Skocz do zawartości

Apel do wszystkich !


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym tj. 13.01.2009 otrzymałem maila od Pana Zbigniewa Kubickiego z firmy Goldregen.
Pozwolę sobie zacytować:

[...] A tak przy okazji, mam kilka uwag dotyczących forum.
Zakładam, że staracie się, aby miało charakter

jak najbardziej profesjonalny.
Jednak od pewnego czasu przybiera ono, podobnie jak portal, formę
gazetki reklamowej supermarketu.
Rozumiem, że staracie się zaprezentować artykuły, które są dostępne
na rynku, ale te informacje nie powinny przytłaczać forum.
To chyba nie najlepszy kierunek.
Myślę, że gdzieś zgubiliście sens funkcjonowania każdego forum tj.
wymiana informacji, doświadczeń, poszerzanie wiedzy itp.
Możecie mieć, a w zasadzie już macie ogromny wpływ, na kształtowanie

poglądów i gustów swoich młodych czytelników.
Róbcie to więc świadomie i ostrożnie, żeby nie poczynić w tym
zakresie
"strat".

Część osób z "branży" uważa, że sposób w jaki są prezentowane ich
pokazy
na forum, szkodzi wizerunkom ich firm.
Ich klienci poszukując informacji w internecie trafiają na komentarze z

Waszego forum.
A te komentarze i oceny, które ostatnio czytam na forum są coraz
bardziej amatorskie.
Ocena, jeśli już się pojawia musi być obiektywna i rzetelna.
Nie można przecież oceniać każdego pokazu 8/10, bo staje się to w
końcu
żenujące i śmieszne.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że część czytelników forum
nigdy
nie widziała profesjonalnego pokazu i kieruje się emocjami.
Może ustalcie jakieś zasady oceniania pokazów, jakieś kryteria,
którym
oceniający będą musieli się podporządkować.
Np. synchronizacja z podkładem, dobór efektów, ich kompozycja itd. a
dopiero na koniec ogólne wrażenie estetyczne.
I niech te składowe będą prezentowane wraz z oceną końcową.
Zróbcie coś z tym bo inaczej będzie Wam coraz trudniej nawiązać
kontakt
z firmami pokazowymi.
Może trochę zbyt marudzę ale tak już mają ludzie w podeszłym wieku
:)

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki


Myślę, że musimy wziąć sobie do serca to co napisał Pan Kubicki. W końcu nasze forum o tej tematyce jest największe w Polsce i jest odwiedzane nie tylko przez amatorów i fanów fajerwerków ale także przez osoby z branży.
Po pierwsze powinniśmy zastanowić się nad tym co napisał Pan Kubicki, czyli ułóżmy kryteria wg jakich będziemy oceniać pokazy ogni sztucznych. Niech to nie będzie zwykłe "podobało mi się/ nie podobało mi się" tylko niech to będzie w miarę fachowa ocena. Owszem, profesjonalistami nie jesteśmy ale nasze oceny i komentarze niech będą jak najbardziej obiektywne i wystawiane wg danych kryteriów. Kryteria możemy wymyślić sami albo zwróćmy się z prośbą pomocy właśnie np. do firmy Goldregen.
Po drugie niech osoby, które nie wiedzą po co jest forum dyskusyjne odpuszczą sobie kłótnie i wypisywanie bzdur. Forum jest czytane także przez osoby poważne a takie zachowania jakie nie raz widać są nie na miejscu i często irytują czytelników.

Dziękuję,
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, to kto jak ocenia, to jest indywidualna sprawa każdej osoby.
Każdy inaczej może ocenić pokaz, co innego wymienić, co się spodobało. Nie wiem po co ten "apel"...
A i tak juz co raz mniej sie widuje wypowiedzi które nic nie wnoszą, z resztą średnia wieku na forum wiemy jaka jest niestety i nic sie nie poradzi na to, chyba że chcecie wszystkich trzymać krótko to ja nie wiem jak to będzie wyglądać.
I znów będą takie rubryki jak w dziale o wirtualnych pokazach...

Zakładam, że staracie się, aby miało charakter jak najbardziej profesjonalny.

