Skocz do zawartości

KOmeta

s-piro

Zdjęcie

plan zakupów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1463 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 November 2004 14:02

W pierwszej połowie listopada zaczynam planować co zakupić i za ile , zbieram jak nawięcej funduszy. Następnie (druga połowa listopada) kupuje odczynniki lonty itd. (wydaje max 150zł.)
Zaczynam produkować fajerwerkii tak pełną parom powstają petardy, wulkany, rakiety, wszelkiej maści wyrzutnie .Później w pierwszej połowie grudnia zakupuje mase wyrobów kupnych( to co napisałem powyrzej :D tylko kupne :wink: ) ograniczam się max do 100 zł

A wy do jakich sum poświecacie się dla swojego hobby?
Kiedy zaczynacie ostre zakupy?

#2 wapster

wapster

www.forumfajerwerki.pl

• wap
  • 753 postów

Napisano 13 November 2004 18:52

Mi trudno powiedziec kiedy zaczynam juz, precyzyjnie myslec co bede kupowal i mial na sylwestra (czasem w wakacje :P )
ale zazwyczaj tez wydaje powyrzej 100, zazwyczaj ok.150zl
chociasz jednego sylwestra stawiam na jakosc kupowanych rzeczy a innego na ilosc :mrgreen:

#3 Snake

Snake

Pirat

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 14 November 2004 09:54

Ja stawiam i na jakosc i na ilosc!

Wazne jest meisc wszytskeigo potrochu nawet do zabawy na grudzien... co z tego ze kupisz - nie zmarnuje sie! Ja juz od pazdziernika mam gotowa swoja moze naarzie niepelna liste poniewaz bez rakiet i wyzutni ale i tak zajela mi 2 strony zeszytu maczkiem. Ogolnie na wyroby kupne staram sie dobrze rozpracowac w 100-150zl nie wiecej a na odczynniki daje tez kolo tego, mozliwe ze mniej...

Ostre zakupy hehe Mati...

Polowa listopada, niektore rynki na przymorzu i kilka sklepow pozniej w grudniu obskocze hurtownie i inne ciekawe miejsca. Po trochu bede kupowal az do 30 grudnia :D

#4 wapster

wapster

www.forumfajerwerki.pl

• wap
  • 753 postów

Napisano 14 November 2004 16:46

Wiesz, na zabawe w grudniu czy w listopadzie to swoja droga kupuje(musze jeszcze jedna liste robic), niewiem ile wydaje na taka zabawe, ale zazwyczaj wszytkiego po trochu kupie :D

ja tez zazwyczaj az do 30 grudnia kupuje fajerwerki

#5 rosom

rosom

Pirat

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 16 November 2004 21:53

ja z Wapsterem jade jush w ta sobote do hurtowni sie rozejrzec cio tam maja dobrego :lol: kupimy jakies siarkowce i moze jakies wulkaniki :lol: znowu sie zaczyna jezdzenie po sklepach z fajerwerkami - jak ja to kocham :P

#6 wapster

wapster

www.forumfajerwerki.pl

• wap
  • 753 postów

Napisano 16 November 2004 21:57

no, zobaczymy co tam nam producenci zaserwowali na nowego na sylwester :!:
napewno troche sie nakupuje, przetestuje nowosci itp.

trzeba bedzie jezdzic po hurtowniach, sklepach...
BEDZIE FAJNIE

#7 rosom

rosom

Pirat

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 16 November 2004 22:01

ahhh jak ja nie moge sie doczekac tego znajomego zapaszku siarkowca :P

#8 hniv

hniv

Korsarz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 18 November 2004 21:52

Ja zamierzam se kupić 5 Achtungów, paczkę korsarzy i 5 paczek Piccolo[300 szt. 8) ] i poprosze starych o jakiś fajny wulkan i/lub rakietę...

[ Dodano: 2004-11-18, 21:58 ]
Ale uważam że głupie jest to że w petardach ograniczają ilość mieszanki piro. do 30 gram :evil: żeby takie 0.5kg a nawet 2kg petardy sprzedawali to by była jazda :twisted: ...a tak to tylko jak ktoś umi zrobic samemu to taką petarde może posiąść :? ...

#9 hniv

hniv

Korsarz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 19 November 2004 22:21

A jakie wyrzutnie i rakiety są wd. Was najlepsze??? podajcie nazwy i nazwy propducentów
PS:Ja słyszałem że kiedyś w Japonii to mieli takie zaj...... rakiety, gdzie zakopywało się je w ziemię [tak jak Anfo :D ] i były wielkości ponad 1 metra oraz stanowiło to jedną całość czy konstrukcję jako jedna rakieta.Po odpaleniu lontem żekomo leciała na wys. 0.5 km w górę i tam eksplodowała seriami wielkich sztucznych ognii...może WIECIE CZY COŚ W TYM STYLU MOŻNA KUPIC W POLSCE-jeżeli tak to podajcie nazwę produktu i firmę oraz cenę[sądze że będzie duuuuuuuża :o ] Dodam że na stronie hanev.pl niema w ofercie żadnych Achtungów i Big JUmbo-;podajcie mi strone gdzie znajde te petardy wraz z ceną :wink:

#10 wapster

wapster

www.forumfajerwerki.pl

• wap
  • 753 postów

Napisano 19 November 2004 22:23

zgadzam sie z mantisem,
lepiej kupic sobie jakies porzadne durze wyrzutnie :!:
durzo leprze efekty :twisted: jest sie czym cieszyc i co podziwiac
czasem te mniejsze petrady hukowe naprzyklad, z plastikowymi koncowkami sa naprawde glosne

