Skocz do zawartości

JC024 Szok 1


Verq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz to one wala jak k0204 hestii (troche gorsze) , a co do zatyczek to rzeczywiscie sa niebezpieczne , juz nie raz walnela mnie ta zatyczka , a jezeli by trafila np : w oko to rzeczywiscie moglby byc problem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że tych prawdziwych petard "szok' juz niestety nie ma. zniknely zrynku 6-7 lat temu, była to petarda akustyczna z mieszanina mpf42 cos jak dzisiejszy fp3 new.
niestety zakład produkujący je wyleciał w powietrze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szoki chciałem kupić na Sylwestra 2009/2010 ale musiałem nieco przyciąć budżet i te petardy wkońcu nie znalazły sie w moim stuffie....
Miałem je jednak 2 lata temu i powiem Wam, że 36 sztuk za około 7-8 zł to dosyć drogo...
To prawda, że są niepozorne. Jak pierwszy raz je odpalałem, to myślałem, że usłyszę huk podobny do tego jak z picolaka, a tu proszę, całkiem porządne walnięcie (jak na swój rozmiar). Jednak dużo bardziej opłaca się kupić Jaja Dinozaura, czy dopłacić kilka zł i wziąć FP3NEW. Chyba z tego wzięła się jej nazwa, od niepozornej wielkości a po wybuchu (większym niż by się człowiek spodziewał) następuje szok xD no może prędzej zaskoczenie ^^''
Hmmm ocena co do jakości, ceny itp. = 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Są to bardzo dobre głośne i przede wszystkim opłacalne petardy.Odpaliłem już kilkanaście sztuk i jedną z nich rozbroiłem i w środku nie znajduje się zwykły proch,lecz proch FB.Jest go naprawdę sporo,może nawet tyle co w FP3/NEW,ale ten proch jest zrobiony gorszej jakości niż ten w FP3/NEW,ale huk jest naprawdę mocny i tak jak napisał powyżej Pioter,że nie następuje szok tylko zaskoczenie,bo według mnie zaskoczenie może być tylko w FP3/NEW xD Podsumowując mogę powiedzieć że jest to bardzo mocna petarda,za małe pieniądze(ja zapłaciłem za nie 2,50zł) w opakowaniu w którym mieści się 36sztuk.Moja ocena: 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpaliłem dzisiaj 1 szt. i trafił mi się chyba jakiś wadliwy egzemplarz, bo miał bardzo słaby huk. Dobra petarda po wybuchu nie wygląda tak:

pict0001ie.jpg

Btw. Wasze szoki są w opakowaniach w kształcie figury o podstawie kwadratu, czy prostokąta? Bo zauważyłem, że kiedyś opakowania były "kwadratowe", a teraz są "prostokątne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście musiało być jakieś pierdnięcie. Po zdjęciu widać że zatyczki wypadły dzięki temu nie było dobrej defragmentacji petardy przez co huk był do d*py. Najlepszym rozwiązaniem jest kolejny test na więcej niż jednej petardzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to coś więcej niż tylko 1 wadliwy egzemplarz. Jorge może już przestawiać swoje fajerwerki na normy unijne, tak jak to ma miejsce z wieloma ich kostkami. Może z Szokami jest podobnie, bo europejskie przepisy regulują nawet dystans maksymalnego rozpadu fragmentu petardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość tych dyrektyw unijnych!!! Bylem kiedyś przez cztery lata w Brukseli. Widziałem jak urzędnicy komisji wypijali 2 litry mocnego piwa, a potem oczywiście szli do pracy i kreowali dyrektywy, żeby dostać premie... No i mamy wyniki. Miejmy nadzieje ze z ta petarda tak nie będzie i ze to po prostu jakiś błąd fabryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czas na domysły, pora działać. :D Wywal 3 przez okno i się dowiemy.

Chociaż to co piszesz jest niestety całkiem możliwe. Przez to Jorge jak dla mnie schodzi na psy, tylko niektóre nowości ma fajne, a jak u innych importerów będzie można jeszcze kupić produkty nie objęte normami unijnymi to moim zdaniem Jorge odniesie ogromne straty. Mi w sp powiedziano że jeszcze ze trzy lata można u nich będzie dostać takie produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

miałem je rok temu .... za opakowanie 36 sztuk zapłaciłem cos około 5-6 zł ale nie zaskoczyły mnie jakoś... jaja dinozaura o wiele lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda nr 3 miała już całkiem fajny huk oraz błysk przy wybuchu. Petarda nr 4 z kolei znowu odznaczyła się wyjątkowo słabym hukiem i co zauważyłem, nie miała tego błysku ;) Jak do tej pory 3 szt. mają słabe walnięcie, 1 szt. dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupowałem je po 2,50 zł w promocji byly w top 10 w Gdańsku
Huk porównywalny do big piratek ale troszeczke słabsze i plastikowe korki latają we wszystkie strony a to troche boli :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

miałem je rok temu .... za opakowanie 36 sztuk zapłaciłem cos około 5-6 zł ale nie zaskoczyły mnie jakoś... jaja dinozaura o wiele lepsze :)


Ja bym się tu kłócił, moim zdaniem Szoki są lepsze i bardziej opłacalne - widziałem opakowanie Szoków 36 sztuk za 5 złotych. Jak najbardziej polecam te petardy! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Petarda nr 3 miała już całkiem fajny huk oraz błysk przy wybuchu. Petarda nr 4 z kolei znowu odznaczyła się wyjątkowo słabym hukiem i co zauważyłem, nie miała tego błysku ;) Jak do tej pory 3 szt. mają słabe walnięcie, 1 szt. dobre.



To musiałeś mieć jakieś trefne. U mnie cała paczka bardzo dobra!
Fajnie słychać jak się wrzuci do małego kosza na śmieci :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie miałem tych petard ale w tym roku będe miał dwie paczki i po opiniach kolegów widać,że są dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...