Tak, staramy się, ale jak już mówiłem o średniej wieku, ze wszystkich sie nie zrobi profesjonalistów, bo większość ludzi ogląda tu efekty poszczególnych fajerwerków, pokazy to inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by to jak najbardziej pasowało , w koncu musza byc jakies zasady .A Tak to niektorzy wypisuja bzdury , ktore nie dotycza danego Tematu :) Wiec prosilbym Administratorow o zastowanie takich zasad na forum . Wkoncu forum , ktore jest najczesciej odwiedzane , musi byc porzadne . Niektorzy wogole nie wiedza nawet co napisac o danej np : wyrzutni . , wiec bardzo by im sie to przydalo , nawet mi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpiwowski, pozwól także innym na kształtowanie forum. Najlepiej byłoby gdyby osoby zainteresowane ( tj. Ci którzy również chcą mieć udział w tworzeniu kryteriów, bo takie niewątpliwie należy zrobić, napisały w tym temacie ).

W dużej mierze Pan Kubicki ma rację, jednakże informacje o produktach są bardzo potrzebne. Stronę tą odwiedza wiele pirotechnicznych "laików", co samo w sobie jest już powodem do zakładania odpowiednich tematów ( czyli prezentujących artykuły ). Wiadomo przecież że osoba która przychodzi tutaj ma jakiś cel. Na przykład poznanie efektu, filmu danego produktu. Gdyby nie było tej formy " gazetki supermarketowej " z pewnością serwis zostałby zalany przez tematy nie mające ładu i składu. Myślę że klasyfikacja na rodzaje oraz importerów fajerwerków jest słuszna.

Niestety w drugim aspekcie jaki Pan poruszył jest wiele prawdy. Osoby piszące w dziale "pokazy sztucznych ogni" nie znają kryteriów oceniania jakie powinny stosować. Również sam autor danego tematu nie ma wystarczających informacji o pokazie na którym był i o którym dyskutuje. Często w grę wchodzą takie problemy jak warunki pogodowe, ukształtowanie terenu, odległość od publiczności itp.
Tego po filmie nie da się wywnioskować.

Nasze forum jest otwarte na osoby "z branży", szczególnie jeśli uważają one że komentarze dotyczące ich firmy są niesłuszne.

Jednocześnie nie da się uniknąć błędnych opinii wydawanych przez tych mniej doświadczonych userów. Nie można tego zabronić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w grę wchodzą takie problemy jak warunki pogodowe, ukształtowanie terenu, odległość od publiczności itp.
Tego po filmie nie da się wywnioskować.


Owszem tylko skąd my mamy to wiedzieć jak niektóre firmy nie chcą nam powiedzieć tych informacji.

Z resztą się zgadzam że powinny być kryteria np takie jak mpi wyznaczył do oceny pokazów RTC

Muzyka: w skali od 0 do 10 (Muzyka użyta przy pokazie)
Synchronizacja z muzyką: w skali od 0 do 10
Efekty: w skali od 0 do 10
Zakończenie pokazu: w skali od 0 do 10
Dodatkowe efekty: w skali od 0 do 10 (czyli lasery lub fontanny wodne także użyte w pokazie)
Film: w skali od 0 do 10

Myślę że takie coś było by najlepsze :razz:


Edit do postu mpiwowskiego (ten na dole) :razz:

To była luźna propozycja wiem że na żywca skopiowałem. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa wziąłeś całą listę z wirtualnych pokazów i nawet zapomniałeś usunąć (czyli lasery lub fontanny wodne także użyte w pokazie)

Niestety jest to bardzo ogólny schemat. Trzeba się znacznie bardziej w to wgłębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT# Postanowiłem to dopisać na początku bo nie wszyscy pewnie dobrną do końca. Forum z założenia powstało w celu dyskusji na temat komercyjnej pirotechniki - obecnie NWP, a działy o pokazach pojawiły się niejako przy okazji. Ja gdzie indzie działam pod innym nickiem a tu mogę swobodnie wypowiadać się wyrobach, którymi gardzą na innych forach bo "brzydzą się komercją"
Powiem tak ocena pokazu to kwestia bardzo subiektywna i to z wielu względów, a przede wszystkim czy się widziało go na żywo, czy tylko na filmie. Wg. mnie wprowadzanie listy kryteriów nie jest najlepszym pomysłem. Najważniejsze jest, aby zaakcentować czy ocenia się z punktu widzenia widza czy telewidza. A firmy same często utrudniają ocenę, bo np. skrywają budżet a jak już kategoryzujemy to nie można wrzucać do wspólnego worka pokazu za 5k i 50k zeta bo to się mija z celem. Trzeba by wprowadzić coś w stylu przedziałów cenowych i tam porównywać pokazy, ale z braku danych raczej nie będzie to możliwe.
Cóż panu Kubickiemu, może się nie podobać, że oceniłem pokaz z WOŚP na 9 a nie na 10. Dla mnie nie jest ważne, że to jest jeden z 3 największych pokazów jakie co roku odbywają się w Polsce i są wykonywane przez polskie firmy (WOŚP Warszawa i Wianki w Wawie i Krk) liczy się subiektywne odczucie estetyczne. Trudno przypuszczać, że odbieram taką oceną klientów skoro w innym poście napisałem, że Goldregen i Grom-Zbig to firmy, które przykładają największą wagę do perfekcyjnej synchronizacji z muzyką za co wielki szacunek.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia pisanie całej prawdy i nie uprawianie wazeliniarstwa, jak piszę np., że firma strzelała 6" z odległości 50 m od publiki to chyba w interesie wszystkich jest, aby taka sytuacja się nie powtórzyła? Czy nieco z innej beczki jak napiszę, że zadymienie znacznie pogorszyło odbiór widowiska i dodaję, że skoro strzela się w listopadzie czy grudniu to można się spodziewać kondensacji dymu i użyć np. mniejszej ilość komet oraz strobo, czy wulkanów bo te wyroby emitują najwięcej dymu to też tym raczej nikogo nie pokrzywdzę. Zawsze gdy pokaz odbywał się np. w deszczu i widzę, że wszystko poszło ok to tylko chwalę, a nie krytykuję bo to świadczy o profesjonalnym zabezpieczeniu materiału...
To by było na tyle...

PS Jak chwalę/krytykuje to staram się to robić w sposób konstruktywny i obiektywny nie patrząc na firmę to, że mam w opisie napisane Nakaja Art RLZ nie oznacza, że nikogo innego nie pochwalę, albo że wszystkie ich pokazy są super - taki już ze mnie lokalny patriota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że każda ocena jest i będzie subiektywna.
Nawet jeśli zdecydujecie się w jakiś sposób uporządkować zasady ocenienia pokazów to nadal oceny częściowe będą subiektywne, ale można mieć nadzieję, że nad każdym z elementów składowych oceny szanowny oceniający pochyli się z uwagą, a może nawet z zadumą.
Przyniesie to wymierne korzyści również samym oceniającym ponieważ zaczną zwracać uwagę na elementy pokazów, do których dotychczas nie przywiązywali wagi lub też nie zdawali sobie sprawy z ich istoty.

Wiele firm nie chce się poddawać ocenie z obawy o jej wynik, a w konsekwencji jej wpływ na ich pozycję rynkową.
Rynkiem rządzi klient, który często kieruje się jedynie zasłyszanymi opiniami i informacjami uzyskanymi z trzeciej ręki.
Jak to mówią, informacja to pieniądz, a źródłem tych informacji jest m.in. Wasze forum.
I zapewne z tego też powodu część kolegów z branży, z niechęcią czyta wasze komentarze.

Inna kwestia to brak wiary wielu firm w swój profesjonalizm oraz pozycję na rynku, i za tym idąca obawa utraty klienta w przypadku ujawnienia swoich planów biznesowych.
Z tego też powodu zapewne firmy te niechętnie udzielają Wam jakichkolwiek informacji nt. realizowanych pokazów.

Absolutnie nie namawiam Was do podlizywania się komukolwiek, i wystawiania ocen na wyrost lub pisania "życzliwych" komentarzy, a w szczególności nie podlizujcie się firmie Goldregen, bo już od podstawówki nie lubimy lizusów :lol:

Pozdrawiam serdecznie,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty i stwierdzam że poprostu wystarczyło by gdybyśmy nie pisali nazw firm które organizowały dany pokaz (Może źle to zrozmuiałem więc prosze o wyrozumiałość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo dobrze, że zdecydował się pan tutaj napisać. Wracając do kwestii ocen, myślę, że 90% użytkowników zagląda na to forum w celu zdobycia wiedzy na temat pirotechniki komercyjnej, a właściwie w celu weryfikacji listy zakupów przed Sylwestrem, i to był główny cel powstania tego forum, czyli dostarczenie wiedzy na temat artykułów, które przeciętny Kowalski może nabyć bez koncesji i pozwolenia. Tematy związane z pokazami pojawiły się, jak pisałem wyżej, jako efekt uboczny. Jestem w stanie zrozumieć, że jeśli ktoś na pisze opinię w stylu "ten pokaz to shit moja ocena 1/10" i dodaje na końcu coś w stylu " firma x w ogóle jest do d..." to zainteresowany może czuć się pokrzywdzony. Z drugiej strony chyba żaden organizator pokazu nie zwróci uwagi na taki komentarz bo jego poziom świadczy o autorze.
Ja jestem jak najbardziej za wolną konkurencją na rynku bez żadnych podchodów. Dla mnie liczy się ogólne wrażenie, a nie kto wykonał dane widowisko. Niestety jak w każdym biznesie jest to drugie dno czyli tworzy się niewidzialna granica, która w dużym stopniu wpływa na to, że firmie "A" łatwiej jest podpisać umowę z "X" niż firmie "B". W związku z czym w sferze dużych pokazów na krajowym podwórku pojawiło się coś w stylu rejonizacji, przez co pokazy stają się często schematyczne, żeby nie powiedzieć nudne z czasem (podkłady muzyczne, dobór efektów ect.). Ja jestem zwolennikiem różnorodności, dlatego dobrze, że pojawiają się kolejne festiwale, na których można porównać firmy z krajowego podwórka z firmami z zagranicy, często o światowej renomie. A tak w ogóle wg. najbardziej miarodajne są nagrody zdobyte podczas zagranicznych festiwali, gdzie nie liczą się układy i układziki. Ja przynajmniej po tym oceniam potencjał danej firmy.
A co do rywalizacji między firmami to wydaje mi się, że firma Goldregen jest aktualnie leaderem na polskim rynku (przynajmniej jeśli chodzi o budżety strzelanych pokazów)... Często wydaje mi się, że mniejsze firmy nawet nie starają się zaistnieć, wystarczą im pokazy na festynach, weselach itp. a szkoda konkurencja to najlepszy motor rozwoju. Obecnie firmy strzelające w Polsce pokazy na europejskim poziomie można policzyć na palcach jednej ręki a w takiej Portugalii to brakłoby palców i u rąk i u nóg.
Koniec końców, życzę całej branży wszystkiego najlepszego w dobie kryzysu. Mam nadzieję, że będą pojawiały się kolejne festiwale, na których zwycięzcy nie będą znani z góry.

Pozdrawiam,
fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę się zgodzić z niektórymi Pana tezami, ale jak Pan nadmienił wszystko ma drugie dno.

Faktycznie festiwal czy konkurs to idealne miejsce do poddania się ocenie, ale nie każdy.
Także w tym przypadku istotne jest kto ocenia i jakie ma ku temu kwalifikacje.
Nie chcę tu wymieniać z nazwy naszego krajowego festiwalu, co do którego werdyktów z tego właśnie powodu absolutnie straciłem zaufanie.

Ostatnio obrodziły nam nowe festiwale.
Organizatorami ich są nasze krajowe firmy z branży.
Pojawiają się na nich utytułowane firmy zagraniczne.
Ale czegoś na nich brakuje ...
Czy nie zastanawia kolegów dlaczego nie uczestniczą w nich krajowe firmy?
... bo to prosty, dawno już wypróbowany za granicą, sposób na budowanie swojej pozycji na rynku krajowym, oraz otwieranie sobie tylnej furtki na niektóre festiwale zagraniczne.

Gorzkie to wszystko, ale prawdziwe.
Niestety wszystkim rządzi pieniądz.
A marny pieniądz zawsze wypiera ten lepszy.

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zbigniewie,

pozwoli Pan że będę pisał bez niedomówień i nazywał rzeczy po imieniu.

