Skocz do zawartości


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Zdjęcie

Strzelanie pirotechniką w woj. Opolskim.

Opolskie Prawo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 NIERUBCA

NIERUBCA
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 11 styczeń 2018 17:11

Witam. Mieszkam w woj. Opolskim. Czy można w tym województwie strzelać pirotechniką w inne dni niż Sylwester i Nowy Rok na swojej posesji od godziny 6 do 22? Posiadam wyrzutnię, ma ona CE, klasa F2 i trochę martwię się czy nie będzie przypału. Jak to jest z prawem w tym województwie? Proszę o pomoc.



#2 k4n4li4

k4n4li4

    Thunder Rain

  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 11 styczeń 2018 17:21

Odpal i się  nie przejmuj, zanim policja przyjedzie to będzie pozamiatane.



#3 lopiro

lopiro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 11 styczeń 2018 17:34

Możesz na własnym terenie strzelać nie tylko w sylwestra byle by przed 22



#4 damian7878

damian7878

    Exclusive

  • Użytkownik
  • 971 postów
  • Skąd:Warmińsko Mazurskie

Napisano 11 styczeń 2018 20:42

Jeżeli masz na własność jakieś ary to nie ma problemu.Tym bardziej,że jak pisałeś strzelać będziesz tylko jedną wyrzutnię.Tylko jak kolega napisał wyżej do 22.00.



#5 capodanno

capodanno

    Super Show

  • Użytkownik
  • 385 postów
  • Skąd:Nowy Sącz

Napisano 11 styczeń 2018 21:18

Pamiętaj że uciążliwe strzelanie na swojej posesji, nawet w godzinach dziennych, może zostać podciągnięte pod zakłócanie porządku publicznego (art. 51). Teoretycznie zupełnie zgodnie z prawem możesz strzelać tylko 31 grudnia i 1 stycznia, choć w praktyce (o czym sam się przekonałem) nawet wtedy mohery mogą zepsuć Ci zabawę.
Poza tymi dniami na swojej posesji, możesz używać pirotechniki, ale dla swojego dobra, nie przesadzaj z tym, i nie testuj cierpliwości innych, aby nie narobić sobie kłopotów. Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych