Skocz do zawartości

Pogoda


janpiroman

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie.Teraz mnie posłuchajcie, albo i nie.Najdokładniejszą na ten moment w Polsce prognozą jest tzw. model UM.Jak sprawdzić pogodę? Wchodzicie na stronę Kiknij tutaj, wpisujecie u góry swoją miejscowość i odczytujecie prognozę.Jak ją odczytać? Wbrew pozorom to proste, wystarczy przeczytać tabelki a w razie czego w prawym górnym rogu tabelki jest Jak czytać prognozę ?

Tyle na ten temat, najlepsza prognoza w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam cię nie strasz człowieku !!! To nie prawda nie możliwe wszędzie inaczej piszą i przestań

 

F__H_0000.0_0U_2014123006_042-00_png_300x300_q85.jpg

 

Osoby mieszkające na terenach zaznaczonych na czerwono, żółto oraz w pobliżu, mają ogromną szansę na mgły o godzinie 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.Teraz mnie posłuchajcie, albo i nie.Najdokładniejszą na ten moment w Polsce prognozą jest tzw. model UM.Jak sprawdzić pogodę? Wchodzicie na stronę Kiknij tutaj, wpisujecie u góry swoją miejscowość i odczytujecie prognozę.Jak ją odczytać? Wbrew pozorom to proste, wystarczy przeczytać tabelki a w razie czego w prawym górnym rogu tabelki jest Jak czytać prognozę ?

Tyle na ten temat, najlepsza prognoza w Polsce.

Twój link nie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F__H_0000.0_0U_2014123006_042-00_png_300x300_q85.jpg

 

Osoby mieszkające na terenach zaznaczonych na czerwono, żółto oraz w pobliżu, mają ogromną szansę na mgły o godzinie 0.

 

No i co z tego !!! Nie prawda Poznań czysty będzie niby dzisiaj też miała być mgła a czystko nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jutro już od godzinnych rannych 31 grudnia aż do 1 stycznia godzin rannych PÓŁNOCNA Polska będzie zmagać się najprawdodobniej z niemałymi mgłami...Na południu będzie lepiej, nawet znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południowym-wschodzie ma padać śnieg i może być mroźno, nawet -15°C, jeśli ktoś mieszka blisko gór. W centrum, na zachodzie i północy marznące opady deszczu, powodujące gołoledź, więc będzie bardzo ślisko, w dodatku potężne mgły, widoczność nawet poniżej 100m. Jednak tam będzie najcieplej, na Pomorzu nawet +7°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne jasne mgły mogę was wyśmiać :) gdyby takie mgły były to by mówili w pogodzie w tv. NIC NIE GADALI O MGLE WIĘC TU GŁUPOT NIE GADAJCIE BO TYLKO CHCECIE ŻEBYŚMY SIE ZAMARTWIALI A NIE PO TO JEST FORUM I NIE WIEM Z KĄT MICHU WYTRZASNOŁEŚ TĄ TWOJĄ POGODE POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne jasne mgły mogę was wyśmiać :)/> gdyby takie mgły były to by mówili w pogodzie w tv. NIC NIE GADALI O MGLE WIĘC TU GŁUPOT NIE GADAJCIE BO TYLKO CHCECIE ŻEBYŚMY SIE ZAMARTWIALI A NIE PO TO JEST FORUM I NIE WIEM Z KĄT MICHU WYTRZASNOŁEŚ TĄ TWOJĄ POGODE POZDR.

 

Co do prognoz w tv to akurat należy podejść sceptycznie bo mało kiedy informują o mgłach. A co do prognozowanych mgieł to mogą powstać w wielu miejscach ale nie w każdym.

P.S Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś, że dzisiaj miały być mgły w Poznaniu :D xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W małopolskim prawie -10°C. Pięknie słonko świeci i miło przygrzewa. Zero mgły i widać nawet baaardzo odległe góry. Ok. 8cm śniegu czyli nie za dużo i nie zamało. Nic tylko pozostało brać się za petardy póki piękny dzień. Niebo bez jednej chmurki, całe niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Z racji, że moim drugim hobby obok fajerwerek jest meteorologia, postanowiłem się tu wypowiedzieć. Prognozy modeli (gfs, cfs, UM itd.) się już ustatkowały, więc już na 90% mogę potwierdzić wiarygodność mojej prognozy.

W całym kraju w noc sylwestrową będziemy mieli bezchmurne niebo, mgła również nie przeszkodzi w puszczaniu fajerwerków. Temperatura niestety nie będzie zbyt przyjemna - o półnócy w większości kraju wyniesie -7°C, nieznacznie cieplej będzie w terenach nadmorskich, zimniej w terenach podgórskich. Natomiast wiatr okaże się znacznie milszy, na samym wschodzie zapanuje cisza, w centrum wyniesie ok. 2-4 m/s, a na zachodzie dobije 7 m/s.

Podsumowując w tym roku pogoda będzie rewelacyjna dla strzelających, jedynie ciepłolubom niezbyt się spodoba.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wystrzałowego i udanego sylwestra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się bardzo podoba :) Na Sylwestra śnieg wcale nie jest mi potrzebny (może dlatego, że ostatnim Sylwestrem ze śniegiem w mojej okolicy był ten 2010/2011), ważne jest dla mnie za to, żeby z nieba nic nie leciało i nie było mgły. Pod względem pogody, nie zapomnę 1 stycznia 2013 roku. Wieczorem, kiedy odpalałem większość swojego stuffu, niebo było pięknie rozgwieżdżone, Droga Mleczna aż rzucała się w oczy :) Astronomia, to moje największe hobby, więc czułem się wtedy spełniony - piękne fajerwerki na tle jeszcze piękniejszego i ponadczasowego nocnego nieba :) Wiele wskazuje na to, że w tym roku czeka mnie powtórka tego zachwycającego widoku, z czego bardzo się cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się bardzo podoba :) Na Sylwestra śnieg wcale nie jest mi potrzebny (może dlatego, że ostatnim Sylwestrem ze śniegiem w mojej okolicy był ten 2010/2011), ważne jest dla mnie za to, żeby z nieba nic nie leciało i nie było mgły. Pod względem pogody, nie zapomnę 1 stycznia 2013 roku. Wieczorem, kiedy odpalałem większość swojego stuffu, niebo było pięknie rozgwieżdżone, Droga Mleczna aż rzucała się w oczy :) Astronomia, to moje największe hobby, więc czułem się wtedy spełniony - piękne fajerwerki na tle jeszcze piękniejszego i ponadczasowego nocnego nieba :) Wiele wskazuje na to, że w tym roku czeka mnie powtórka tego zachwycającego widoku, z czego bardzo się cieszę.

Masz racje również pamiętam ten rok podobnie jak ty. Bardzo by mnie ucieszyła ładna pogoda w tym roku na sylwestra. Temperatura dodatnia oraz niska wilgotność powietrza a do tego najlepiej bez opadów i bezchmurne niebo. Byłoby idealnie, ale jak wiadomo nie wszystko jest możliwe. Jak na razie u mnie jakieś 70km od Wrocławia zapowiadane jest -8 stopni oraz opady śniegu na sylwestra. Śnieg wcale nie jest mi potrzebny, a już tym bardziej do szczęścia :( Nie chce znów tej ciapy, a jak ma być zima to na całego a nie śnieg który ciągle spada i topnieje, a nastepnie robi sie z tego jedno wielkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pogoda będzie dobra, ale ja jednak pamiętam sylwestry z wielkimi zaspami śniegu, w które były powbijane kijki od rakiet i rzymskie ognie. Obkładanie kostek śniegiem, wpadający śnieg do butów to jest jednak klimat i niech ktoś mi powie, że nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać: śniegu nie będzie nigdzie, nawet z nieba nie popada. Mgły jak pisałem również nie będzie. W całym kraju bezchmurne niebo. Wiatr będzie słaby. Tylko ta temperatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda za sprawą wiatru szybko się zmienia. Moja stacja oraz internetowe modele wskazują na opady. Przewidywane na piątek, ale bardzo możliwe, że wystąpią już dziś, dlatego korzystajcie dopóki jest możliwość. Niestety wiatr znoszący efekty, będzie uprzykrzał pobyt na dworze z uwagi na potęgowanie odczucia mrozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...