Rzeczywiście, w roku ubiegłym mogliśmy oglądać kilka nowych festiwali, min. Pyromagic i Pyromachinę. W tym pierwszym Surex podbudował swoją pozycję przyczyniając się do organizacji tego wszystkiego oraz strzelając finałowy, 20-minutowy pokaz finałowy. Jednak na Pyromachinie obok pokazów zagranicznych wystąpił Grom-Zbig ( pokaz pozakonkursowy ), tak więc Pan Z. rzeczywiście miał na celu bardziej stworzenie wyjątkowego projektu łączącego wszystkie dziedziny związane z ogniem, niż podbudowanie tejże pozycji rynkowej. Do Fire&Wind chyba również nie będzie Pan miał zastrzeżeń, bo wyniki były przecież jak najbardziej słuszne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.

Nie chcę aby powstało wrażenie, że próbuję coś ugrać na tym forum.
Broń boże.
Mój mail do Bartosza był prywatny i nie wiedziałem, że go opublikuje.
Każdy z nas "starych wyjadaczy" ma własne doświadczenia i przemyślenia.
Pozostańmy przy nich i nie mieszajmy w głowach młodym czytelnikom.
Niech spokojnie rozważą swoją decyzję.

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

PS.
Tak naprawdę to Grom-Zbig wprosił się już w trakcie trwania imprezy.
Myślę, że Pan P.Z. podjął decyzję o ich występie pod wpływem impulsu, a po czasie pewnie żałuje tego.
Ale projekt jako taki jest niezły, mimo pewnych nie dociągnięć, i warto tą imprezę odwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie coś z tym bo inaczej będzie Wam coraz trudniej nawiązać
kontakt
z firmami pokazowymi.


Hmy... zacznijmy od tego ze żadna firma jeszcze nie nawiązała z nami współpracy, nie licząc SP ale oni to robią pod względem reklamy Swoich produktów przed sylwestrem.


Część osób z "branży" uważa, że sposób w jaki są prezentowane ich
pokazy
na forum, szkodzi wizerunkom ich firm.

Jeśli ta "Część osób z "branży" w ogóle wchodzi na to forum to czemu się nie odzywają???? Jak firmy chcą się pokazywać z dobrej strony to niech uczynią jakieś kroki w tym kierunku, niech piszą w tematach związanych z ich pokazami przecież oni wiedzą najwięcej na tematy Swoich pokazów.

Chcecie podnieś profesjonalizm to pomóżcie! Współpracujcie... tu ludzie naprawdę maja sporo pomysłów czy do pokazów czy do festiwali. Dawajcie wejściówki za kulisy pokazów wiele możecie...!!!

Ale widać nikt nie chce się wyrywać przed szereg! Forum, strona ma duże możliwości reklamowe jak i edukacyjne... jak Wam na tym zależy to włączcie się w to!

Wytykać błędy łatwo, widzę ze jest to konstruktywne wytykanie. Ale bez pomocy ludzi z "branży" i firm istnienie takich przybytków wiedzy.. nie wiadomo czy ma sens...

Jak by co meil gg kom czy inne kontakty znane.!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się rzec no właśnie... po przeczytaniu posta wapa aż się zdziwiłem dlaczego sam od razu nie napisałem w podobnym tonie. Wypowiedzi fachowców przecież są jak najbardziej mile widziane na każdym, nie tylko tym, forum. A jeśli komuś "szkodzimy" to może sam się wypowiedzieć, co i jak i dlaczego tak a nie inaczej było. Chociaż mówi się, że tłumaczą się tylko winni, ale konstruktywna odpowiedź czy choćby odrobina samokrytyki nikomu chyba nie zaszkodzi, co więcej może dać do myślenia, że dana firma ciągle się rozwija i dąży do doskonałości. Dam tu przykład może z trochę innej beczki wiele sklepów internetowych udoskonaliło swoją ofertę i usługi dzięki krytycznym uwagą pojawiającym się na tym forum. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby firmy pirotechniczne podążyły tym tropem.

Co do festiwali, każdy co choć trochę siedzi w temacie wie o co chodzi... dlatego napisałem, że dla mnie ważne są wyniki osiągane poza granicami Polski, bo są po prostu bardziej miarodajne. A bliżej mojego podwórka PyroMachina ma służyć promocji sztuk związanych z ogniem, a nie konkretnej firmy. Myślę, że takie działania służą całej branży a nie tylko wybranym, a zapraszanie tylko zagranicznych firm eliminuje element pomówień o kierowanie się jakimś bliżej nieokreślonym kluczem w czasie wysyłania zaproszeń. Słysząc opinie widzów mogę śmiało stwierdzić, że mimo niedociągnięć zamierzony cel został osiągnięty... oby tegoroczna edycja doszła bez przeszkód do skutku. A pokaz finałowy był od początku w planach i zniknął na 2 tyg. przed imprezą z wiadomych względów ($) kwestii niespodziewanego uczestnictwa G-Z się nie wypowiadam bo musiałbym siedzieć w głowie szefa N-A... z punktu widzenia widzów to był jednak bardzo dobry ruch sam słyszałem wypowiedzi w stylu "no popatrz Polak też potrafi" lub inne w stylu "OMG it's fantastic" czy jeszcze inne "wunderbar" ect.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczynam żałować, że się wychyliłem z tym mailem ... żartuję :mrgreen:

Trudno mi uwierzyć, że któraś firma oleje Was jeśli będziecie ją nękać pytaniami o imprezy.
Kolega Bartosz nie czynił wielkich zabiegów, ale był konsekwentny i słał swoje pytania regularnie, poszerzając jednocześnie ich zakres.
Dlatego w miarę możliwości i czasu odpowiadam mu na pytania i udostępniam materiały.
Widzę na forum, że podobnie czyni np. z Nakają.

Inna kwestia to Wasze ewentualne wejścia w strefę pirotechniczną.
Przepisy wykluczają taką możliwość ze względu na wiek i uprawnienia.
A już na pewno nie powinniście publikować takich materiałów jak np. fotka nr 25 z linku
http://fpshooter.fotosik.pl/albumy/454847.html
Możecie w ten sposób zaszkodzić życzliwej Wam osobie.
Mam nadzieję, że to była pozowana fotografia :wink:

Nie oczekujcie, że firmy same zaczną walić do Was drzwiami i oknami skoro nie widzą ku temu żadnych powodów.
W tej chwili możecie liczyć na przychylność importerów, jak np. wymieniony SP, bo reklamujecie ich produkty, co niestety potwierdza moja tezę z maila do Bartosza o gazetce z supermarketu.

Mistrz nie szuka uczniów, ale wybiera ich sobie spośród tych, którzy zabiegają o jego względy.

Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lata hmy... piwo mi sprzedają... co do uprawnień ok. (przykro mi, trafiają się tu osoby pełnoletnie)
Firma nie powinna odpowiedzieć na jedno proste pytanie po napisaniu 30meili... sory... taki ma być PR??? śmiech na sali
Przychylność (hehe) SP płaci za to.... to jest charytatywna strona?? każda firma ma równe prawa do powierzchni reklamowej!! Tylko trzeba zapłacić prawa rynku...
Co do "gazetki z supermarketu" kilka firm samo się wpraszało aby umieścić ich produkty na stronie.

Wysokie mniemanie dobra sprawa "Mistrz nie szuka uczniów"... klient sam do Was nie trafi jeśli nie będzie reklamy, informacji z trzeciej lub drugiej reki.
My nie musimy trafiać, My wiemy co gdzie i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej gazetki to nie wiem co w tym jest... złego? Większość ludzi jest tu po to, aby wiedzieć co dobrego kupić na sylwestra, znać efekty poszczególnych produktów, a nie ocenić pokaz, więc w ogóle nie rozumiem poruszonego tematu.
W końcu fajerwerki to nie tylko pokazy, dlatego forum głównie jest od poruszania tych tematów, a pokazy to już troche inna sprawa. Pokazy swoją drogą, amatorskie produkty swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, starsi i młodsi szacowni koledzy.
Widzę, że trafiłem swoim mailem jak kulą w płot.
Widocznie źle zinterpretowałem Wasze dotychczasowe działania.
Zróbcie to co uważacie za słuszne i najlepsze dla Was.
Pozdrawiam,
Zbigniew Kubicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem nie spodziewałem się wizyty na zapomnianym przeze mnie profilu na fotosiku. Nie za bardzo też wiem o które zdjęcie chodzi (chociaż się domyślam) te 2 zdjęcia w sumie miały już dawno zniknąć z tego albumu, a że pozowane były to przecież widać ;) Jakby się ktoś pytał to nieletnim nie jestem (w monecie fotografowania też nie byłem) bo raczej o to chyba chodzi. Wiem, że na tych fotkach nie widać, ale na chleb zarabiam sam. Wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami i nikomu te zdjęcia nie wyrządzą krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec argumentów...?
Obojętnie o co chodziło.... jeśli nie będzie chęci współpracy ze strony firm niewiele zdziałamy.
Sp i Kometa zemną rozmawiały.
Reszta importerów i firm organizujące pokazy nigdy mi nie odpowiedziały na meile czy listy wysłane Poczta Polska(polecone).

