Skocz do zawartości

23.07.2016 - Malbork - Wielka Inscenizacja Historyczna Oblężenie Malborka 2016


Pioter

Rekomendowane odpowiedzi

Data – 23.07.2016r.
Okazja – Wielka Inscenizacja Historyczna Oblężenie Malborka 2016
Miejsce - Zamek Malbork
Godzina – 23:00
Wykonawca - Wulkan Fajerwerki z Pruszcza Gdańskiego
Długość pokazu – około 5 minut
Film -



Opis: Wybrałem się na tegoroczne Oblężenie z rodzinką i choć sama inscenizacja była "ok" - w poprzednich latach było jednak na bogaciej szczególnie 5 i więcej lat temu no ale cóż. Najlepsze inscenizacje były za "panowania" Jacka Spychały, który reżyserował to zupełnie inaczej. Było o wiele lepiej. Wybuchy w lokalnym strumieniu ochlapujące widzów, podpalane strzały na sznurku wbijające się w drzewa nad publiką bądź rozstawione magicznie w rzędach płomyki, pochodnie, oświetlenie no i Krystyna Czubówna jako narrator na żywo. Niestety po jego tragicznej śmierci w wypadku na drodze Oblężenie przeżywało co roku lepsze i gorsze chwile. Tegoroczne było "dobre" choć przedstawiono to wszystko w dość innym klimacie w porównaniu do lat poprzednich.

Sam pokaz zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Film nie jest mojego autorstwa. Ładunki poprawnie zgrywały się z muzyką i choć na filmie nie widać wszystkiego, to na żywo efekt był lepszy a momentami ludzie zasłaniali uszy taki był huk. ;) Mniejsze ładunki (chyba tylko wyrzutnie) były odpalane przed widownią. Większe - bomby były odpalane ok 100 metrów dalej - po prawej stronie. Same bomby szczególnie te niebieskie na początku - bardzo ładne, widać, że towar dość dobry choć film tego nie odwzorowuje. Czegoś może zabrakło w finale choć ci, którzy kojarzą tą firmę wiedzą jak się jeszcze strzelało kilka lat temu. Widać dużą różnicę oczywiście na plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...