Skocz do zawartości

<Farasz> Stuff 2017/2018


Farasz

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie rozumiałem osób które lubią aż tyle petard ;p Pewnego roku kupilem max 10 paczek, zostalo mi 7 i od roku chyba 2009 nigdy nie mialem wiecej jak pare paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Dum Bum i Super Crackery to są pozostalości z ostatniego Sylwestra. Dzisiaj wystrzelilem 3 petardy z balkonu (odemnie okolo 50 metrow), a mianowicie jedną gorilla Bomb, jedną crazy Robots i jedną dla porównania zeszloroczny Super cracker. W moim odczuciu niemilosierny trzask każdej z tych petard jest podobny az w uszach piszczalo w odleglosci 50 metrow, wybuch super crackera jest taki jakby piskliwy i nie jest taki potezny z basem jak gorilla bomb lub crazy robots ( w sumie super cracker to jest 3 razy mniejsza petarda). Dum Bum podłóg tych emiterów dźwięku się kryje. Rok temu rzucilem z balkonu dum buma to nie zapiszczalo mi w uszach- tylko byl zwykly wybuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że poszedłeś w stronę Gorilla Bomb narobisz nimi sporo huku :D Porównując Gorilla Bomb z pozostałymi petardami co masz to wszystkich przebija czy z którymiś ma podobny huk? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie testowałem" bo wiadomo że przed sylwestrem nie wolno strzelać ale gorilla i crazy moim zdaniem tak samo hałasują ;) Reszta ze zdjęcia słabsza niż te dwie i gorilla słabsza niż zeszłoroczne fp5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorilla wali grubym basem i trzaskiem, a super cracker tylko trzaskiem bez basu. gorilla potężniej wali niż crazy robot i na pewno fp5 sie kryje- nie wiem czemu porownujesz tak mala petarde fp5 do 3 razy wiekszej gorilli. Gorilla i Crazy Robots mają różnicę między sobą- dziś to zauważyłem- tak samo trzaskają ale bas w nich jest inny. Zapamiętajcie że im grubsza petarda tym większy będzie bas a Gorilla od Crazy Robota jest 2 razy grubsza. Mam jeszcze paczke tych emiterów Matabrujas ale ich nie testowalem- podejrzewam że tak samo walą jak Dum Bum albo głośniej. Rok temu testowalem dum bum vs super cracker to pamiętam że dum bum mial lepszy bas niż super cracker ale trzask mial gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo testowalismy 3 rozne petardy albo mamy rozne pojecie huku :) Zreszta co ma wielkosc do huku ? A druga sprawa nie ma sensu tutaj robic spamu kazdy kupi to co uwaza i mysle ze wybiora rozsadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, nie powiem zaskoczyłeś mnie aż taką ilością. Jednak efektów brak a szkoda, co kto lubi... Chociaż w zestawie gratisowym mogła znaleźć się mała kosteczka :) I nie martw się, matabrujasy lecą na równi z CR więc zaskoczysz się tylko na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach poniżej przedstawiam 5 najlepszych petard i ich średnice oraz grubość ich korpusów. Najdłuższy lont to ma emiter Crazy Robots aż 6cm. Więc tak- od prawej strony Super Cracker który już jest wycofany ze sprzedaży, przy nim jest Dum Bum, obok jest emiter Matabrujas a przy nim emiter Crazy Roobots Xp1011, a od lewej strony jest emiter Gorilla Bomb Xp1010. Poniżej fotki

 

04de8c0fa8f2cee5.jpg

 

 

9bb792dd1aca7394.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wychowalem na petardach. 20-25 lat temu nie bylo zadnych kostek w sklepach tylko jakies drogie rakiety więc kostki i rakiety mnie nie interesują, gdy mialem 8-12 lat to razem z kolegami w piaskownicy strzelalismy pikolakami a czasami troche mocniejszymi. A pozatym co w kostkach jest przyjemnego ?? bo ja jakoś do kostek nie czuje pociągu- raz podpalisz kostke za 100zł. - niecala minuta i 100zl nie ma- a nawet sie nie zdazyles porajcować bo szybko minelo- to żadna frajda. A u mnie za 250zl to mam caly arsenal petard i czuje sie tak jakbym szedl z tym na wojne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma stuff złożony z rakiet ,wyrzutni ,wulkanów.jeżeli twój stuff opiera sie na petardach (emiterach) to odemnie szczere super stuff.świetne emitery zapewnia ci ze bedzie ciebie słychać w całym mieście pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farasz wiem o czym mówisz :). Ja zaczynałem też od petard, podstawówka i gimnazjum. Wydawałem jakieś 100zł z czego 70 na petardy, a resztę na jakieś rakietki, katjusze. Jednak teraz mi już minął pociąg i nie chce mi się wychodzić co chwila na dwór strzelać. Raczej robię magazynek z petard na 24 i do tego dochodzą 2-3 kostki po ~100zł każda i jakieś rakietki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz petard były kiedyś takie małe rakietki na patyczku piszczące wysoko leciały i potem huk- tez je kupowałem ale juz ich nie ma. Bardzo mi się podobają te małe petardki na lont tam gdzie na zdjeciu w jednej paczce jest 100 sztuk- lont wolno palący-fajnie wykonane. Ja mam ochotę z tych paczek petardy powyjmować i poukladać je w większym pudełku jedna na drugą i obok siebie aby sie tak nie gniotły lonty w tych malutkich paczkach- z gorilla bomb powyjmuje bibułke bo ona tylko szpeci tą petarde- pozatym pooczyszczam te petardy z pokruszonego gipsu i poukladam je czyste w jednym duzym pudełku- pozatym i tak trzeba je rozpieczetować bo przeciez nie bede otwierał pudełek w czasie sylwestra- a tu tylko 6 petard wystrzelam i kolejne pudelko trzeba otwierać- to na tym otwieraniu w sylwestra dużo czasu strace a pozatym pobrudze sie gipsem podczas sylwestra jeśli ich nie oczyszcze.

 

fb95743d273ec9f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na stuff, który opiera się na petardach, to jest bardzo dobry, tylko jak dla mnie zbyt mało zróżnicowany. Dodałbym więcej Crazy Robots oraz Hammer H4 i H3 od Gaoo.

 

Rakietki też są na piroart.

https://www.piroart.eu/JR05-Whistling-Moon-Travellers/1087/ - niby gówienko, ale dodatkowej frajdy daje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ochotę dokupić jeszcze z 15 paczek Crazy Robot- gdyż są bardzo dobrze wykonane i mają dlugie lonty. gorilla bomb są troche gorzej wykonane gdyż mają od strony lontu nie gips ale jakiś kruchy materiał- podczas transportu bylo jakies zgniecenie jednej paczki to sie pokruszyla jedna petarda- gips wytrzymal ale od strony lontu zatyczka zamienila sie w piasek. Dlatego musze powyjmować gorille bomb z innych paczek i posprawdzac czy nie ma wiecej niespodzianek z pokruszeniem zatyczki od strony lontu w innych petardach. a Crazy Robot jest super wykonana z obu stron jest twardy gips i twardy korpus. Gdybym wiedzial ze tak jest z gorilla bomb to bym wiecej wziął crazy robotów. Emiterów matabrujas w ogóle nie polecam gdyż mają bardzo cienki korpus i środek petardy z łatwością zdusilem palcami- bardzo źle są wykonane. Jedynym plusem gorilla bomb jest to że mają głębszy bass niż crazy robot- bo trzask mają taki sam czyli 120db na 40m- różnią się tylko głębszym basem- może z bliska z 20 metrow nie jest to tak odczuwalna roznica bo piszczy nam w uszach ale jak np z daleka ze 100-200 metrów to slychac ze grubiej walnela petarda gorilla bomb niż crazy robot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę postanowiłeś na huk, jeśli chodzi o efekty to w twoim arsenale tego nie ma wiec jak dla mnie stuff jest mało atrakcyjny na razie. Dokup coś efektownego z wyrzutni lub parę mniejszych kostek żeby mieć coś na godzinne 0.00. Natomiast nie można tobie powiedzieć ze sylwester pedzie cichy u ciebie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i po prostu nie wierzę...jak można woleć petardy od wyrzutni?Rozumiem,że kostki są dużo droższe i faktycznie nawet 300zł czasami można wystrzelić w 30s,ale jednak wrażenia pozostają ;) .Jednak szanuje poglądy pirotechniczne każdego użytkownika.Petardy super mocne,hałasu na pewno narobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu nie mówić - jesteś jednym z najlepszych specjalistów od petard hukowych na tym forum. Choć osobiście preferuję efekty wizualne, szanuję Twój wybór. Z uwagi na jednolitość zakupionych przez Ciebie artykułów, ocenić można jedynie ich jakość. Napiszę tyle - będą Cię bolały uszy ;) Petardy najlepsze z najlepszych, mimo że na forum są jeszcze inni amatorzy huku, Ty nie poszedłeś w stronę "gruzu" lecz petard z najwyższej półki, co bardzo mi się podoba, choć konto na tym forum mam tylko od 5 lat :D Byłoby fajnie, gdybyś wszedł w posiadanie choćby małej, niedrogiej wyrzutni na 24:00, ot tak, dla tradycji.

Mimo braku efektów wizualnych, przez wzgląd na bardzo wysoką jakość petard hukowych oceniam zakupy pozytywnie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matabrujasy są słabe i walą tak jak dum bumy. Na paczkach emiterów w instrukcji jest wyraźnie napisane - usunąć osłonę systemu inicjującego czyli trzeba z każdej petardy wyjąć bibułkę- ja to zrobiłem i już petardy gotowe są na strzelanie, daje filmik jak mam poukładane petardy w dwóch pudełkach i jak wygląda cały arsenał.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x78jSPunSDw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...