Jakiś spisek miedzy podziałami? Albo automatycznie usuwane meile z mojego meila:) "niech się odczepi upierdliwy człowiek przecież My nie mamy czasu dla miłośników fajerwerków z Polski" - tak mówią...?:)
Polsce gratulujemy naszych firm powiązanych z fajerwerkami i pirotechnika:)

Dobra widze ze piszac tu wprowadzilem zamet... prosze dalej prowadzic dyskusje na ten temat co byl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wap bez przesady nie jest chyba aż tka źle. Szef Nakaji odpisuje w miarę możliwości podobnie Surex (tutaj nie mówię o moich mailach tylko innych userów). Czasem jest to kwestia braku czasu, czasem nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy średnia wieku na tym forum to 15 - 16 lat, a to raczej nie jest grupa docelowa dla firm organizujących pokazy. Stąd też trochę mnie dziwi w ogóle całe to zamieszanie. Jest jak jest zawsze mogło być lepiej albo gorzej, więc nie ma co gdybać tylko dalej robić swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dłuższego czasu zacząłem zauważać na naszym forum pewną pochyłą linię... nie chodzi tutaj bezpośrednio o same forum, ale użytkowników.

Niestety, ale po prostu jest spora rzesza rzekomych "piromaniaków", którzy po prostu raz na jakiś czas coś napiszą, a w dodatku zrobią to jak "dziecko neostrady". Poziom wypowiedzi jest co najmniej śmieszny, a oceny wyrzutni, czy innych produktów co najmniej komiczne. I z tym trzeba się pogodzić. Wcale nie jest łatwo, aby uzyskać solidną i rzetelną opinię na temat danego produktu.

Nie jesteśmy w stanie zapobiec temu procederowi. Fora są otwarte, nie ma żadnych ograniczeń (i wprowadzenie ich byłoby złym pomysłem), bo taka jest ich geneza. Tak, aby każdy mógł napisać, wypowiedzieć się. A że niestety więcej mamy pseudoprofesjonalistów, niż osób naprawdę znających się na fajerwerkach, to nie jest już nasza wina.

Rozwój w branży następuje bardzo dynamicznie. Dzięki naszemu portalowi oraz forum, ludzie mają znacznie większe pojęcie na temat fajerwerków. Większość potrafi już poprawnie rozróżnić typ fajerwerków, co kiedyś, kiedy tu nie wpadali nie zawsze było możliwe... wiedza się zwiększa, użytkowników przybywa - to jest dobre, ale Ci użytkownicy nie zawsze niosą "dobroci".

Będę tutaj szczery... jeśli kupuję coś na sylwestra - jakąś baterię chociażby, to raczej opinia ludzi na forum to dla mnie sprawa drugorzędna. Sam oceniam baterię po filmie (bo jakże inaczej?) i wtedy decyduje się na jej zakup. Czas temu kiedy nikt nie miał Plutona bardzo krytykowano tą wyrzutnie - jak ją kupiłem, wrzuciłem filmik, to jakoś od razu wszyscy poczęli ją znakomicie oceniać i kupować.

Inną rzeczą jest fakt, że są gusta i guściki. Jednak jeśli chodzi o pokazy.. hm, tutaj akurat trudno mi cokolwiek powiedzieć. To w końcu jest ocena każdego z nas. Ostatnio jednak zdziwiony byłem faktem, może to być trochę egoistyczne - ale na przykładzie filmu FireMana. Chyba nie jest on ideałem i wystawienie ocen typu 10/10, było trochę... śmieszne? :) Owszem, każdy może ocenić jak chce, ale trzeba być obiektywnym, bo taki film nie zasługiwał na taką ocenę.

Bartosz - i co dadzą te kryteria? Możemy wymyślić tylko kategorie oceniania i to wszystko... ocena i tak pozostanie sprawą każdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...