#11 hniv

hniv

Korsarz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 19 November 2004 22:45

No a może w tych Sharkach jest FB :twisted: a ciekawe czy PCZ stosują najcześciej do napełniania petard bo jest zakaz napełniania FB i Nitrocelulozą??????????????????niewiem, co o tym sądzicie.???Pewnie FB wykorzystują w wyrzutniach i wulkanach to czemu tym petard nie napełniają-to mnie dziwi :roll: .Znacie chyba super proch fotobłyskowy KmnO4 50%+Al 25%+S :twisted: 25% czy KCLO3/KCLO4 85%+Al 15% :twisted: czy 75/15/10%S 8)

#12 hniv

hniv

Korsarz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 20 November 2004 19:31

Dodam że na stronie hanev.pl niema w ofercie żadnych Achtungów i Big JUmbo-;podajcie mi strone gdzie znajde te petardy wraz z ceną

#13 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 November 2004 22:21

No a może w tych Sharkach jest FB :twisted: a ciekawe czy PCZ stosują najcześciej do napełniania petard bo jest zakaz napełniania FB i Nitrocelulozą??????????????????niewiem, co o tym sądzicie.???Pewnie FB wykorzystują w wyrzutniach i wulkanach to czemu tym petard nie napełniają-to mnie dziwi :roll: .Znacie chyba super proch fotobłyskowy KmnO4 50%+Al 25%+S :twisted: 25% czy KCLO3/KCLO4 85%+Al 15% :twisted: czy 75/15/10%S 8)

Jakby takimi rzeczami jak nitroceluloza napełniali petardy to fiu fiu większość dzieciaków nie chodziłoby już po ziemi. To bezdymne cudeńko jest troszkę za mocne.
A FB na nadmanganianie potasu są trochę zbyt niebezpieczne, aby dawać je do petard, które można kupić w sklepie, samozapłon od wilgoci .... ojojojo myślę, że stosują trochę inny skład
A co do pcz kno3 75 c 15 s 10 to wporządku ale te proporcje to chyba były używane przez Chińczyków ja został od wynaleziony teraz się używa innych hyba

#14 hniv

hniv

Korsarz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 20 November 2004 22:48

a wiesz jakich proporcji i co sądzisz o pomyśle na mini forum? napisałem go w dziale forum "tego chcemy" 8)

[ Dodano: 2004-11-20, 22:53 ]
A co do tego importera to ma on jakąś stronę internetową :?:

#15 Mati

Mati
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 November 2004 23:26

Nie stety nie znam takiegoż skłądu :(
A co do nowego minu forum o pirtoechnice TO JESTEM ZA TO NAPRAWDE WSPANIAŁY POMYSŁ już ide napisać tam gdzie o ty mzagadałeś :D

#16 hniv

hniv

Korsarz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 21 November 2004 17:47

A ja Ci polecam:
-www.piroportal.prx.pl [strona Zbycha o pirotechnice amatorskiej,polecam działy mieszaniny, zastosowanie i majsterkowanie 8) ]
-chemik.vitnet.pl [strona Malutkiego, tam jest poprostu wszystko o chemii, pirotechnice i materiałach wybuchowych :twisted: ]
-www.pirotechnika.one.pl [strona Pirotechmana, mnóstwo jego własnych doświadczeń i eksperymentów, m.in. świetne przepisy na lonty i stopiny]

#17 Nightmare

Nightmare

Pirat

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 26 November 2004 23:40

A może nie kiedy kupujemy a gdzie kupujemy , w internecie nagrzebałem sie w poszukiwaniach jakiegoś profesjonalnego sklepu z petardami w miare z konkretnym asortymenetem . Jest sklep hanev teoretycznie mają wszystko w dobrych cenach ale co nieweźmiesz do koszyka to niemają tego na magazynie a jak pytam ile kosztuje transport to piszą że 20 PLN paczka 30 kg , tak tylko czy mi potrzebne 30 kg i czy pytałem ile kostuje wysyłka 30 kg paczki , raczej napewno nie więc poco piszą w ten sposób. Może ktoś już u nich kupował i napisze mi jakie są realia zakupów u nich i jak nalezy traktować brak towaru na magazynie (ale cyt. wykup te które pozostały) zawiało w tym koszyku kretynizmem ze strony firmy niewiem czy brać ją na poważnie. Jeśli ktoś zna konkretniejsze sklepy internetowe byłbym wdzięczny za podanie linków pozdro.

#18 wapster

wapster

www.forumfajerwerki.pl

• wap
  • 753 postów

Napisano 27 November 2004 19:50

racja Nightmare
trzeba znalesc jakis porzadny sklep internetowy z fajerwerkami
bo to fajerwerki.gda.pl to podobno tez dno i bede usowal ich sklep z mojej strony :x

ale cos porzadnego by sie przydalo znalesc

#19 mantis

mantis

VIP

• Moderator
  • 998 postów

Napisano 27 November 2004 21:49

Ja też zadawałem pytania do wielu hurtownii . Otrzymywałem odpowiedzi po 2 tygodniach i to jeszcze takie lipne :?
Mamy morał : nie kupujmy przez neta . I tak obecnie nie brakuje stałych punktów sprzedaży .

#20 Nightmare

Nightmare

Pirat

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 28 November 2004 17:32

komu niebrakuje temu niebrakuje tych punktów stałej sprzedazy ja mam w mieście jeden i ceny są można by rzec tragiczne to też nie zbyt wielką ochotę mam kupować w sklepach naziemnych :evil:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych