerze...

EDIT# A tak przy okazji fotka z pokazu przy PKiN czy to aby bezpieczna odległość od fasady budynku? Poleci sobie taka szelka krzywo walnie w ścianę... nie będę kończył co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W USA pirotechnicy w bardziej zgarbionych pozach odpalają ręcznie całe pokazy....


Za dużo discovery oglądasz...:) To była bzdura zaaranżowana w celu podniesienia atrakcyjności programu. Inna sprawa, że wpuszczenie tego wariata pomiędzy skrzynki z flarą motoryzacyjną :lol: , było obłędem. Ciekawe kto by beknął, jakby mu łeb urwało?


... czy to aby bezpieczna odległość od fasady budynku? Poleci sobie taka szelka krzywo walnie w ścianę... nie będę kończył co dalej...


No i co się takiego stanie tej pełnej ścianie? Ryzyko zawsze istnieje, ale bez niego nie było by żadnych pokazów. W takich zabawach używa się sprawdzonych materiałów.
Poza tym po co jest ubezpieczenie?
Widziałem naprawdę gorsze rzeczy, Ty zapewne też.
G.M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiG to nie discovery tylko prawda... kolesie w stanach często są szaleni... i robią tak całkiem "profesjonalene" firmy, a nie nawaleni kolesie na 4. lipca. A wieści mam powiedzmy z drugiej ręki czyli od osoby już parę lat mieszkającej w (h)Ameryce, co widziała na żywca takie wyczyny. A BTW w Polsce też w zeszłym roku ktoś podobno taką manianę odstwił i nie był to pokaz na weselu z użyciem tylko baterii bo i szelki były. Jestem w stanie w to uwierzyć po obejrzeniu filmów na yt, gdzie widać dwie zgarbione postacie z "flarami" biegające po strefie piro... ciekawe co napisali w rubryce system odpalania...

A co do BHP i PPoż to masz rację widywałem już w życiu różne cuda w stylu odpalania Oktavii 6" i to nie jednej z miejsca gdzie do spacerujących ludzi było może 40 m z czego 15 m w pionie... nie napiszę kto tak robił dodam tylko, że nie była to firma z małopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Z tego miejsca, które widać na fotce do elewacji głównej wieży Pałacu jest ok. 50 metrów.
Ładunki wystrzeliwane są równolegle do tej wieży, i mamy ok. 25 metrów zapasu na wiatr.
To co widać na zdjęciu to nadbudówka na dachu Teatru Dramatycznego w jednym z narożników Pałacu.
W trakcie pokazu dachy są monitowane przez strażaków z tarasu widokowego na 30 piętrze.
Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ok myślałem, że to jest ściana budynku.
A B&G poniżej specjalna dedykacja dla Ciebie....
tak to się robi w (h)Ameryce
Tym razem szelka wybucha 2 nad ziemią...
Mi to bynajmniej na Discovery nie wygląda, a ogólnie polecam kanał tego kolesia. Aż się dziwę, że on jeszcze cały jest. Na kanale m. in. Thunder over Louisville z bardzo bliska...
Tak jak mówiłem tam takie praktyki są nagminne...
PZDR,
fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mondzioły :mrgreen: , skaranie boskie.
Pewnie jednorazowych, niskobudżetowych chińczyków zatrudniają do odpalania :)...
Chyba im jeszcze żadnego moździerza nie rozwaliło.
Masakra :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma PYROTECNICO, której pirotechników można podziwiać w akcji na filmach załączonych powyżej to jedna z większych kompanii tego typu w USA. Co do zatrudniania "jednorazowych Chińczyków" to są to jak widać na filmach nie Chińczycy a latynosi. Z chińszczyzny to szelki były... a swoją drogą ci kolesie to raczej dobrego słuchu nie mają. Co do BHP to nawet nie mają ubrań ochronnych, zdarzają się też sceny mrożące krew w żyłach w stylu latających moździerzy, niekontrolowanych wybuchów i mini pożarów. Jak pisałem wyżej, wbrew pozorom w Polsce też można tafić na takich inteligentów.
Nie ma to jak dobry komentarz w stylu: tutaj mamy rury 6" czyli największe na dzisiejszym pokazie, ale czasem strzelamy 12"

EDIT# Studjując strony www.pyrotecnico.com można przeczytać m. in. że każdego roku produkują ok. 2000 pokazów. Co więcej to zdobywcy Złotego Jupitera na ostanim (2008) festiwalu LaRonde w Montrealu o wadze tego trofeum chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jak widać w USA nawet najlepsi mają nieco inne podejście do kwestji bezpieczeństwa niż ma to miejsce w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wracając do tematu tego wątku...
znalazłem w sieci taki oto dokument :

THE BRITISH FIREWORK CHAMPIONSHIP HEATS 2008
COMPETITION RULES AND GUIDANCE NOTES

a w nim m.in. poniższe zasady oceny pokazu konkursowego :

Technical and Lay judges:
i. Range of Products / 20 points
ii. Rhythm of Firing / 20 points
iii. Originality of Design / 20 points
iv. Overall Effect / 20 points
The Technical and Lay judges points will be averaged.

Public:
v. Crowd appreciation / 5 points

Adjudication Committee:
vi. Crew competence / 2 points
vii. Adherence to rules / 3 points
viii. Consistency with firing order supplied / 3 points
ix. Good site layout / 2 points
x. Compliance with submission deadlines / 3 points
xi. Sportsmanship and behaviour on site / 2 points

The total maximum number of points is 100.

Wydaje mi się, że można by na nich oprzeć reguły oceniania pokazów na forum.
Oczywiście ograniczając się do tego co można dostrzec na filmie.

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z pewnością trzeba by było to wpierw przetłumaczyć, a oprócz tego ten sposób oceniania zredukujuą liczbę oceniających do minimum, gdyż nie wielka ilość użytkowników tego zacnego forum posiada odpowiednie kompetencje. A oceny nabijaczy postów,czyli oceniających byle jak aby napisać coś, będą najprawdopodbniej likwidowane.
Chociaż to by było nawet opłacalne patrząc na skale postów sensownych do bezsensownych n:100 gdzie n wynosi liczbe postow sensownych. Ja bym nie miał problemu z oceną z tego schemtu, ale pomyslmy o innych.

pozdrawiam pokepim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem, że nie potrzeba tego tłumaczyć.
W wolnym przekładzie:

Jury (profesjonaliści i laicy):
i. Różnorodność efektów
ii. Synchronizacja z podkładem
iii. Oryginalność pokazu
iv. Efekt ogólny
Brana jest średnia ocen wystawionych przez jury.

Publiczność:
v. Uznanie tłumu

Nadzór:
vi. Kompetencje zespołu
vii. Przestrzeganie regulaminu
viii. Zgodność wykonania ze scenariuszem
ix. Organizacja placu
x. Przestrzeganie terminarza
xi. Duch sportowy i zachowanie

Możliwa do osiągnięcia liczba punktów to 100.

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem, że nie potrzeba tego tłumaczyć.
W wolnym przekładzie:

Jury (profesjonaliści i laicy):
i. Różnorodność efektów
ii. Synchronizacja z podkładem
iii. Oryginalność pokazu
iv. Efekt ogólny
Brana jest średnia ocen wystawionych przez jury.

Publiczność:
v. Uznanie tłumu

Nadzór:
vi. Kompetencje zespołu
vii. Przestrzeganie regulaminu
viii. Zgodność wykonania ze scenariuszem
ix. Organizacja placu
x. Przestrzeganie terminarza
xi. Duch sportowy i zachowanie

Możliwa do osiągnięcia liczba punktów to 100.

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki


myślę, że część z tych podpunktów była by zbędna. Takie jak:


viii. Zgodność wykonania ze scenariuszem (rzadko kiedy znamy scenariusz)
x. Przestrzeganie terminarza
xi. Duch sportowy i zachowanie

reszta jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że oceny są często formułowane na podstawie filmów, a ponadto nawet jak ktoś widział pokaz na żywo to nie znaczy, że zna szczegóły techniczne to z punktów przytoczonych powyżej kryteriów pozostają właściwie tylko pierwsze 4. Pozostałe to zagadnienia techniczne, do których oceniania potrzebna jest wiedza dostarczona/zdobyta u źródła, czyli wykonawcy. Z premedytacją pomijam punkt v odnoszący się do reakcji tłumu bo to tylko na żywo można ocenić. Ja proponowałbym wprowadzenie klauzuli pokaz oceniona z punktu widzenia widza/telewidza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...